ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ЗЕМЕЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН




  • скачать файл:
Название:
ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ЗЕМЕЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Вплив держави на розвиток земельних відносин в умовах земельної реформи, приватизації земель і реалізації земельного законодавства є визначальним засобом правового регулювання земельних відносин в Україні. Органи державної влади, в т.ч. законодавчої і виконавчої, уже забезпечили прийняття Земельного кодексу України, інших законів про землю, на підставі яких було проведено ряд заходів щодо земельної реформи, приватизації землі, демонополізації державної власності на землю, впровадження приватної і  комунальної форм власності, які є рівноправними з державною формою власності. Проведення земельної реформи створило умови для підвищення участі органів державної влади в земельних правовідносинах, розвитку нових форм господарювання у сільському господарстві приватного типу, земельного ринку, підвищення ефективності землеробства і управління земельними ресурсами, захисту прав власників землі і землекористувачів. Проте в процесі земельної реформи виникають проблеми, які негативно вливають на розвиток земельних відносин, гальмують процес реформування, впровадження ринку землі, призводять до порушень земельного  законодавства, зловживань і корупції. Не забезпечується повною мірою захист земельних прав громадян, юридичних  осіб, територіальних громад.

Як відомо, до початку 90-х років земля перебувала у виключній власності держави, відповідно повністю була виключена з обігу, тому з переходом України на ринкові форми господарювання, основним напрямком державної політики в галузі земельних відносин стало продовження земельної реформи, одним із завдань якої було запровадження різних форм власності на землю шляхом передачі земель із державної власності у приватну власність громадян і юридичних осіб. У цих умовах держава в особі уповноважених органів стала основним суб’єктом земельних правовідносин, тому необхідне детальне правове регулювання земельних правовідносин, учасником яких є органи державної влади.

В науковому плані проблеми участі в земельних правовідносинах органів державної влади як суб’єктів земельного права мало досліджені. Наведене свідчить про надзвичайну актуальність теми дисертаційного дослідження.     

Теоретичною основою для проведення дослідження стали праці таких українських науковців у галузі земельного, аграрного та екологічного права, як В.І. Андрейцев, Г.В. Анісімова, Г.І. Балюк, О.А. Вівчаренко, Ю.О. Вовк, А.П.Гетьман, В.К.Гуревський, І.І. Каракаш, Т.Г. Ковальчук, М.В. Краснова, П.Ф. Кулинич, Н.Р. Малишева, В.Л. Мунтян, В.В. Носік, О.М. Пащенко, О.О.Погрібний, В.І. Семчик, Н.І. Титова, В.І. Федорович, Ю.С. Шемшученко, М.В. Шульга, В.В. Янчук, В.З.Янчук та інші.

В основу роботи покладені також положення, сформульовані в працях російських науковців Г.О. Аксененка, Ф.Х. Аліханова, В.П.Балезина, С.А. Боголюбова, Г.Ю. Бистрова, Б.В. Єрофєєва, Ю.Г.Жарикова, І.О.Іконицької, М.І. Козиря, М.І.Краснова, О.І. Крассова, І.В. Павлової, В.В.Петрова, Н.О. Сиродоєва, В.Х. Улюкаєва, Г.В.Чубукова та інших.

Проведення земельної реформи в Україні вимагає системного підходу до регулювання земельних правовідносин за участю органів державної влади.  Реформування їхньої системи зумовлює необхідність наукового обґрунтування правосуб’єктності органів державної влади як учасників земельних правовідносин.

Нормативною базою дисертації є Конституція України, Земельний кодекс України, Закони України «Про Кабінет Міністрів України», «Про управління об’єктами державної власності», «Про землеустрій», «Про державний контроль за використанням та охороною земель», «Про розмежування земель державної та комунальної власності» та інші нормативні акти, що стосуються земельних, конституційних, адміністративних, цивільних відносин.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане згідно з планом науково-дослідної теми Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України «Проблеми організаційно-правового забезпечення інноваційної діяльності у сільському господарстві» (номер державної реєстрації РК 0106 U 0112116, 1 кв. 2007р- 4 кв. 2008р).   

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА