ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ




  • скачать файл:
title:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність дослідження, його значення для педагогічної теорії та практики, визначено мету, завдання, об’єкт і предмет, гіпотезу дослідження, окреслено наукову новизну, практичну значущість отриманих результатів, подано інформацію про апробацію й упровадження результатів експериментального дослідження.

У першому розділі «Теоретичні засади формування професійних цінностей студентів вищих навчальних закладів» на основі аналізу досягнень педагогічної науки з’ясовано стан розробленості досліджуваної проблеми; проаналізовано різні підходи до розуміння професійних цінностей студентів; конкретизовано, уточнено й диференційовано зміст понять «цінності», «професійні цінності», розроблено й теоретично обґрунтовано структуру, зміст, компоненти та рівні сформованості професійних цінностей студентів, визначені мета, завдання, зміст загальнопедагогічної підготовки, що є основою формування цього складного особистісного утворення

Аналіз науковій літератури дає можливість говорити про відсутність єдиної думки щодо визначення поняття «цінність», трактованого як «сутнісна сфера особистості, система особистісних смислів» (О. Асмолов), «значення об’єкта для суб’єкта, ставлення до чогось» (М. Каган), «усвідомлений сенс життя» (Б. Братусь), сутність ціннісної орієнтації як спрямованості особистості на ті чи інші цінності (Б. Ананьєв). Розмаїття та різноплановість трактування поняття «цінності» зумовлені різницею наукових підходів, колом досліджень. Різні підходи не виключають один одного, а реалізують різні аспекти розгляду, залежно від того, що становить основний науковий інтерес дослідження.

Професійні цінності студентів визначаються в дослідженні як система когнітивних утворень, пов’язаних з емоційно-вольовим механізмом, який виступає внутрішнім орієнтиром особистості, що спонукає та спрямовує її мотиви, професійні дії й учинки, які визначають аксіологічний характер професійної діяльності.

Зміст професійних цінностей є багатоаспектною і багатокомпонентною структурою, що об’єднує в собі такі змістові компоненти: мотиваційний, що включає різноманітні форми мотивації, взаємно відмінні за змістом і рівнем узагальненості; змістово-процесуальний, що охоплює знання, які розкривають теоретичну основу педагогічної професії як системи професійних цінностей і професійно-технологічні уміння; емоційно-вольовий, що складається з умінь мобілізувати свої сили, активізувати інтелектуальні здібності для реалізації мети та рефлексійно-оцінний компонент, що включає самореалізацію в освітній сфері діяльності, самооцінку, самоконтроль, самоосвіту.

Динамічна характеристика професійних цінностей студентів дозволила диференціювати рівні сформованості цього складного інтегративного особистісного утворення: низький, нижчий від середнього, середній, та високий, – що є якісними станами професійного становлення або професійних досягнень, визначити покомпонентні критерії та якісні показники сформованості професійних цінностей студентів. До критеріїв віднесено: мотиваційний, змістово-процесуальний, емоційно-вольовий, рефлексійно-оцінний.

Установлено, що педагогічні дисципліни містять в своїй основі величезний виховний потенціал з розширення обсягу професійних цінностей студентів. Цей процес досить динамічний, складний, суперечливий, цілеспрямований, педагогічно керований, різноманітний за видами навчальної діяльності. Він поєднує різні технології та методичні засоби, що стимулюють позитивно-ціннісне ставлення студентів до оволодіння педагогічними знаннями та власного професійного розвитку.

Результативність перетворення педагогічних знань у професійні цінності значною мірою визначається структуруванням змісту педагогічних дисциплін, як процесу вирішення мисленнєвих задач, що не тільки сприяє усвідомленню смислу й сутності виучуваного матеріалу, а й стимулює перехід знань у смислові установки, ціннісні орієнтації та особистісні смисли.

Система знань про професійно-педагогічну діяльність, професійні можливості, професійну свідомість є продуктом і результатом індивідуального досвіду, механізмом професійного становлення особистості майбутнього вчителя, а рушійною силою цього розвитку виступають професійні цінності.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)