Каталог статей и авторефератов
Регистрация нового автора
Забыли логин/пароль?
Каталог авторефератов / ТЕХНИЧЕСКИЕ НАУКИ / Электрические машины и аппараты
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність теми, визначено мету наукових дослі- джень та завдання дисертації, викладено суть наукової проблеми, наукову новизну та практичну значимість одержаних результатів.
У першому розділі розглянуто і проаналізовано відомі й нові електричні ма- шини (ЕМ) з постійними магнітами (ПМ). Оскільки прогрес в області розробки і
створення ЕМ тісно пов'язаний з поліпшенням їх техніко-економічних характерис-
тик, актуальною є розробка нових технологій і принципів побудови ЕМ з високою щільністю просторового компонування взаємодіючих шарів електропровідних і ма- гнітних матеріалів. При цьому однією з найважливіших задач є максимальне вико- ристання всього об'єму ЕМ. Цього можна досягти шляхом формування конструкції ЕМ у вигляді окремих модулів, розміщених у заданому об'ємі, а також максимально щільного просторового компонування. Результати досліджень показують, що у тра- диційних ЕМ циліндричної конфігурації їх маса і об'єм не використовуються повні- стю, крім того, існують так звані пасивні елементи, які взагалі не беруть участь у процесі електромеханічного перетворення енергії. У зв’язку з цим постає необхід- ність проведення робіт в області створення ЕМ нового типу, для яких в електроме- ханічному перетворенні енергії бере участь максимально можлива кількість актив- них елементів структури, а кількість пасивних елементів зведено до мінімуму. Пока- зано, що мети можна досягти лише за умови розробки та застосування нових прин- ципів побудови і технологій виробництва електричних машин.
У результаті аналізу відомих теоретичних та практичних робіт показано, що інтенсивний розвиток силової електроніки та мікропроцесорних систем керування, застосування нових електротехнічних матеріалів забезпечили можливість форму- вання вихідних струмів і напруг практично без обмежень на їх форму.