БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ




  • скачать файл:
Название:
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ

У вступі обґрунтовано актуальність теми, розкрито значимість дослідження для розвитку науки та практики бухгалтерського обліку, відображено зв’язок теми з науковими планами і програмами, визначено стан наукової розробки проблеми, мету і завдання дослідження. Сформульовано об’єкт, предмет, гіпотезу дослідження, надано характеристику методів дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення одержаних наукових результатів.

Перший розділ Теоретико-економічні та правові засади операцій з давальницькою сировиною присвячено розкриттю сутності категорійно-понятійного апарату операцій з давальницькою сировиною, дослідженню існуючих класифікацій таких операцій, правових та договірних аспектів їх здійснення, а також встановленню актуальних проблемних питань бухгалтерського обліку операцій з давальницькою сировиною.

Господарська діяльність в умовах обмеженості ресурсів і кризових явищ призводить до необхідності диференціації джерел поповнення оборотного капіталу та розширення способів максимального використання виробничих потужностей. Одним із шляхів є залучення ресурсів без отримання права власності на них.
У зв’язку з цим, стан і рух вказаних активів підлягають точному та оперативному обліку, що забезпечує своєчасність виконання договірних зобов’язань та уникнення господарських спорів.

Прикладом управління активами, які не належать підприємству на умовах права власності, є операції з давальницькою сировиною. Здійснення таких операцій пов’язане з передачею замовником виконавцю сировини та інших запасів, необхідних для виконання договору про операції з давальницькою сировиною. Поняття “запаси” є ширшим ніж “сировина”. У зв’язку з цим, більш доцільним є вживання словосполучення “давальницька сировина та інші запаси”. Крім того, виправданим є використання поняття “давальницькі запаси”, під яким слід розуміти сировину, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби та енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника), та передані ним на договірній основі іншому суб’єкту (виконавцю) для переробки (обробки, збагачення чи комплектування) з метою виготовлення готової продукції, яка після завершення робіт передається замовнику. Вказане уточнення сприяє організації належних аналітичних розрізів бухгалтерського обліку для забезпечення здійснення внутрішнього контролю етапів виконання договорів.

Операції з давальницькою сировиною та іншими запасами в межах такого договору є досить складними з позиції нормативного регулювання та їх економічного механізму. При цьому бухгалтерський облік є інструментом забезпечення повної інформації про взаємовідносини учасників договору. Враховуючи відсутність законодавчо визначених видів операцій з давальницькою сировиною та існування суперечностей серед думок науковців щодо виділення видів досліджуваних операцій, запропоновано їх удосконалену класифікацію для цілей бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)