ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ




  • скачать файл:
Название:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИTC "ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ"

 

Актуальність  теми. Відповідно до статті 16 Конституції України забезпечення екологічної  безпеки та підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання  наслідків Чорнобильської катастрофи, збереження генофонду українського народу є обов’язком держави.

Забезпечення екологічної безпеки досягається різними шляхами. Один із найважливіших серед них - це запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ефективна ліквідація їх наслідків. В Україні останнім часом щороку реєструється до 500  надзвичайних ситуацій техногенного характеру, унаслідок яких гинуть тисячі людей. Сума завданих при цьому збитків за період  1997-2000 рр. склала близько 205 млн. грн. Основними причинами високої небезпеки виникнення надзвичайних екологічних ситуацій є такі: старіння основних фондів, у тому числі природоохоронного призначення; аварійний стан значної частини каналізаційних мереж у комунальному господарстві; недостатня інвестиційна підтримка впровадження новітніх ресурсозберігаючих і екологічно чистих технологій в екологічно небезпечних галузях промисловості, насамперед металургійній, хімічній, нафтохімічній, а також енергетиці; критичне екологічне становище в гірничодобувних реґі­онах країни, зокрема в Донбасі, Кривбасі, Львівсько-Волинському реґіоні; екологічні проблеми, пов’язані з істотними змінами стану геологічного та гідрогеологічного середовища у зв’язку з закриттям нерентабельних гірничодобувних підприємств, шахт і розрізів  тощо.

Політика держави щодо вирішення проблем запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків знаходить своє відображення в чинному законодавстві України. На сьогодні ці питання прямо чи опосередковано реґулюють понад 200 нормативно-правових актів різної юридичної сили. Проте кількісне зростання нормативно-правової бази, яка забезпечує відповідну сферу, не означає її якісної досконалості. Відповідне законодавство не становить єдиної системи, у ньому існують неузгодженості, суперечності, прогалини. Це перш за все пов’язане з тим, що розвиток відповідного законодавства не спирається на чітко визначене науково-теоретичне підґрунтя.

До останнього часу зазначена проблема не була предметом ком­плексного дослідження правознавців екологічного профілю. Під різними кутами зору та з різним ступенем конкретизації до розгляду правових проблем екологічної безпеки та надзвичайних екологічних си­туацій підходили такі вітчизняні вчені-юристи, як В.І. Андрейцев, Г.І. Ба­люк, Н.В. Барбашова, А.П. Гетьман, М.І. Єрофеєв, В.В. Ко­стиць­кий, С.М. Кравченко, М.В. Краснова, Ю.М. Крупка, Н.Р. Мали­шева, В.Л. Мунтян, В.К. Попов, Б.Г. Розовський, Н.І. Титова, Ю.С. Шем­шученко, а також російські та інші зарубіжні вчені: М.М. Брин­чук, С.О. Боголюбов, Б.В. Єрофеєв, О.С. Колбасов, В.В. Пет­ров та інші.

У 2000 році С.О. Кузніченком було захищено кандидатську дисертацію, присвячену одному з аспектів організації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а саме проблемам управління органами внутрішніх справ в особливих умовах, викликаних, за термінологією автора, "аномальними явищами техногенного і природного характеру". Однак предметом цієї роботи не є надзвичайні екологічні ситуації, а увагу зосереджено на організації діяльності органів внутрішніх справ у відповідних умовах.

Певною мірою правових проблем попередження надзвичайних ситуацій та їх ліквідації торкається у своїй кандидатській дисертації М. Фролов, однак до їх розгляду автор підходить лише з позиції можливих екологічних ризиків.

Актуальність даної роботи зумовлюється недостатністю теоретико-правового опрацювання розгляданого питання в еколого-право­вій літературі, відсутністю комплексного правового дослідження цієї проблеми та нагальною потребою в ньому, викликаною бурхливим розвитком правотворчої діяльності в аналізованій сфері та невпорядкованістю процесу правозастосування.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційного дослідження узгоджується з планами пріоритетних напрямків фундаментальних і прикладних досліджень на­вчаль­них закладів і науково-дослідних установ МВС України на 2001-2005 рр., комплексною програмою науково-дослідної роботи Луганської академії внутрішніх справ МВС імені 10-річчя незалежності України "Гармонізація екологічного, господарського та кримінального законодавства України".

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА