УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ АЕРОПОРТІВ




  • скачать файл:
Название:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ АЕРОПОРТІВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційного дослідження, проведено огляд стану наукових досліджень з даної теми, сформульовано мету та основні завдання дослідження, об’єкт, предмет і методи дослідження, визначено наукову новизну та практичне значення отриманих результатів.

У першому розділі «Теоретичні основи управління економічним потенціалом аеропортів» проведено критичний аналіз та узагальнення наукових результатів попередників у дослідженні економічного потенціалу підприємств, визначено фактори впливу на економічний потенціал аеропортів та досліджено теоретичні основи управління економічним потенціалом аеропортів.

Критичне осмислення та узагальнення наукових підходів до визначення сутності економічного потенціалу підприємства виявило недостатню обґрунтованість даного поняття і визначило необхідність в удосконаленні та поглибленні теоретичної бази економічного потенціалу із подальшим застосуванням

її до підприємств авіатранспортної інфраструктури.

Економічний потенціал підприємства автор визначає як сукупність реалізова-них та нереалізованих економічних можливостей підприємства, які формуються в певних умовах зовнішнього та внутрішнього середовища за наявності економічних ресурсів та можуть бути реалізовані системою управління для досягнення стратегіч-них цілей функціонування підприємства. Економічна можливість при цьому трактується як поєднання внутрішньої здатності економічної системи до досягнення стратегічних цілей розвитку зі сприятливим впливом факторів зовнішнього середовища на дану систему. Необхідними умовами виникнення економічних можливостей є наявність: економічного суб’єкта; мети, яку прагне досягти даний економічний суб’єкт; внутрішньої здатності економічного суб’єкта до досягнення мети та умов зовнішнього середовища, які сприятимуть досягненню мети.

Підхід автора до розгляду економічного потенціалу через призму економічних можливостей, на відміну від існуючих підходів, ґрунтується на необхідності чіткого визначення мети виникнення економічного потенціалу та врахування умов, в яких відбувається його формування та реалізація. Визначено, що реалізовані економічні можливості виявляються у певних економічних результатах діяльності, а нереалізо-вані – представляють собою втрачені можливості та резерви майбутнього розвитку.

Основними структурними складовими економічного потенціалу аеропорту виз-начено ресурсну складову, представлену кадровими, техніко-технологічними, рин-ково-збутовими, виробничими та фінансовими ресурсами, та управлінську складову, що визначається принципами, функціями, методами, важелями та інструментами уп-равління господарською діяльністю аеропорту. Управлінська складова економічного потенціалу є рушійною силою, яка дозволяє ресурсам трансформуватись у певні фінансово-господарські результати діяльності, спрямовуючи дію факторів внутріш-нього та зовнішнього середовища у сприятливе русло. Удосконалення управлінської складової є значним резервом підвищення ступеня реалізації існуючих економічних можливостей та динамічного розвитку економічного потенціалу аеропорту.

На основі узагальнення результатів наукових досліджень попередників з питань класифікації факторів впливу на діяльність підприємств авіатранспортної інфрастру-ктури, автором визначено основні фактори впливу на економічний потенціал аеро-порту, які пропонується класифікувати: за характером впливу - на перешкоджаючі та стимулюючі; за динамізмом – статичні та динамічні; за приналежністю до середо-вища аеропорту – фактори макро-, мікро- та внутрішнього середовища аеропорту.

Обґрунтовано доцільність вирішення завдання з удосконалення управління економічним потенціалом аеропортів з позицій теорії зацікавлених сторін та концепції ЗСП як інструменту стратегічного менеджменту.

Другий розділ «Дослідження економічного потенціалу аеропортів» присвя-чено дослідженню економічної діяльності низки аеропортів світу на основі ЗСП, проведенню оцінки впливу факторів макро-, мікро- та внутрішнього середовища та здійсненню аналізу впливу стейкхолдерів на економічний потенціал аеропортів.

Дослідження економічного потенціалу аеропортів здійснювалось на базі про-відних аеропортів України, Російської Федерації та Республіки Польща: міжнарод-ний аеропорт (далі – МА) «Бориспіль», МА «Шереметьєво» та Варшавський МА ім. Ф. Шопена за період з 2005 по 2010 рр. Згадані аеропорти поряд з провідними аеропортами Відня, Будапешту, Бухаресту, Стамбулу та Афін є потенційними кан-дидатами на роль міжконтинентальних хабів та допоміжних вузлових аеропортів Східної та Південно-Східної Європи. Враховуючи культурну та історичну єдність, а також географічну рівноправність України, Росії та Польщі з точки зору можливос-тей залучення європейського транзитного пасажиропотоку, дослідження економіч-ного потенціалу на базі запропонованих аеропортів вбачається науково доцільним.

 

Аналіз господарської діяльності аеропортів проводився на основі модифікованої ЗСП, розширеної та адаптованої відповідно до мети дослідження та специфіки функціонування підприємств авіатранспортної інфраструктури. Запропонована ЗСП, на відміну від класичної системи, включає п’ять функціональних блоків: фінансовий, виробничий, ринково-збутовий, кадровий та техніко-технологічний блоки, - пов’язаних між собою причинно-наслідковими зв’язками, що дозволяє прогнозувати вплив змін показників будь-якого з блоків на загальний рівень економічного потенціалу, виявляти слабкі ланки та важелі впливу на процеси формування та реалізації економічних можливостей аеропорту (рис. 2).

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА