НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ




  • скачать файл:
Название:
НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку України місцеве самоврядування (надалі: МСВ) - це вирішальний чинник формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Зростаюча роль МСВ вимагає оновлення законодавства, всебічного дослідження як нових правових інститутів, так і тих, що існували раніше і в сучасних умовах набули нового змісту. До них належить нормотворчість представницьких органів МСВ (місцевих рад).

Нормотворчість Рад народних депутатів досліджувалася радянськими державознавцями. Положення і висновки, що містяться в наукових роботах того періоду, служать базою для дослідження нормотворчості представницьких органів МСВ в сучасних умовах. Однак, ці роботи ґрунтуються на якісно іншому (радянському) законодавстві та іншому фактичному матеріалі, і тому не можуть розкрити властивостей нормотворчості представницьких органів МСВ, зокрема її змісту, суб’єктно-діяльнісних характеристик.

Попри значну увагу вітчизняних вчених до МСВ досі бракує розгорнутих досліджень нормотворчості місцевих рад, у фахових навчальних посібниках їй приділяється недостатньо уваги, недосконалість законодавчої бази з цього питання є загальновизнаною. Без наукового обґрунтування та чіткого правового регулювання нормотворчість місцевих рад позбавляється орієнтирів, здійснюється стихійно, призводить до непродуктивного витрачання інтелектуальних, психічних зусиль суб’єктів нормотворчих правовідносин, негативних соціальних наслідків, які виникають у разі застосування недосконалих нормативно-правових актів як результату нормотворчої діяльності.

Наукове пізнання закономірностей і властивостей нормотворчості місцевих рад уможливлює її прогнозування і планування, ефективне керівництво нею. Вона повинна підпорядковуватися певному мінімуму правил, метою яких є: попередження прийняття неякісних або неефективних нормативно-правових актів; забезпечення єдності правового простору країни.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження є частиною загальної проблеми, за якою працювала Одеська національна юридична академія: „Правові проблеми становлення і розвитку сучасної Української держави” (реєстр. номер 0101U0001195) і республіканської програми, за якою працювала кафедра конституційного права Одеської національної юридичної академії „Місцеве самоврядування в умовах формування правової держави” (реєстр. номер Державного комітету України з питань науки і технологій - 08.06.03 / 001-93).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА