ПРОБЛЕМИ КОЛІЗІЙ У ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ (ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)




  • скачать файл:
Название:
ПРОБЛЕМИ КОЛІЗІЙ У ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ (ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

            Актуальність теми. Демократична трансформація суспільства зумовлює докорінну зміну законодавства. Цей процес супроводжується протиріччями між законодавчими актами, їх нормами, що є причиною деформації праворозуміння і  формування неадекватної суспільним потребам правової свідомості, культури і поведінки. Дослідження цієї проблеми має суттєве: (1) теоретичне значення, оскільки дозволяє досконаліше пізнати наукові погляди на поняття "законодавство", глибше зрозуміти поняття і зміст колізій у законодавстві України, причини їх виникнення; (2) прикладний характер, оскільки є нагальна практична потреба класифікації колізій у законодавстві, визначення шляхів їх подолання. Результати цього аналізу дозволяють виявити недоліки в правотворчій діяльності і накреслити шляхи її удосконалення з тим, щоб усунути суперечливі підходи до вирішення суспільно значущих проблем в економічній, правовій, політичній та культурній сферах життя.

            У цій ситуації виникає потреба в нових методологічних підходах, які б дали можливість поглянути на законодавство як на найважливіший елемент здійснення правової і економічної реформи в Україні на сучасному етапі, як на особливу соціальну реальність, що має складну еволюцію, власну логіку розвитку і функціонування. Особливе значення послідовні теоретичні дослідження у цій сфері мають для вдосконалення роботи всіх гілок влади. Тому осмислення такої правової реальності як колізії у законодавстві, є одним з актуальних завдань теорії права.

            Незважаючи на те, що окремі аспекти проблеми колізій у законодавстві привертали увагу фахівців як у рамках загальної теорії права, так і стосовно галузевих юридичних наук, дотепер в Україні було відсутнє її комплексне дослідження. Зазначене зумовлює необхідність загальнотеоретичного аналізу широкого кола питань щодо змісту, видів, шляхів виявлення та подолання колізій у законодавстві.

            Дисертаційна робота ґрунтується на результатах теоретичних досліджень представників вітчизняної і зарубіжної наукової думки, роботах вчених у галузі теорії та історії держави і права, конституційного права, господарського права, політології, філософії та інших наук.

            У дисертаційному дослідженні знайшли відображення ідеї, які розробили в своїх працях видатні зарубіжні та вітчизняні мислителі і науковці минулого: Аристотель, Гегель, Т. Гоббс, Г. Гроцій, С. Дністрянський, Б. Кистяківський,           С. Котляревський, Ш. Монтеск'є, Н. Макіавеллі, М. Палієнко, Платон,                      Й. Покровський, М. Слабченко, Ф. Тарановський, Ціцерон, П. Юркевич та інші. Дисертант використовує роботи сучасних вчених: В. Авер’янова, С. Алексєєва,        В. Андрейцева, Ф. Бурчака, П. Євграфова, А. Зайця, О. Зайчука, М. Козюбри,           В. Копейчикова, В. Кудрявцева, М. Матузова, О. Мироненка, О. Мурашина,            Н. Оніщенко, В. Опришка, М. Орзіха, П. Рабіновича, В. Селіванова, В. Сіренка,      О. Скакун, В. Тація, Ю. Тихомирова, Ю. Тодики, І. Усенка, Ю. Шемшученка та ін.

            Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане дослідження виконано згідно з Планом науково-дослідних робіт відділу теорії держави та права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України "Теоретико-методологічні проблеми законності" (№ держ. реєстрації 01014002010), "Теоретико-методологічні проблеми розвитку правової системи України" (№ держ.реєстрації 01024001597).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА