МЕТОДИКА АНАЛІЗУ КРЕДИТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКІВ- КОНТРАГЕНТІВ НА РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУВАННЯ



Название:
МЕТОДИКА АНАЛІЗУ КРЕДИТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКІВ- КОНТРАГЕНТІВ НА РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУВАННЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

   Актуальність теми дослідження. Процес міжбанківського кредитування займає важливе місце у діяльності банківської системи. Ефективність міжбанківського кредитування характеризується комплексом показників, значення яких визначають стан міжбанківського ринку, показують його  надійність і спрощують процедуру  моніторингу банків-контрагентів. Аналітичні аспекти міжбанківського кредитування розглядаються  державними органами, банками і комерційними організаціями для обрання обґрунтованих критеріїв порівняння ефективності діяльності банків. Особливий акцент в процесі моніторингу банків-контрагентів робиться на процедурі аналізу кредитоспроможності банків і встановлення обґрунтованих лімітів  міжбанківського кредитування. Для відслідкування небажаних  тенденцій і попередження їх негативного впливу, паралельно із моніторингом банків-контрагентів важливо активізувати моніторинг показників діяльності власного банку. За базу беруться методики оцінки фінансового стану банків-контрагентів, опрацьовані за рекомендаціями Національного банку України, Базельського комітету з банківського нагляду, Світового банку, спеціалізованих компаній, науковців.  

  Для забезпечення активності функціонування ринку міжбанківського кредитування  необхідно  аналізувати причини виникнення проблем з метою накопичення багатоаспектної інформації. Зміни у нормативно-законодавчій базі, нестабільність економічних процесів в Україні зумовлюють потребу у постійному вдосконаленні методів оцінки кредитоспроможності банків-контрагентів відповідно до поточної економічної ситуації. За такого підходу методика аналізу кредитоспроможності банків-контрагентів повинна забезпечити процес  відслідковування всіх змін, що відбуваються  в навколишньому середовищі. Врахування поточних умов функціонування банків-контрагентів протягом періоду використання наданих кредитів уможливлюється з використанням критеріїв, які дадуть можливість оперативно проаналізувати діяльність банків-контрагентів.

Відносна стабілізація курсу національної грошової одиниці, зниження рівня інфляції спонукають банки забезпечувати прибутковість за рахунок розширення обсягу банківських операцій та послуг. Втім, банківська діяльність все ще залишається досить ризиковим бізнесом. Конструктивна роль досліджень проблем міжбанківського кредитування полягає у їх спрямованості на розроблення цілісного комплексного  підходу до оптимізації фінансового управління ринком міжбанківського кредитування в умовах нестабільності і ризику, пошуку можливих шляхів досягнення динамічного стану фінансової стійкості банків та їх виходу на траєкторію стабільного зростання.

         Практика банківської діяльності підтверджує необхідність ґрунтовних досліджень проблем кредитоспроможності банків-контрагентів у сфері  міжбанківського кредитування. Вагомий внесок у їх розв’язання внесли вітчизняні та зарубіжні економісти, зокрема: Е.Альтман, Л.Г.Батракова, К.А.Блумфілд, Є.Ф.Бріхем, Ф.Ф.Бутинець, Б.Бухвальд, О.В.Васюренко, М.Валравен, В.В.Вітлінський, І.В.Волошин, С.В.Гагарін, А.М.Герасимович, Е.Долан, П.Ф.Друкер, О.В.Дзюблюк,  В.В.Іванов, А.Камінський,  К.Кемпбел,  О.І.Лаврушин, И.В.Ларіонова, Н.Марковіц, Ю.С.Масленченков,  Р.С.Мертон, А.М.Мороз, Г.С.Панова, І.М.Парасій-Вергуненко, Л.О.Примостка, П.Роуз, Т.Раєвська, К.Є.Раєвський, М.І.Савлук, Дж.Сінкі, О.С.Стоянова, В.І.Сушко,  В.М.Усоскін, Н.Фрідмен, У.Харрісон, Д.Л.Чессер, В.Е.Черкасов, А.Д. Шеремет, Є.Б. Ширинська,  Р.І.Шіллер.

         Незважаючи на отримані результати  у банківському секторі України відчувається гостра потреба в опрацюванні ефективної методики аналізу кредитоспроможності банків-контрагентів, обрання способів встановлення лімітів міжбанківського кредитування  з метою подальшого їх використання у практиці. Для цього необхідно вивчати тенденції, що характеризують сучасний етап розвитку  вітчизняних банків, а також виявляти взаємозв’язки та взаємозалежності між багатьма чинниками впливу на зміни ринку міжбанківського кредитування, що підтверджує актуальність теми даного дослідження. Особливої значимості у цьому зв’язку набуває розробка методики аналізу кредитоспроможності банків-контрагентів на ринку міжбанківського кредитування. У дисертаційній роботі розглянуто проблемі питання аналізу кредитоспроможності банків-контрагентів на ринку міжбанківського кредитування та з використанням інструментів економічного аналізу і математичного моделювання, запропоновано конкретні шляхи вдосконалення чинних методик.

 Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання дисертаційної роботи здійснювалося ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”  відповідно до  плану науково-дослідної роботи кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу за темою: “Концепція розвитку обліку, аналізу та аудиту в умовах міжнародної інтеграції” (державний реєстраційний номер 0106U004356). У межах наукової програми автором проведено дослідження аналітичного інструментарію загальної методики аналізу кредитоспроможності банків-контрагентів на ринку міжбанківського кредитування, як основи  вдосконалення діяльності банківських установ.  

Мета і завдання дослідження. Метою даної дисертаційної роботи є розробка та наукове обґрунтування теоретичних засад і прикладних методик аналізу кредитоспроможності банків-контрагентів і встановлення лімітів міжбанківського кредитування. Для досягнення поставленої мети в дисертаційному дослідженні визначені такі завдання:

-  вдосконалити методику мінімізації ризиків на міжбанківському ринку за допомогою оцінки кредитоспроможності банку-контрагента і встановити ліміти кредитування на основі розрахунку синтетичного коефіцієнта ризику для банку-контрагента;

        -  проаналізувати тенденції формування і розвитку МБК  в Україні, виділити основні фактори впливу на своєчасність погашення міжбанківських кредитів;

        -  встановити залежність обсягів міжбанківських кредитів від кризових явищ в економіці і визначити основні етапи кризи в умовах спаду виробництва;

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины