ОБЛІК І АУДИТ В УПРАВЛІННІ ПРОДАЖАМИ ТОВАРІВ



Название:
ОБЛІК І АУДИТ В УПРАВЛІННІ ПРОДАЖАМИ ТОВАРІВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Для сучасного періоду розвитку економіки України характерним є суттєве розширення торговельної галузі, де спостерігається посилення конкуренції на ринку товарів, що пропонуються для продажу, ускладнення господарських зв’язків між торговельними підприємствами, їх контрагентами та споживачами, поява ефективних методів активізації продажу товарів. У цих умовах управління  господарською діяльністю суб’єктами торговельного сектору вимагає удосконаленого інформаційно-методич­ного забезпечення підтримки управлінських рішень системою бухгалтерського обліку й аудиту. 

На базі бухгалтерського обліку будується динамічна модель функціонування об’єкта управління, яка повинна допомогти керівникам підприємства різних рівнів приймати ефективні управлінські рішення з метою планування діяльності, організації процесів та ефективного контролю для отримання максимального прибутку від торговельної діяльності. Тому настала об’єктивна необхідність нового бачення системи обліку в управлінні продажами – облік повинен ставати оперативнішим і одночасно забезпечувати стратегічний розвиток підприємств, орієнтуючись на поточний результат та ефективність у довгостроковому періоді.

Фундаментальні питання обліку й аудиту операцій із продажу товарів на підприємствах роздрібної торгівлі досліджували як вітчизняні науковці – М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, С.Ф. Голов,
Н.М. Грабова, В.П. Завгородній, С.В. Івахненков, Л.Н. Котенко,
Н.В. Манжос, Л.В. Нападовська, В.С. Рудницький, В.В. Сопко,
Н.М. Ткаченко, так і зарубіжні – І.В. Аверчев, В.В. Бурцев, Р. Додж, В.Е. Керімов, Н.А. Новоселова, Я.В. Соколов, А. Прайснер, М.Ф. Ван Бреда, Дж.К. Робертсон, Ч.Т. Хорнгрен.

Визнаючи значний внесок цих учених, слід зазначити, що сучасні ринкові відносини ставлять нові завдання щодо вирішення проблем обліку операцій із продажу товарів, тоді як існуючим дослідженням характерний класичний підхід до розкриття цього питання. Аналіз літератури засвідчив відсутність достатньо повного розкриття всіх аспектів обліку операцій із продажу товарів у системі управління торговельного підприємства, відповідно, проблеми належного аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень із метою підвищення їх обґрунтованості та ефективності не отримали вичерпного вирішення.

Актуальність обраної теми та необхідність удосконалення обліку й аудиту операцій із продажу товарів відповідно до потреб сьогодення зумовили спрямованість дисертаційного дослідження та його завдання.

Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Київського національного торговельно-економічного університету як складову держбюджетної теми “Розробка концепції управлінського обліку в системі управління підприємницькою діяльністю” (номер державної реєстрації 0105U000764). Роль автора у виконанні науково-дослідних робіт полягає в дослідженні та обґрунтуванні проблем обліку в управлінні продажами товарів, розробленні пропозицій щодо вдосконалення методики обліку та аудиту, а також рекомендації щодо їх впровадження.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є теоретичне й методичне обґрунтування положень та розроблення практичних рекомендацій щодо вдосконалення методики обліку й аудиту операцій із продажу товарів, ураховуючи сучасні вимоги ринку щодо інформаційного забезпечення управління продажами товарів торговельних підприємств.

Досягнення мети обумовило вирішення таких завдань:

·        уточнити понятійний апарат та складові управління продажами товарів;

·        удосконалити класифікацію інформації про продаж товарів з метою зведення в єдину систему інформаційних потоків обліку для прийняття ефективних рішень в управлінні продажами товарів;

·        визначити основні завдання бухгалтерського обліку та аудиту щодо підготовки інформаційного забезпечення управління продажами товарів та обґрунтувати напрями вдосконалення методики обліку й аудиту операцій із продажу товарів;

·        удосконалити документування обліку  та аудиту операцій із продажу товарів для цілей ефективного управління;

·        розробити методику підготовки обліково-аналітичного забезпечення управління продажами товарів і оцінити її значення для прийняття управлінських рішень у процесі продажу;

·        обґрунтувати вибір альтернативних методик та адаптивних математичних моделей для оцінювання та прогнозування результативних показників діяльності підприємства;

·        надати пропозиції щодо організації та методики функціонування внутрішнього аудиту як важливої функції управління продажами товарів.

Об’єкт дослідження – операції з продажу товарів на підприємствах роздрібної торгівлі.

Предметом дисертаційного дослідження є комплекс теоретичних, методичних і практичних питань обліку та аудиту операцій із продажу товарів у системі управління торговельного підприємства.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины