МОДЕЛИ И МЕТОДЫ ПРОЦЕССА ОЦЕНКИ НАУЧНЫХ ПРОЕКТОВ ПРЕДПРИЯТИЙ СИЛОВОЙ ЭЛЕКТРОНИКИ




  • скачать файл:
Название:
МОДЕЛИ И МЕТОДЫ ПРОЦЕССА ОЦЕНКИ НАУЧНЫХ ПРОЕКТОВ ПРЕДПРИЯТИЙ СИЛОВОЙ ЭЛЕКТРОНИКИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

У вступі обґрунтовано актуальність теми; вказано зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами; визначено мету та завдання, об’єкт і предмет, методи дослідження; викладено наукову новизну й практичне значення одержаних результатів; подано відомості про публікації, структуру та обсяг дисертації.

У першому розділі “Теоретичні основи оцінки наукових проектів підприємств силової електроніки” – проаналізовано проблеми оцінки наукових проектів підприємств силової електроніки за умов нестабільного економічного середовища, а також подано аналітичний огляд методів, моделей та інформаційних технологій оцінки наукових проектів і розроблено концепцію процесу оцінки наукових проектів підприємств силової електроніки.

Конкурентоспроможність України на світовому ринку наукоємної продукції занизька. Це повною мірою стосується й продукції підприємств СЕ. Беручи до уваги пріоритетність реалізації національної політики інноваційно-інвестиційного шляху розвитку економіки, необхідно в галузі СЕ створити передумови для формування високотехнологічного типу конкурентоспроможності. На сьогодні зростає роль підприємств силової електроніки, які впроваджують інноваційні наукоємні технології. Застосування приладів СЕ сприяє ефективному впровадженню енергозбережних технологій. Отже, підприємство з виробництва пристроїв СЕ роблять відчутний внесок як у вирішення проблем паливно-енергетичного комплексу, так і в підвищення конкурентоспроможності країни в цілому.

Аналіз вітчизняних методів свідчить, що вони розроблені під умови державного фінансування й орієнтовані на систему показників, які визначають головні правила управління централізованою економікою. Основний акцент зроблено на розрахунок народногосподарського економічного ефекту. Для промислового підприємства, що вирішує проблеми збереження або зміцнення позицій у ринковому середовищі й орієнтується на максимізацію прибутку, комерційна ефективність проекту має першочергове значення. У вітчизняних методиках недостатньо розроблено питання врахування інфляції при оцінці ефективності наукових проектів. Класифікація методів визначення економічної ефективності наукових проектів дала змогу виділити їх основні групи: статистичні й динамічні. Статистичні методи засновані на порівнянні витрат, прибутку, рентабельності та не враховують чинника часу. Динамічні методи (метод дисконтування, метод ануїтету) враховують виплати в часі. В основу методу дисконтування покладено один з головних фінансових законів, який формулюється так: сьогоднішні гроші коштують дорожче, ніж завтрашні.

З переходом України до ринкової економіки методи оцінки проектів, які застосовувалися раніше, стають неефективними, тому що зникла стабільність у цінах як на ресурси, так і на продукцію, що виробляється. Важливим аспектом оцінки наукових проектів стає можливість урахування факторів нестабільного середовища, в якому вони будуть реалізовуватися. Аналіз діяльності підприємств силової електроніки м. Запоріжжя показав, що вони не приділяють уваги проектному управлінню в цілому й питанням оцінки проектів зокрема. Так, ВАТ “Завод “Перетворювач” в 2006 р. мусив припинити виконання проекту “Модернізація кремнієвої перетворювальної підстанції на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті” через необ’єктивну оцінку ризиків на стадії відбору проекту.

Важливе значення в проектному аналізі має підхід, при якому розмежовують економічний та фінансовий аналіз проекту. Важливим напрямом планування є оцінка вартості проекту. Ще до прийняття рішення про виконання проекту необхідно розглянути всі аспекти його реалізації протягом життєвого циклу. На кожному етапі проекту необхідно уточнювати його вартість, тобто вести моніторинг виконання. При моделюванні процесу оцінки наукових проектів підприємств СЕ необхідно вдосконалити методи, що існують, урахуванням нестабільного середовища реалізації та введенням динамічної оцінки проекту.

В умовах високої невизначеності бажано отримати хоч би приблизну кількісну оцінку рішення, що приймається. Це завдання стає ще актуальнішим в умовах нестабільного економічного середовища, коли рівень невизначеності зростає в багато разів. Найбільшого поширення останніми роками набули матричні процедури комплексного оцінювання, в яких існує набір локальних показників, що їх виміряно в дискретній шкалі, які згортаються попарно (дихотомічна бінарна процедура), а агреговані значення визначаються так званими матрицями згортання.

Для зниження ризику наукової діяльності підприємства необхідно провести ретельну оцінку обраного до здійснення наукового проекту. Науковий проект, ефективний для одного підприємства, може виявитися неефективним для іншого через об’єктивні й суб’єктивні причини, такі як: територіальне розташування підприємства, рівень компетенції персоналу за основними напрямами інноваційного проекту, стан основних фондів тощо. Усі ці чинники впливають на результативність наукового проекту, але оцінити їх кількісно дуже важко, а в деяких випадках і неможливо, тому їх необхідно враховувати на стадії відбору проектів. Оскільки на кожному конкретному підприємстві існують свої чинники, що впливають на ефективність інноваційних проектів, то універсальної системи оцінки проектів немає, але ряд чинників має стосунок до більшості інноваційних підприємств. На основі цих чинників виділяють певні критерії для оцінки наукових проектів. На економічну ефективність проекту впливає комплекс факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Для отримання повної оцінки проекту необхідно оцінити вплив кожного. Запропоновано концепцію процесу оцінки наукового проекту, що містить інформаційно-аналітичну систему оцінки наукових проектів, яка ґрунтується на базах даних підприємства із застосуванням спеціалізованих алгоритмів, реалізованих окремими підсистемами (модулями) програмного забезпечення, що дають змогу вирішувати завдання моделювання в реальному масштабі часу.

Концепцію процесу оцінки наукового проекту подано на рис. 1.

У другому розділі“Розробка моделей та методів процесу оцінки проектів підприємств силової електроніки” – запропоновано методи та моделі процесу оцінки проектів, що дають змогу оцінити проекти й зменшити ризик їх невиконання.

Запропоновано модель оцінки економічної ефективності наукового проекту з урахуванням нечіткої інформації, що дає змогу отримати комплексну оцінку ефективності проекту за рахунок дихотомічної бінарної процедури згортання при нечіткій початковій інформації на стадії передінвестиційних досліджень.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА