СПАДКОВІ ПРАВОВІДНОСИНИ В НОТАРІАЛЬНІЙ І СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ




  • скачать файл:
Название:
СПАДКОВІ ПРАВОВІДНОСИНИ В НОТАРІАЛЬНІЙ І СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. З прийняттям Конституції України відбулась переорієнтація суспільних відносин на охорону і захист прав громадян, побудову демократичної, правової держави, що зумовлює необхідність дослідження та аналізу на науковому рівні сучасного стану забезпечення прав суб’єктів спадкових правовідносин. Тому у роботі комплексно досліджуються теорія, практика і чинне законодавство на предмет узгодження регламентації прав суб΄єктів спадкових правовідносин і процедури їх реалізації, охорони і захисту як в нотаріальному, так і у цивільному процесі. Дотепер такі питання вченими комплексно не досліджувалися.

Актуальність теми зумовлена також суттєвими змінами, які мають місце у новому Цивільному кодексі України, та які повинні знайти відображення у Законі України “Про нотаріат” та Цивільному процесуальному кодексі України.

Охорона і захист прав всіх суб΄єктів спадкових правовідносин зумовлює необхідність їх визначення і конкретизації з метою забезпечення і гарантування їх реалізації. Важливим є також питання охорони інтересів спад­ко­да­в­ця, ви­ко­нання йо­го волі, як­що во­на бу­ла заяв­ле­на у за­повіті, оскільки останнім часом цьому питанню приділяється незначна увага.

Проблемам спадкового права приділено значну увагу у працях таких вчених як М.Ю. Барщевського, М.І. Бондарева, Н.С. Глусь, М.В. Гордона, С.А. Джапаридзе, О.В. Дзери, В.К. Дронікова, Ю.О. Заіки, Т.П. Коваленко, П.С. Никитюка, А.А. Рубанова, В.І. Серебровського, Ю.К. Толстого, Е.Б. Ейдинової, Я.М. Шевченко. Але спеціального системного дослідження цієї теми до цього часу в Україні не проводилось, оскільки більшість дисертаційних досліджень присвячувались лише матеріальним аспектам спадкового права.  

Отже, обрання теми дисертаційного дослідження зумовлено також такими аспектами: відсутністю наукових та зокрема дисертаційних досліджень обраної теми; необхідністю змін у регламентації спадкових правовідносин відповідно до розвитку суспільних відносин в Україні; наявністю в окремих законодавчих нормах, що регламентують спадкові правовідносини, деяких прогалин та неоднозначностей у їх формулюванні, які на практиці призводять до спірних ситуацій та порушення прав і охоронюваних законом інтересів громадян, юридичних осіб та інтересів держави; наявністю в теорії спадкового права різних позицій теоретиків щодо окремих положень та правових ситуацій; недосконалістю нотаріальної процедури щодо охорони спадкових прав громадян при їх реалізації.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційого дослідження виконана згідно з планом науково-дослідної роботи відділу проблем цивільного, трудового і підприємницького права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України „Роль і значення цивільного права в регулюванні майнових і особистих немайнових відносин в сучасній Україні (номер державної реєстрації RK 0101U001005).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА