Правова охорона лісів Карпатського регіону України




  • скачать файл:
Название:
Правова охорона лісів Карпатського регіону України
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Особливістю даного дослідження є майже цілковита відсутність фундаментальних комплексних досліджень правової охорони лісів Карпатського регіону України. Саме ці причини обумовили вибір теми даного дисертаційного дослідженя.

Актуальність теми дослідження. Третину лісових запасів України становлять Карпатські ліси, які розміщені на території Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Для України, яка за площею лісів і запасами деревини належить до малолісистих країн Європи, Карпатські ліси відіграють важливе екологічне і економіко-господарське значення. Вони за бальнеологічною та рекреаційно-оздоровчою функцією є перлиною не тільки нашої країни, але й  цілого континенту. Ліси Карпатського регіону становлять єдину екосистему, яка має свої особливості охорони і використання її ресурсів.

Карпатські ліси розташовані на місцевості з гірським рельєфом, яка надзвичайно чутлива до втручання людини. За останні роки в Карпатському регіоні намітились тенденції деградації лісів, їх продуктивність та біологічна стійкість почали знижуватися. Наслідком споживацького та хижацького ставлення до лісів Карпатського регіону України є виникнення паводків, зсувів, ерозії ґрунтів, зменшення водності рік. Останніми найбільш масштабними стихійними лихами були катастрофічні повені 1998 і 2001 років, які завдали великої шкоди Карпатським лісам. Серйозної шкоди лісам у Карпатському регіоні завдають самовільні рубки лісу. Хижацькими рубками винищуються ліси особливо цінних порід, які знаходять неподалік від населених пунктів, впродовж доріг без екологічних вимог. Значного виснаження зазнають Карпатські ліси внаслідок гусеничного трелювання деревини.

Збільшення правопорушень в галузі охорони і використання лісових ресурсів Карпатського регіону зумовлене низкою чинників, пов’язаних із  недосконалістю діючого законодавства, загальноекономічною кризою, неузгодженістю діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів.

Охорона і використання Карпатських лісів регулюється широким колом правових актів, прийнятих як на загальнодержавному, так і місцевому рівнях. Слід відмітити існування ряду неточностей, суперечностей і протиріч, які  існують у правових актах, що стосуються охорони і використання Карпатських лісів. Нерідко місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування Карпатського регіону приймають рішення, які суперечать законам України. Прикладом цього є заборона вивезення лісу у круглому вигляді за межі відповідних областей. Недосконалість законодавства в сфері охорони лісів простежується щодо поняття лісу, права власності на ліси, визначення майнових стягнень за несвоєчасне очищення місць рубок від порубкового залишку та інших питань охорони лісів.

В еколого-правовій науці питання правової охорони Карпатських лісів в комплексі не розглядалося. Лише окремі економіко-правові проблеми охорони і використання лісів Українських Карпат розглядалися В.В.Костицьким, особливості відшкодування шкоди, заподіяної лісопорушеннями – С.М.Кравченко, В.Д.Басаєм.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з Програмою будівництва лісових доріг і впровадження природозберігаючих технологій лісозаготівель у гірських умовах Закарпаття, затвердженою Постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. N670 і Програмою охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Івано-Франківської області на 2000-2005 роки та виконана на юридичному факультеті Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА