ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ (ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)




  • скачать файл:
Название:
ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ (ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. Сучасна Україна розвивається на конституційно визначених засадах демократичної, соціальної і правової держави. Проте така держава неможлива без правової культури більшості її громадян, а передусім працівників правоохоронних органів (зокрема, дільничних інспекторів міліції).

 Досвід державного будівництва незалежної України свідчить, що без високого, на рівні світових стандартів, професіоналізму правоохоронців побудувати правову державу з розвинутою ринковою економікою практично неможливо.

 Загальна постановка проблеми визначається необхідністю підвищення рівня професійної правосвідомості і правової культури працівників правоохоронної сфери (зокрема ОВС) як запоруки вирішення нагальних соціально-правових проблем.

Сьогодні є надзвичайна потреба у відповідній сучасним умовам життя ефективній системі правовиховного впливу, яка враховувала б усі особливості світогляду сучасного працівника органів внутрішніх справ, останні досягнення правознавства, психології, філософії і сформувала високу професійну правосвідомість та правову культуру дільничного інспектора міліції.

Проблема формування правосвідомості та правової культури особи (працівників органів внутрішніх справ), незважаючи на глибокі історичні корені, певну активізацію досліджень у цій галузі, в даний період залишається недостатньо розробленою в юридичній науці.

Перші вказівки на необхідність поважати закон зустрічаємо в працях Платона, Цицерона, римських юристів. Особливе місце посідає повага до права і закону у вчених епохи Просвітництва та буржуазних революцій, у працях Канта і Гегеля. Увагу культурному вихованню приділяли українські філософи, правознавці і політичні діячі – Т.Шевченко, М.Драгоманов, В.Винниченко, М.Грушевський, Б.Кістяківський. Над визначенням правосвідомості та правової культури працювали правознавці радянського періоду – М.Матузов, М.Козюбра, В.Сальников, В.Копєйчиков, А.Міцкевич та ін.

У сучасній Україні увага науковців зосереджена на проблемі правового виховання громадян, в т.ч. працівників ОВС, на подоланні правового нігілізму та визначення пріоритетних методів та засобів правовиховного впливу.

Отже, існує потреба і набуває принципового значення системне вивчення шляхів формування і вдосконалення професійної правосвідомості та правової культури дільничного інспектора міліції. Таке дослідження дає можливість узагальнити як досягнення сучасного наукового знання, передусім, правознавства, так і набутий досвід (позитивний і негативний) органів внутрішніх справ щодо використання найефективніших форм і методів цієї  правозастосовчої справи.

Незважаючи на важливість та актуальність розробки проблеми формування й удосконалення професійної правової свідомості та правової культури дільничного інспектора міліції, вона ще не знайшла належного висвітлення в юридичній літературі. Увага багатьох спеціалістів з цієї проблеми досі зосереджувалась на висвітленні, переважно соціальних і філософських аспектів, або ж на вивченні професійної правосвідомості і правової культури працівників органів внутрішніх справ у цілому.

 До того ж значна кількість досліджень об’єктивно не враховує особливостей сучасного етапу державного будівництва. Між тим аналіз діяльності органів внутрішніх справ у сучасних умовах свідчить про необхідність наукового осмислення стану та шляхів підвищення правової культури такої специфічної категорії працівників міліції, як дільничний інспектор. При цьому йдеться про необхідність проведення комплексного монографічного дослідження назрілих як теоретико-методологічних, так і суто практичних аспектів з цього питання.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає змісту “Програми формування позитивного іміджу міліції України на 2003-2007 рр. (Рішення Колегії МВС України від 10.01.2003 р. № 1 КМ/ 1ДСК ”, “Програми розвитку партнерських відносин між міліцією і населенням на 2000-2005 рр.”, планам “Програми реформування освітянської діяльності МВС України” затвердженої Наказом МВС України № 1213 від 20.10.2003 р., основним напрямам наукових досліджень Національної академії внутрішніх справ України на 2001-2005 рр.

 Дисертаційне дослідження є також частиною комплексної наукової програми шляхів удосконалення підготовки дільничного інспектора міліції, яка виконується у Санкт-Петербурзькому юридичному університеті МВС Російської Федерації під керівництвом заслуженого діяча науки Російської Федерації, доктора юридичних наук, професора, академіка В.П. Сальникова та узгоджується з програмою співробітництва між МВС України та Росії.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА