Аналіз методик оцінки фінансового стану позичальника на прикладі комерційних банків




  • скачать файл:
Название:
Аналіз методик оцінки фінансового стану позичальника на прикладі комерційних банків
Тип: Статья
Краткое содержание:

 

Функціонування кожного суб’єкта малого підприємництва в Україні безпосередньо пов’язане з досягненням цілей економічного характеру, яке неможливе без використання економічної інформації.

Вплив фінансового важелю, який відображає обережне використання боргових зобов’язань з фіксованими виплатами для фінансування тих інвестицій, які обіцяють доход більший за відсоткові виплати по цим зобов’язанням, обумовлює вибір способів залучення фінансових ресурсів. Позитивна різниця між ставкою доходності і відсотковими виплатами збільшує власний капітал, негативна – зменшує.

          Нестабільний розвиток малого бізнесу, кризові явища в економіці країни, економічні проблеми, які стоять перед більшістю підприємств, виникають внаслідок впливу суб’єктивних та об’єктивних факторів, в тому числі таких як відсутність своєчасного, всебічного аналізу фінансового стану, обґрунтованих критеріїв його оцінки. Як економічна категорія фінансова стійкість підприємства уявляє собою такий стан фінансових ресурсів, при якому підприємство може ефективно використовувати грошові кошти для забезпечення стабільного процесу виробництва і реалізації продукції.

          Таким чином, фінансовий стан малого підприємства впливає не тільки на фінансування поточної, а й інвестиційної діяльності, на можливість кредитування, налагодження фінансових відносин з податковими, бюджетними органами, діловими партнерами, акціонерами, дозволяє оцінити ефективність використання фінансових ресурсів підприємств, розробити стратегічні напрямки розвитку підприємства.

Оскільки необхідність аналізу фінансового стану малих підприємств не викликає ніяких сумнівів, постає питання про критерії його оцінки, методичні засади та практичний інструментарій, а також пошук резервів для його покращення.

          Вочевидь, аналіз фінансового стану підприємств має здійснюватись на основі загальновизнаних критеріїв оцінки, однак, на думку автора, конкретні методи аналізу та практичний інструментарій повинен обиратись в залежності від виду продукції, що виробляється, обсягів виробництва, мети діяльності підприємства в розрізі складових системи бізнесу, а саме інвестування, виробництва і фінансування.

          Так, питання аналізу фінансового стану висвітлювались в роботах багатьох економістів [21, 22, 32-34, 43, 70, 77, 78, 81, 87, 107], якими викладені методичні підходи до проведення діагностики фінансового стану. Вищезгадані методики є науковими (рекомендаційними).

          Окрім цього, існують державні методики, які затверджені Міністерством фінансів України та Агентством з питань банкрутства. В Україні державною є “Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій” [116], розроблена для надання методичної допомоги фахівцям Агентства з питань банкрутства, спеціалістам міністерств, відомств, податкових органів, що приймають рішення про неплатоспроможність підприємств. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА