ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ




  • скачать файл:
title:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Морські порти мають велике значення у розвитку економіки країни. Для того, щоб мати ефективну морську транспортну систему, морські порти повинні гарантувати надання послуг високого рівня. Основна мета морського транспорту – забезпечення швидкого і безпечного перевезення вантажів і пасажирів таким чином, щоб витрати для пасажирів (оплата і час) і для вантажовідправників (тарифи і час) були мінімізовані, а якість послуг, що надаються, постійно покращувалась. Кажучи про роль сучасного морського порту варто відзначити, що морські порти є складовою частиною транспортної системи, де поряд з перевалкою і збереженням вантажів і обробкою суден надаються багатофункціональні послуги промислового характеру, післе чого товари і послуги отримують додаткову вартість. Фактично, морські порти є багатомірними системами, які мають бути інтегровані в логістичні ланцюжки для якісного виконання усіх своїх функцій. Морський порт потребує високо розвинуту інфраструктуру, міцні зв´язки з різними підприємствами, розвинуту систему управління та висококваліфіковані кадри.

Протягом останніх десятиріч відбулися суттєві зміни на транспорті, пов´язані з упровадженням ринкових відносин в галузі, приватизацією підприємств, розвитком орендних і лізінгових форм господарювання. Разом з цим, морські порти України залишились в державній формі власності зі застарілою організаційно-правовою структурою управління.

Теоретичні та практичні аспекти функціонування й розвитку морських портів в нових умовах розглядались у працях відчизняних учених, таких як Буркинський Б.В., Вінніков В.В., Воробйов Ю.Л., Дергачов В.О., Кібік О.М., Колодін А.Л., Котлубай М.І., Котлубай О.М., Лапкіна І.О., Махуренко Г.С., Морозова І.В., Нікулін С.Г., Постан М.Я., Примачов М.Т., Ревенко В.Л., Сич Є.М., Степанов О.М., Холоденко А.М., Цвєтов Ю.М., Чекаловець В.І., Шинкаренко В.Г., Якушенко В.Г. і багатьох інших.

Організаційно-правові форми реформування морських портів, адекватні ринковому середовищу, характеризуються орієнтацією на прибуток, адаптивністю до кон´юнктурних змін, самостійністю у виборі напрямку і засобів діяльності, високим рівнем мотивації робітника.

Відома участь приватних фірм в забезпеченні послуг портів, досвід їх праці дозволяє впровадити прогресивні схеми роботи порту, а міжнародний досвід показує, що приватна участь значно покращує результати діяльності тих портів, де воно було введено. Цей досвід може бути розглянутий як варіант коректування традиційної организації роботи морських портів, що підвищить їх конкурентоспроможність, особливо в ситуації зменьшення фінансової допомоги держави.

У зв´язку з викладеним, тема дослідження, пов´язана з науковим обґрунтуванням шляхів, форм і методів проведення інституціональних реформ в морських портах, актуальна і многоаспектна.

Зв´язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає Програмі соціально-економічного розвитку морських торговельних портів України до 2010 р. (редакція 2002 р.), основним положенням Комплексної програми затвердження України як транзитної країни у 2001—2010 рр; тематичним планам Мінтранса і зв´язку України і ОНМУ. Матеріали та ідеї дисертаційної роботи використано під час виконання науково-дослідних тем "Стратегія розвитку порту Рені" (2005-2006р., № державної реєстрації 0105U001139), де авторові належить розробка корпоративної стратегії розвитку порту Рені, "Удосконалення економічного управління на морському транспорті" (2007 р., № державної реєстрації 0107U001351), в якій авторові належить розробка основних положень менеджменту морських портів в умовах його корпоратизації, "Теоретичні засади стратегічного управління логістичними системами" (2006 р., № державної реєстрації 0106U001347), в якій здобувач розробив моделі прогнозування вантажопотоків у логістичніх системах, "Розробка стратегії розвитку Ренійського морського торговельного порта" (2005-2006 рр., № державної реєстрації 0106U000004), у якій авторові належить розробка концепції інституціонального реформування морських портів України і розробка методологічних положень менеджменту порту Рені, "Розробка концепції й національних правил з ціноутворення та перевезення зовнішньоторговельних і транзитних вантажів наземним і водним транспортом" (2007 р., № державної реєстрації 0107U001068), в якій авторові належить розробка напрямків змін у структурі транспортного комплексу України та аналіз їх впливу на конкурентоспроможність комплексу.

Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є формування організаційно-економічних основ розробки інституціональних реформ в морських портах для проведення життєздатних і науково обгрунтованих перетворень в портовій сфері.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)