Державне регулювання митної вартості




  • скачать файл:
Название:
Державне регулювання митної вартості
Альтернативное Название: Государственное регулирование таможенной стоимости
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

У вступі розкрито сутність проблеми і стан її наукового вирішення; обґрунтовано актуальність обраної теми; визначено мету й завдання дослідження, його наукову новизну, окреслено практичну корисність одержаних результатів; наведено дані щодо апробації цих результатів та їх опублікування.


У першому розділі "Теоретичні засади державного регулювання митної вартості" розглянуто основні теоретичні положення державного регулювання  та контролю за митною вартістю товарів при здійсненні імпортно-експортних операцій.


З’ясовано сутність поняття “митна вартість”, що в українському законодавстві визначено відповідно до Угоди про застосування ст. VII ГАТТ. У роботі уточнено цей термін у контексті традиційно прийнятих економічних категорій „вартість” і „ціна”. Тобто “митна вартість” являє собою складне комплексне поняття, яке включає систему взаємовідносин між покупцем, продавцем і спеціально уповноваженими державними органами виконавчої влади у сфері зовнішньоекономічних відносин з приводу обчислення  вартості товару, що переміщується через митний кордон України, та зумовлене рівнем захисту державних інтересів та національних товаровиробників.


Обґрунтовано, що контроль за митною вартістю при нарахуванні митних платежів є головним завданням митних органів, оскільки вона суттєво впливає на процес ціноутворення імпортованих товарів. Поряд з цим митна вартість використовується і для ведення митної статистики, виконання розрахунків у разі застосування штрафів, санкцій та стягнень, перевірки ціни товару при бартерних операціях, контролю за еквівалентністю зустрічних товарних поставок, здійснення валютного контролю при проведенні експортно-імпортних операцій тощо. Таким чином, державне регулювання митної вартості є не тільки гарантією повноти надходжень дохідної частини державного бюджету, а й засобом захисту економічної безпеки держави. А відсутність системної та послідовної політики державного регулювання є загрозою економічній безпеці держави.


Доведено, що наявність певної специфічної системи ризиків, що пов’язані із здійсненням зовнішньоторговельної діяльності, формує необхідність створення особливого механізму захисту або уникнення таких ризиків. Такий вид економічної безпеки має назву „митна безпека” – це стан захищеності економічних інтересів держави в галузі митної справи та здатність протистояти дестабілізуючим чинникам і мінімізувати загрози нормальному функціонуванню  зовнішньоекономічної діяльності. А забезпечення дії такого механізму покладено на державні органи.


За результатами проведеного дослідження обґрунтовано необхідність державного регулювання та контролю за митною вартістю  як особливого різновиду вартості товару, у визначенні якої, крім двох сторін контрактних відносин,  буре участь третя сторона – митний орган. Після аналізу наукових точок зору на місце та роль, яку відіграє митна вартість у системі державного регулювання, запропоновано удосконалену класифікацію методів регулювання зовнішньої торгівлі і доведено, що митна вартість є об’єктом державного регулювання із своєю власною системою методів та інструментів, які становлять цілісний механізм державного регулювання митної вартості (рис. 1).


Таким чином, визначено, що державне регулювання митної вартості як метод державного управління має включати спосіб застосування державними органами систематизованих знань про сутність митної вартості, закономірності та правила застосування методів митної оцінки для досягнення цілей економічної стабільності й безпеки.


У роботі наголошено, що регулювання процедури визначення митної вартості, контроль за повнотою її декларування, врахування всіх обставин угоди можуть бути покладені тільки на державні органи, оскільки державні органи покликані діяти не у своїх власних інтересах, а з метою забезпечення економічних інтересів усієї держави та її суспільства. Але ефективне його здійснення можливе лише за умови подальшого удосконалення організаційно-управлінської структури на всіх рівнях державного регулювання.


 


Визначено, що провідним структурним елементом з регулювання митної вартості Держмитслужби України як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи є Управління митної вартості.  До його основних функцій належать регулятивна, організаційна, нормотворча, координуюча, контрольна та аналітична. При такому розподілі функцій поза увагою залишилась найважливіша функція, що дає змогу ефективно здійснювати державне регулювання, інформаційна. На відміну від аналітичної функції, яка полягає у зборі, простій обробці та аналізі внутрішньої інформації, під інформаційною функцією розуміється збір, обробка та аналітика зовнішньої інформації не тільки цінового характеру, що дасть змогу виявляти додаткові потенційні джерела ризику і надасть можливості для своєчасного його виявлення.  Неповна або недостовірна інформація про товари збільшує ризик втрати контролю держави над зовнішньоекономічними процесами та дезорієнтації в зовнішньоекономічному просторі. Разом з тим раціональне та ефективне використання наявної інформації залежить від форми, в якій вона надана для користування безпосереднім виконавцям державного регулювання митної вартості. Тому головне управління державного регулювання митної вартості зобов’язане забезпечувати надходження систематизованої інформації у доступній і зрозумілій формі. З цих причин даний підрозділ Держмитслужби повинен мати оптимальну структуру для забезпечення ефективного взаємозв’язку та співпраці всіх структурних елементів з метою досягнення поставлених перед митною службою цілей.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА