МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ТОРГОВИХ МЕРЕЖ




  • скачать файл:
Название:
МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ТОРГОВИХ МЕРЕЖ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

У першому розділі – “Теоретичні основи моделювання розвитку торгових мереж” – проведено аналіз основних теоретичних засад та особливостей розвитку роздрібної торгівлі, зокрема торгових мереж. Детально розглянуто досвід розвитку провідних торгових мереж світу. Охарактеризовано методи та підходи, що використовуються при дослідженні роздрібної торгівлі.

На підставі проведеного аналізу розглянуто основні групи теорій інституціональної зміни роздрібної торгівлі: інвайронментальні, циклічні (“колесо” роздрібної торгівлі, “гармошка” роздрібної торгівлі, життєвий цикл роздрібної торгівлі), теорії конфліктів. Згідно із зазначеними теоріями, розвиток роздрібної торгівлі зазнає впливу багатьох факторів, у тому числі соціальних, демографічних, політичних та економічних, і залежить від циклічності економіки та поведінки конкурентів.

Дослідження роздрібної торгівлі дало змогу визначити, що торгова мережа – це система, яка складається з декількох торгових елементів, які перебувають у певному взаємозв’язку, але рівноправні та незалежні один від одного в здійсненні власної операційної діяльності, створені з метою отримання прибутку від реалізації товарів і мають спільний орган управління.

У результаті дослідження виявлено основні особливості торгових мереж: єдиний для всіх підрозділів мережі товарний знак (логотип, девіз, гімн, одяг персоналу тощо), відносно низькі ціни на товари за рахунок наявності великого товарообороту, єдина рекламна компанія для всіх елементів мережі, охоплення великої території, різноманітний асортимент і номенклатура продукції. Запропонована класифікація торгових мереж дає можливість виділити головні ознаки певної торгової мережі та проаналізувати схожість або відмінність її від мережі-конкурента.

Проведений аналіз міжнародного досвіду розвитку торгових мереж показав, що досягнення успіху в цій галузі залежить від правильно обраної стратегії діяльності, активного використання сучасних технологій та інноваційних, нестандартних ідей. Ефективність розвитку торгових мереж також суттєво залежить від стану зовнішнього середовища та потребує, зокрема в Україні, вагомої підтримки з боку держави.

Ретельний аналіз праць сучасних дослідників виявив, що при дослідженні проблем галузі роздрібної торгівлі вчені використовували різні наукові методи та підходи. Широке застосування мають як загальнонаукові методи (аналіз та синтез, індукція, дедукція), так і методи експертних оцінок. Серед методів економіко-математичного моделювання, що застосовуються при дослідженні діяльності роздрібної торгівлі, можна виділити оптимізаційні методи, теорію ігор, регресійні та імітаційні. Також виявлено, що більшість наукових розробок у галузі торгівлі присвячена насамперед роздрібній торгівлі або діяльності її окремих суб’єктів, тоді як недостатньо уваги приділено вивченню торгової мережі як окремої самостійної одиниці, особливо із застосуванням методів економіко-математичного моделювання.

У другому розділі  “Математичні моделі і методи розвитку торгових мереж та оцінювання ефективності їх діяльності”  обґрунтовано концепцію моделювання розвитку торгових мереж, розроблено систему підтримки прийняття рішень щодо розвитку торгової мережі, моделі визначення оптимального місця розташування нового магазину мережі, модель раціонального розподілу маркетингових інвестицій серед магазинів, імітаційну модель діяльності конкуруючих торгових мереж під впливом зовнішнього середовища.

Концепція моделювання розвитку торгової мережі, яка складається з комплексу економіко-математичних моделей вибору оптимальної стратегії діяльності, дає змогу оптимально поєднати екстенсивний та інтенсивний шляхи розвитку мережі з метою підвищення ефективності її функціонування.

Концепція складається з трьох основних етапів (рис. 1). На першому етапі проводиться аналіз внутрішнього та зовнішнього середовища торгової мережі з метою визначення потенціалу її зростання, тобто можливості збільшення кількості елементів. Аналіз внутрішнього середовища мережі дає змогу визначити фінансову можливість відкриття нового елемента, тоді як дослідження зовнішнього середовища спрямоване на оцінювання ринкового потенціалу з метою обґрунтування доцільності відкриття магазину.

На другому етапі, відповідно до результатів реалізації першого етапу концепції, розподіляється прибуток для подальшого здійснення стратегії. Отже, частина прибутку заощаджується, інша частина інвестується у відкриття нового елемента або в маркетингову підтримку існуючих. Якщо на цьому етапі було обрано стратегію зростання торгової мережі, то основним завданням є відкриття її нового елемента, яке супроводжується пошуком його оптимального місця розташування. У тому випадку, коли обрано стратегію зміцнення, то завданням є підтримка діяльності існуючих магазинів, що здійснюється шляхом розподілу прибутку серед магазинів у їх маркетингові інвестиції. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА