ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ЖИТЛА (НА ОСНОВІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ)




  • скачать файл:
Название:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ЖИТЛА (НА ОСНОВІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ)
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. В процесі реформування економіки України значні зміни відбулися у відносинах стосовно формування соціально-економічної інфраструктури регіонів, особливо її житлового сектора. За умов суттєвого зниження можливостей фінансування житлового будівництва з бюджетних джерел та за рахунок коштів підприємств в регіонах все більшої вагомості набуває значення будівництва житла за рахунок власних і залучених коштів населення. Разом з тим в умовах відносно низького рівня матеріального добробуту населення регіонів України та високих витрат на будівництво житла необхідним є пошук фінансових інструментів, що забезпечують залучення грошових коштів населення на придбання житла, які оптимально поєднували б використання заощаджень населення та кредитні ресурси регіональних комерційних банків. Як свідчить зарубіжний досвід, таким інструментом є кредитно-закладні механізми придбання житла, зокрема іпотечне кредитування, яке робить доступним процес придбання житла широким верствам населення в регіонах. Створення в Україні системи довгострокового кредитування населення на придбання житла дозволить збільшити платоспроможний попит та сприятиме розв’язанню важливої соціальної проблеми – забезпечення населення житлом.

Становлення і розвиток ринку житла містять значні невикористані резерви в самій сфері житлового будівництва, використання яких потребує розкриття теоретико-методологічних основ його функціонування і подальшої інтенсифікації інвестиційної діяльності в сфері житлового будівництва через механізм іпотечного кредитування.

Внаслідок зростаючої ролі іпотечного кредитування в економіці України ця проблема знайшла відображення в працях багатьох вчених та економістів. Зокрема, різноманітні аспекти даної проблеми розглядаються в публікаціях В.М. Агапкіна, О.М. Алимова, С.І. Бандура, М.І. Долішнього, А.І. Іванова, Н.Б. Косарєвої, В.М. Мінца, Н.И. Мітрошкіної, Н.С. Пастухової, Н.Н. Рогожиної, Б.Б. Рубцова та ін.

Істотний внесок у розвиток теорії регіонального розвитку житлового господарства внесли О.І. Амоша, І.К. Бистряков, Ю.М. Бажал, О.П. Гош, А.С. Гальчинський, В.М. Геєць, Б.М. Данилишин, М.С. Данько, Л.І. Дідківська, С.І. Дорогунцов, В.П. Дубіщев, Я.А. Жаліло, М.З. Згуровський, Г.І. Калитич, Т.М. Качала, А.С. Лисецький, С.В. Мочерний, А.Є Никифоров, Я.Б. Олійник, Б.Я. Панасюк, Т.О. Панфілова, В.П. Соловйов, А.М. Стельмащук, В.К. Хаустов, А.Є. Ходирєва, М.І. Фащевський, Л.Г. Чернюк, С.М. Чистов та ін.

Розвиток іпотечного кредитування супроводжується суттєвими ускладненнями, викликаними значною диференціацією в рівнях розвитку регіонів країни, що потребує використання регіонального підходу до формування вітчизняної системи іпотеки з врахуванням тенденцій, які складаються в конкретних регіонах.

Однак в державі й досі не створено вітчизняної моделі іпотечного кредитування регіонального житлового ринку, яка б враховувала позитивний зарубіжний досвід та регіональні особливості формування і розвитку житлового господарства в Україні, відсутній цілісний комплексний підхід до вирішення цієї важливої проблеми забезпечення життєдіяльності населення, що обумовлює актуальність обраної тематики дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, які проведено автором, є складовою частиною комплексних робіт, що виконувались в рамках науково-дослідної роботи Черкаського державного технологічного університету „Регіональні аспекти інноваційної та інвестиційної діяльності і їх роль у вирішенні соціально-економічних проблем регіону” (державний реєстраційний № 0107U003252). Участь автора у її виконанні полягає в обґрунтуванні методологічних засад формування та функціонування ринку житла через механізм іпотечного кредитування в регіоні.

Тема дисертаційної роботи відповідає основним напрямам розвитку сучасної соціально-економічної політики країни.

Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є удосконалення організаційно-економічного розвитку регіонального ринку житла через механізм іпотечного кредитування в регіоні.

Досягнення мети вимагало постановки та вирішення наступних завдань:

      визначити фактори і ознаки функціонування сучасного регіонального ринку нерухомості;

      обґрунтувати методологічні підходи подальшого розвитку регіонального ринку житла та визначення інвестиційної стратегії в цьому плані;

      узагальнити закордонний досвід іпотечного кредитування та врахування його у сфері розвитку регіонального ринку житла;

      розробити концептуальні засади розвитку іпотечного ринку в регіоні;

      адаптувати систему принципів іпотечного кредитування до сучасних умов розвитку регіонального ринку житла;

      удосконалити методичні підходи до оцінки сучасного ринку житла в регіоні; 

      розробити модельно-методичний апарат удосконалення управління ризиками при іпотечному житловому кредитуванні;

      обґрунтувати основні напрямки подальшого розвитку та управління житлового ринку регіону;

      удосконалити алгоритм статистичного моделювання та прогнозування вартості житла.

Об’єктом дослідження є процес формування ринку житла на основі механізмів іпотечного кредитування в регіоні.

Предметом дисертаційного дослідження є теоретико-методологічні засади формування організаційно-економічного розвитку регіонального ринку житла на основі іпотечного кредитування.

Методи дослідження. Методологічною основою дослідження продуктивних сил, формування та реалізації житлової політики їх розвитку слугували фундаментальні положення економічної теорії, регіональної економіки, а також наукові праці відомих учених з досліджуваної проблеми.

На шляху дослідження і систематизації отриманих даних використовувалися різні методи, серед яких методи теоретичного узагальнення – для формування концептуальних засад механізму іпотечного кредитування на житловому ринку; статистичні методи порівняння узагальнених показників та методи прогнозування – для розробки моделі визначення ринкової вартості квартир; вибіркові дослідження та економіко-математичні методи – при розробці методичних підходів до оцінки сучасного ринку житла в регіоні. Основним методом дослідження є системний аналіз, який дозволяє забезпечити комплексний розгляд проблеми розвитку ринку житла з використанням механізму іпотечного кредитування.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)