Розвиток творчості як наслідок інтелектуалізації праці




  • скачать файл:
title:
Розвиток творчості як наслідок інтелектуалізації праці
Тип: article
summary:

 

Розвиток суспільства в результаті науково-технологічної революції та прогресу техніки, виявив не лише нові економічні ресурси та фактори виробництва, а й докорінну зміну самої праці, її характеру.

Праця є однією з основних економічних категорій. Праця – перша і основна умова існування та розвитку людського суспільства. Завдяки праці людина пристосовує до своїх потреб предмети природи та блага. Саме завдяки рівню розвитку та характеру праці можна судити про рівень взаємодії людини та природи, рівень технологічного та цивілізаційного розвитку суспільства. Праця не лише відображає ті корінні зміни у виробничому процесі, а й є безпосереднім джерелом їх становлення та розвитку.

Зростання ролі та значення інформації та знань, людського капіталу, інформаційних технологій вимагає вивчення “праці” як фактору з врахуванням нових підходів. Це проявляється в тому, що якщо раніше від працівника вимагалось якомога чіткішого виконання наказів керівника, то сьогодні – навпаки, здатність оригінального використання  ресурсів, що потребує особистісного, “авторського” вкладу працівника. Нестандартний, оригінальний підхід до вирішення задач є проявом якісно нового виду праці – творчої праці.

Творчість, як характеристика праці індивіда, характерна далеко не всім особам. Творчість, як показують останні дослідження, набуває людина в процесі життя. Сприяє розвитку творчості загальна, професійно-технічна, вища освіта, наявність знань, вмінь, навиків найширшого духовного, культурного характеру. Наявність у індивіда цих характеристик є передумовою для формування творчості, не тільки як виробничої діяльності але і як діяльності спрямованої на формування нових знань, нових рис особистості. Це поєднання в оригінальній комбінації раніше відомих фактів, ідей концепцій, їхнє узагальнення і вихід на нові положення і висновки, на нові дії у виробництві і суспільному житті [187, с. 181].

Творчість – це така форма активності, коли людина, є безпосередньою часткою природи, а її діяльність – формою прояву сил природи, стверджує академік А. Чухно [187, с. 182]. Творчість долає властиве індустріальному суспільству відчуження людини від засобів виробництва, управління і в суспільному житті, перетворюючи людину, таким чином, на дійсно рівноправного, активного громадянина і на виробництві, і у суспільному житті.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА