УПРАВЛІННЯ ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ




  • скачать файл:
Название:
УПРАВЛІННЯ ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність обраної теми, визначено мету, задачі, предмет і об’єкт дослідження, сформульовано наукову новизну і практичне значення одержаних результатів.

У першому розділі «Теоретичні основи управління життєвим циклом підприємств в контексті технологічних інновацій» визначено економічну сутність життєвого циклу організацій та удосконалено поняття «управління життєвим циклом підприємства», визначено сутність технологічних інновацій та їх роль в управлінні життєвим циклом підприємства, проаналізовано класифікаційні ознаки видів інновацій, досліджено сучасні підходи до моделювання управління інноваційною діяльністю з метою визначення критеріїв пролонгації життєвого циклу підприємств.

На основі теоретичного аналізу поглядів зарубіжних та вітчизняних науковців щодо сутності життєвого циклу організацій узагальнено визначення життєвого циклу підприємств, під яким слід розуміти період його діяльності, спрямований на досягнення максимального економічного ефекту, що залежить від соціально-економічних умов, стану конкурентного середовища та розвитку науково-технічного прогресу. Таке визначення, на відміну від існуючих, враховує зовнішні фактори впливу на  розвиток підприємства.

Зміни у ринковому середовищі та їх вплив на діяльність підприємства зумовлюють постійне формування та корегування цілей підприємства. В результаті дослідження теоретичних основ управління життєвим циклом підприємств сформовано наступне визначення: управління життєвим циклом підприємств – це процес узгодження виробничих можливостей із зовнішніми чинниками розвитку підприємства з метою одержання певного економічного ефекту. Таке визначення більш ширше за існуючі, оскільки враховує результативну та ресурсну концепції. Так, ресурсна концепція відображена через виробничі можливості, які реалізуються через виробничі ресурси. Результативна концепція відображена спрямованістю на забезпечення економічного ефекту.

На основі аналізу традиційних підходів до класифікації інновацій виявлено відсутність ознак, що характеризують вплив інновації на життєвий цикл підприємства. Запропоновано доповнити класифікаційні ознаки характером впливу інновацій на життєвий цикл підприємства. За даною ознакою розрізняють такі види інновацій: інновації безпосереднього впливу на життєвий цикл підприємства та інновації опосередкованого впливу на життєвий цикл підприємства. Інновації безпосереднього впливу на життєвий цикл підприємства формуються у сферах, що прямо пов’язані з отриманням економічного ефекту (технологічні, продуктові), а інновації опосередкованого впливу формуються у сферах, в яких не передбачається отримання економічного ефекту, але спостерігається вплив на його рівень (організаційно-управлінські, інформаційні, соціальні, юридичні). Зазначена класифікація дозволяє при прийнятті управлінських рішень обґрунтувати вибір інновації в залежності від цілей підприємства.

З точки зору підвищення конкурентоспроможності продукції і забезпечення конкурентних переваг на ринку, обґрунтовано значущість технологічних інновацій в управлінні життєвим циклом підприємства. З урахуванням змістовної характеристики технологічних інновацій і їх впливу на зміни технологічних укладів запропоновано доповнити класифікацію технологічних інновацій нововведеннями, під якими слід розуміти створення та придбання устаткування, що змінює технологічні процеси у виробничій діяльності і впливає на зміни технологічних укладів. Комплексний підхід до розуміння сутності технологічних інновацій та управління життєвим циклом підприємств дозволив виявити вплив технологічних інновацій на пролонгацію життєвого циклу підприємства. В свою чергу, пролонгація життєвого циклу дозволяє збільшувати економічний ефект.

Аналіз сучасних підходів до моделювання управління інноваційною діяльністю дозволив виділити основні критерії пролонгації життєвого циклу підприємства в контексті технологічних інновацій, до яких віднесено: обсяг виробництва продукції, термін впровадження технологічних інновацій, інвестиції на впровадження інновацій. Запропоновані критерії надають можливість розробити модель пролонгації життєвого циклу підприємства з використанням технологічних інновацій.

У другому розділі «Аналіз впливу технологічних інновацій на управління життєвим циклом підприємств легкої промисловості» проаналізовано технологічні інновації на підприємствах легкої промисловості та систематизовано види технологічного устаткування, що пропонуються ринком для швейної галузі, досліджено вплив часу їх впровадження на результати економічної діяльності, визначено та досліджено параметри виробничої системи, що впливають на економічний ефект від впровадження технологічних інновацій.

Проблема забезпечення ефективного функціонування підприємств набуває особливого значення для усіх підприємств легкої промисловості України і вимагає, насамперед, активізації інноваційної діяльності. Аналіз інноваційної активності підприємств легкої промисловості показав, що 50-80 % витрат на інноваційний розвиток становлять витрати на придбання технологічного устаткування (рис.1).

Рисунок 1 також свідчить про значні коливання інноваційної активності за період 2005–2010 рр. Це пов’язано із зниженням попиту на вітчизняну продукцію та з експансією на ринку товарів «секонд-хенд» і товарів з Китаю та Туреччини. У 2010 році спостерігався стрибок інноваційного розвитку, коли 79,5 % вкладень припадало на придбання обладнання. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА