БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК І ВНУТРІШНІЙ КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ТАРОЮ




  • скачать файл:
Название:
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК І ВНУТРІШНІЙ КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ТАРОЮ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ

У вступі обґрунтовано актуальність теми, відображено зв’язок теми дослідження з науковими планами і програмами, визначено стан наукової розробки проблеми, мету і завдання дослідження, сформульовано об’єкт, предмет, робочу гіпотезу, надано характеристику методів дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення одержаних результатів.

У першому розділі “Економіко-правові засади бухгалтерського обліку операцій з тарою” досліджено питання розвитку понятійного апарату, запропоновано підходи до класифікації тари для цілей управління, розглянуто нормативно-правове регулювання операцій з тарою, ідентифіковано проблемні питання облікового відображення операцій з тарою та контролю за її рухом та збереженням.

На основі дослідження підходів до трактування тари та з позицій сучасного розуміння її призначення в господарській діяльності як елементу майна підприємства, як інструменту маркетингових комунікацій та як засобу для зберігання, сортування та транспортування інших цінностей, виділено проблемні питання, що виникають в системі бухгалтерського обліку, а саме: визначення тари; її класифікація; ідентифікація об’єктів бухгалтерського обліку, залежно від призначення тари та її видів; оцінка тари; відображення даних про тару у звітності для формування інформаційного забезпечення системи управління.

Запропоновано під тарою для цілей управління розуміти актив, призначений для полегшення зберігання, навантаження та транспортування товарно-матеріальних цінностей підприємства, а також передачі інформації про виробника, склад та інші якості відповідних цінностей.

Запропонований підхід до розуміння тари дозволив визначити основний методичний інструментарій відображення в обліку господарських операцій з тарою для цілей формування інформаційної бази системи управління господарськими процесами, пов’язаними з використанням майна підприємства та залученням майна інших суб’єктів господарювання у свій господарський оборот.

Визначено, що для посилення контролю за наявністю та ефективністю використання тари удосконалення організаційно-методичних засад облікового відображення і внутрішнього контролю відповідних господарських операцій слід здійснювати з урахуванням особливостей стадій її життєвого циклу (рис. 1).

Проблема класифікації тари обумовлена її різноманітністю, багатофункціональністю та різним галузевим призначенням. Відповідно, при розробці науково-обґрунтованої класифікації тари необхідним є врахування її економічної сутності, фізико-технологічних властивостей, призначення у господарському процесі, напрямів та умов використання для підвищення ефективності управління активами через розробку методичних засад бухгалтерського обліку і контролю операцій з тарою.

Враховуючи, що види та технологічні властивості тари впливають на порядок її оцінки та визнання, зокрема в частині додаткових витрат, пов’язаних з доведенням тари до стану, в якому вона придатна для експлуатації; витрат, пов’язаних з повторною експлуатацією, продажем або утилізацією тари, запропоновано удосконалену класифікацію тари для цілей управління (рис. 2).

Наведена класифікація враховує можливі фактори впливу на бухгалтерський облік та внутрішній контроль операцій з тарою, а також включає перелік класифікаційних ознак, що дозволяють ідентифікувати види операцій з тарою. Використання запропонованої класифікації на практиці дозволило розвинути елементи методу бухгалтерського обліку (рахунки, подвійний запис, оцінка, калькулювання, звітність) та удосконалити методичні засади внутрішнього контролю досліджуваних операцій.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)