ЖУРАВЛЬОВА МАРГАРИТА ОЛЕГІВНА РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ




  • скачать файл:
title:
ЖУРАВЛЬОВА МАРГАРИТА ОЛЕГІВНА РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Альтернативное Название: ЖУРАВЛЕВА МАРГАРИТА ОЛЕГОВНА РАЗВИТИЕ эмоциональный интеллект будущих психологов в процессе профессиональной подготовке
Тип: synopsis
summary: У вступі обґрунтовано актуальність теми, визначено мету і завдання, гіпотезу, об’єкт і предмет дисертаційного дослідження, розкрито наукову новизну, теоретичне та практичне значення роботи, викладено методи дослідження. Наведено відомості про апробацію результатів дослідження, впровадження їх у практику та публікації за темою дисертації.
У першому розділі роботи «Теоретичний аналіз проблеми розвитку емоційного інтелекту майбутніх психологів у процесі професійної підготовки» розглянуто основні підходи до розуміння сутності поняття «емоційний інтелект» і особливостей його структури, визначено зміст поняття «емоційний інтелект» та розроблено його концептуальну модель на підставі структурно-інтегративного підходу; розглянуто емоційний інтелект як професійно важливу якість практичного психолога.
Поняття «емоційний інтелект» у науковий обіг було введено у 1990 р. американськими психологами Д. Карузо, П. Саловеєм і Дж. Майєром як сукупність ментальних здібностей до розуміння власних емоцій та емоцій інших людей.
Встановлено, що на сучасному етапі дослідження емоційного інтелекту є розбіжності в розумінні його сутності та структури. Так, Дж. Мейєр, П. Саловєй, Д. Карузо виділяють такі компоненти в структурі ЕІ: ідентифікація та вираження емоцій, регуляція емоцій, використання емоцій у мисленні та діяльності. Д. Гоулман включає до структури ЕІ такі блоки: самосвідомість, самоконтроль, соціальна чуйність та управління відносинами. Р. Бар-Он в моделі ЕІ виділяє п'ять сфер компетентності: пізнання себе, навички міжособистісного спілкування, здатність до адаптації, управління стресовими ситуаціями, переважний настрій. Д. Люсін поділяє ЕІ на внутрішньоособистісний та міжособистісний.
Таким чином, розглядаючи структуру емоційного інтелекту, автори не визначають природу його появи (чи бере ЕІ свій початок у процесах емоційних або є складовою загального інтелекту).
У даній роботі емоційний інтелект розглядається як складова загального інтелекту (інтелектуальна складова поняття є базовою, а емоційний компонент – вторинним).
На сучасному етапі дослідження інтелекту проводяться у двох напрямках: тестологічному (інтелект як сукупність здібностей, які можна виміряти) та експериментально-психологічному (виявлення механізмів інтелектуальної активності). У межах останнього напрямку виділяють такі основні підходи: феноменологічний, генетичний, соціокультурний, процесуально-діяльнісний, освітній, інформаційний, функціонально-рівневий і регуляційний.
Теоретично обґрунтовано можливість розгляду емоційного інтелекту в рамках даних підходів, які розкривають його з різних боків і доводять право на існування не тільки як окремої психологічної категорії, але й як структурного компонента загального інтелекту.
Проте, сутність поняття «інтелект» найбільш повно і широко розкривається в межах структурно-інтегративної концепції М. Холодної, яка будується на категорії ментального досвіду, представленого у трьох основних формах: ментальних структурах, ментальному просторі та ментальній репрезентації.
Виходячи з цього побудовано концептуальну модель емоційного інтелекту психологів, визначені компоненти і показники його розвитку (рис. 1).
Розглядаючи емоційний інтелект у структурі загального інтелекту, розуміємо його як особливу форму організації індивідуального емоційного досвіду у вигляді наявних емоційних структур, емоційного простору відображення та емоційних репрезентацій, які будуються в рамках цього простору.
Базова структурна одиниця емоційного інтелекту – переживання, яке є основою емоційного досвіду і розуміється як сприйняття з афективним резонансом.
На основі емоційного досвіду через переживання процесу спілкування з клієнтом психолог формує емоційну репрезентацію, у просторі якої відбувається емоційний обмін. Сформована репрезентація переробляється (аналізується, змінюється) психологом і включається до структури його емоційного досвіду.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА