РИНКOВI ЗАСАДИ РOЗВИТКУ ЖИТЛOВOЇ СФEРИ РEГIOНУ




  • скачать файл:
title:
РИНКOВI ЗАСАДИ РOЗВИТКУ ЖИТЛOВOЇ СФEРИ РEГIOНУ
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

У першому розділі «Теоретико-методичні засади розвитку підприємництва в житловій сфері регіону» уточнено понятійно-категоріальний апарат розвитку житлової сфери регіону та управління муніципальною власністю на ринкових засадах господарювання; визначено сутність основних функцій регіонального ринку житлових послуг.

Соціально-економічні трансформації в усіх сферах життєдіяльності призвели до зміни характеру діяльності всіх рівнів управління, в тому числі й структури і функцій державних органів влади; трансформації кредитно-фінансової системи; розвитку недержавного сектора у сфері соціального обслуговування споживачів; при цьому вибір форм і методів вирішення життєво необхідних проблем став реальним та можливим для населення.

Починаючи від дев’яностих років ХХ ст., відбувався відхід від планово-адміністративних методів управління ЖКГ і становлення механізму ринкового регулювання цієї сфери.

Право власності на житло, а також ринок житла стали невід’ємною частиною відносин у житловій сфері; змінилася структура житлового фонду України за формами власності, значно зросла варіативність послуг в житловій сфері регіону (рис.1). При цьому слід зазначити, що проблеми функціонування та розвитку житлової сфери регіону носять, безумовно, як економічний, так і політичний та навіть психологічний характер відсутність чіткої відповідальності веде до свавілля підприємств сфери в частині неефективного використання коштів, ціноутворення, якості надання послуг; має місце психологія утриманства громадян. Тому питання розвитку підприємництва в житловій сфері є доволі актуальним, адже воно є системним елементом ринкової  економічної системи, і, в той же час, саме тією сферою, де формується стійка мотивація на раціональне управління ресурсами регіону в умовах неодмінного впливу конкуренції.

Оптимальне реформування житлової сфери, що є частиною комплексної реформи житлово-комунального господарства, яка триває з 2004 року, вимагає виходу зі сформованого інерційного стану всієї житлово-комунальної системи, діяльність в якій переважно здійснюється за нераціональними, але усталеними формами. Підприємцям в цьому процесі відводиться ключова роль, оскільки, виходячи з концепції Й. Шумпетера, їхня роль полягає в тому, щоб подолати інерційність економічної системи, в тому числі й регіональної. Нагальною є необхідність подальших реформ в регіоні, спрямованих на створення ринкових конкурентних відносин, умов для потенційної участі в реформуванні і розвитку житлової сфери приватного бізнесу. Наслідком відсутності повноцінної конкуренції на ринку регіональних житлових послуг стало постійне, необґрунтоване економічною ефективністю зростання тарифів. Основні причини такого зростання домінування в даному сегменті ринку підприємств-монополістів, що мають можливість збільшувати тарифи на свої послуги, та нераціональне використання ресурсів регіону. Таким чином, демонополізація регіонального ринку житлових послуг та стимулювання створення і розвитку приватних управляючих компаній продовжує залишатися невирішеними проблемами, розв’язання яких є одним з першочергових завдань розвитку житлової сфери регіону. 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА