СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНОЮ БОРОТЬБОЮ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ (НА ПРИКЛАДІ ТРАКТОРОСІЛЬГОСПМАШИНОБУДУВАННЯ)




  • скачать файл:
title:
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНОЮ БОРОТЬБОЮ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ (НА ПРИКЛАДІ ТРАКТОРОСІЛЬГОСПМАШИНОБУДУВАННЯ)
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

У розділі 1 «Аналіз якості життя населення України та країн світу й зовнішньоекономічної діяльності їх підприємств» - уточнено сутність поняття «якість життя населення» та узагальнено методи його оцінки; досліджено динаміку якості життя населення України та країн світу; визначено сутність поняття «зовнішньоекономічна діяльність» та запропоновано класифікацію її видів; досліджені тенденції зовнішньоекономічної діяльності підприємств України та країн світу.

У вітчизняній і закордонній теорії й практиці дослідження якості життя населення поряд з існуванням великої кількості різних термінів, які використовуються для її характеристики, застосовуються й різні підходи до оцінки. Аналіз цих підходів дозволив дійти висновку, що розуміти якість життя населення доцільно як розвиток людини через розширення можливостей вибору завдяки зростанню тривалості життя, освіти й доходу, а вимірювати через індекс розвитку людського потенціалу (ІРЛП) та його компонент, як це здійснюється ООН.

Проведений аналіз дозволив розділити країни світу на три групи: з високим, середнім та низьким значеннями ІРЛП, які відрізняються між собою динамікою змін цього показника. Так найбільшими темпами зростав ІРЛП у країнах, що протягом тривалого часу мали його високий рівень. При цьому в кожній з груп країн зростав розрив між максимальним та мінімальним значеннями ІРЛП.

Аналіз динаміки переліку перших 20 країн світу по ІРЛП показав, що його склад практично не змінився. До цього переліку потрапили: Норвегія, Австралія, Нідерланди, США, Канада, Швейцарія, Японія, Данія, Австрія, Італія й ін. Деякі країни світу: Швеція, Ісландія, Бельгія, Франція, Фінляндія, Люксембург та Великобританія трохи погіршили свої місця по ІРЛП, а такі країни, як Нова Зеландія, Ірландія та Німеччина, навпаки поліпшили.

Аналіз окремих компонент ІРЛП дозволив визначити, що за компонентами «Тривалість життя населення», «Освіта» та «ВВП на душу населення» у середньому по країнах світу спостерігалось незначне зростання. При цьому детермінований факторний аналіз впливу компонент на інтегральний показник ІРЛП як в абсолютному, так і відносному значенні довів, що найбільше впливали на ІРЛП у середньому по країнах світу компоненти «ВВП на душу населення» й «Освіта».

Аналіз зв’язку компонент ІРЛП країн світу за допомогою однофакторних кореляційних моделей різного виду, з використанням пакету прикладних програм «STATISTICA», довів, що зміна компоненти «ВВП на душу населення» суттєво впливає на зміни компонент «Тривалість життя населення» й «Освіта». Крім того доведено, що на компоненту «ВВП на душу населення» у достатньо значній мірі впливає масштаб економік країн світу. У свою чергу, масштаб економік країн світу не істотно залежить від таких факторів, як територія (масштаб інфраструктури) і чисельність населення (ємність внутрішнього ринку). Встановлено, що в Україні та інших країнах світу зростання ВВП на душу населення суттєво не впливає на тривалість життя населення.

На підставі аналізу особливостей зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання (ЗЕД), розкритих в наукових джерелах, її місця в системі міжнародних відносин і ролі в національній економіці пропонується таке тлумачення її сутності: ЗЕД – це одна зі складових міжнародних економічних відносин, сукупність напрямків, форм і методів співробітництва юридичних і фізичних осіб у галузі міжнародного обміну товарами, послугами, інтелектуальною власністю й інформацією, яка здійснюється в рамках зовнішньоекономічних зв’язків з метою ефективного використання переваг міжнародного поділу праці.

Ефективність організації ЗЕД і механізму управління нею багато в чому визначається науково обґрунтованою класифікацією її видів, під якою розуміється розподіл ЗЕД на конкретні групи (або види) по певних ознаках для досягнення поставлених цілей. У роботі було удосконалено класифікацію видів ЗЕД за такими критеріями, як: напрямок діяльності (у т. ч. експорт або імпорт); структура та форма організації (у т. ч. зовнішня торгівля, інвестиційна співпраця, виробнича кооперація, валютні та фінансово-кредитні операції, тощо); метод здійснення (у т. ч. прямі та непрямі види ЗЕД). Запропонована класифікація охоплює повний перелік (більше 30) видів ЗЕД та дозволяє упорядкувати існуюче їх різноманіття за найважливішими для успіху у конкурентній боротьбі ознаками.

В роботі визначено, що у світі спостерігається тенденція до збільшення обсягів різних видів ЗЕД підприємств ряду країн, лідером з яких за абсолютним обсягом експорту є Китай. Економіка України досить сильно інтегрована у світову економіку, однак в основному тільки через торгівельну ЗЕД її підприємств. Ця діяльність чим далі, тим усе більше носить імпортну спрямованість.

Таким чином, на основі проведеного дослідження була висунута гіпотеза 1: про наявність впливу різних видів ЗЕД підприємств України та інших країн світу на якість життя їх населення.

У розділі 2 «Моделювання впливу зовнішньоекономічної діяльності підприємств України та країн світу на якість життя їх населення» розроблено моделі ЗЕД підприємств України та інших країн світу і визначено їх вплив на якість життя населення.

Для доведення гіпотези 1 були побудовані кореляційні моделі різного виду: лінійні, квадратичні, ступеневі та ін., які характеризують зв'язок між різними видами зовнішньоекономічної діяльності та ВВП України та інших країн світу. В табл. 1 наведені кореляційні моделі впливу масштабів експорту продукції підприємств України та інших країн світу на їх ВВП. 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА