ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОКУРОРА В КОНТРОЛЬНИХ СТАДІЯХ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ




  • скачать файл:
Название:
ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОКУРОРА В КОНТРОЛЬНИХ СТАДІЯХ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Демократизація суспільства в умовах створення в Україні нової моделі соціально-економічного і політичного розвитку тісно пов’язана із реформуванням законодавства, його наближенням до кращих європейських і світових зразків. Вирішення проблеми захисту прав і свобод людини і громадянина має при цьому органічно поєднуватися з протидією злочинності, усуненням її причин та умов, що сприяють вчиненню злочинів. Велику роль у цьому відіграє точне і однакове застосування органами розслідування, прокуратури і судами кримінально-процесуального закону з метою захисту прав потерпілих від злочину, осіб, підданих кримінальному переслідуванню; інтересів держави і суспільства.

Упродовж минулого і нинішнього десятиліть було чимало зроблено для удосконалення кримінально-процесуального законодавства і законодавства про діяльність прокуратури у кримінальному процесі, зокрема в результаті «малої судової реформи» 2001 року. Проте не всі актуальні питання при цьому були вирішені і, більше того, з’явилися нові проблеми, обумовлені недостатньою виваженістю деяких законодавчих новацій. Украй затягнувся процес прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу України.

У діяльності судів з розгляду кримінальних справ ще має місце чимало порушень законності. У зв’язку з цим першочергового значення набуває виправлення судових помилок на контрольних стадіях кримінального процесу, до яких відносяться апеляційне, касаційне і виключне провадження.

Особливе місце серед ініціаторів перегляду рішень судів першої інстанції у кримінальних справах і учасників розгляду цих справ в судах апеляційної та касаційної інстанції відіграє прокурор. Маючи рівні процесуальні права з підсудним, захисником, потерпілим, його представником, прокурор був і залишається носієм принципово інших обов’язків, що випливають з його законоохоронного статусу в суспільстві.

Проблеми участі прокурорів у контрольних стадіях процесу були предметом досліджень таких науковців, як Ю. Аленін, Н. Бобечко, І. Вернидубов, Ю. Грошевой, Ю. Гурджі, Л. Давиденко, В. Долежан, П. Каркач, М. Косюта, О. Костюченко, Р. Куйбіда, Л. Лобойко, В. Маляренко, І. Марочкін, О. Михайленко, І. Мірошников, М. Пашковський, Ю. Полянський, В. Попелюшко, М. Руденко, В. Середа, В. Тертишник, В. Тищенко, В. Фінько та інших (Україна); В. Алєксеєв, К. Амірбеков, В. Басков, М. Вєдіщев, М. Громов, Л. Карнеєва, Н. Ковтун, В. Маслов, І. Мухін, І. Перлов, І. Петрухін, В. Познанський, А. Резниченко, М. Строгович, А. Тушев, С. Шестакова та інших (Росія), визначних дореволюційних дослідників В. Случевського, І. Фойницького.

Проте проблеми діяльності прокуратури в контрольних стадіях кримінального процесу є настільки складними і багатоплановими, що


потребують продовження ґрунтовних наукових досліджень у цьому напрямку, особливо у зв’язку із перспективою прийняття нового Закону України «Про прокуратуру» і нового Кримінально-процесуального кодексу України. На особливу увагу заслуговує науковий аналіз участі прокурорів у зазначених вище стадіях кримінального процесу.

Усе це підтверджує актуальність проведеного в роботі комплексного дослідження участі прокурора в перегляді судових рішень у кримінальних справах.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)