АДМІНІСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО ПОЖЕЖНОГО НАГЛЯДУ




  • скачать файл:
Название:
АДМІНІСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО ПОЖЕЖНОГО НАГЛЯДУ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

 

Актуальність теми дослідження. Результатом впровадження у життя положень Конституції України, Концепції адміністративної та судово-правової реформ в Україні стало формування нового адміністративно-правового статусу органів виконавчої влади, форм та методів їх діяльності. Це об’єктивна потреба, визначена принципом розподілу влади, а отже, розширенням адміністративно-юрисдикційної діяльності суду. Правова природа адміністративно-юрисдикційної діяльності органів державного пожежного нагляду обумовлюється змістом ст.19 Конституції України, згідно з якими вони зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Спеціально-юридична природа їх статусу зумовлена завданнями і функціями цих органів та характером владно-службових повноважень, якими наділені посадові особи.

Аналіз чинного законодавства про адміністративні правопорушення і практику його застосування органами державного пожежного нагляду показав, що окремі його норми не  повною мірою відповідають вимогам часу, а також змісту адміністративно-правової реформи. Рівень науково-теоретичного осмислення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів державного пожежного нагляду є недостатнім. Розробка проектів Кодексу України про адміністративні правопорушення, Адміністративно-процесуального кодексу та інших актів з питань адміністративної юрисдикції вимагає чіткого визначення перспектив розвитку законодавства, яке б забезпечувало  підвищення значення органів державного пожежного нагляду в адміністративному провадженні. Такий стан речей обумовлюється наявністю зростання тенденцій до порушень правил пожежної безпеки громадянами та посадовими особами. Звідси об’єктивно виникає потреба вдосконалення правової бази протидії цьому суспільно небезпечному явищу.

Зважаючи на ці дані, неважко дійти висновку, що сьогодні проблема боротьби з пожежами набуває загальнодержавного значення, адже йдеться про національні інтереси нашої країни.

Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів державного пожежного нагляду ще не  повною мірою відповідає сучасним вимогам і практики. На сьогодні у чинному законодавстві України не знайшов свого чіткого визначення категорійний зміст поняття “адміністративно-юрисдикційна діяльність органів державного пожежного нагляду”.

Привертає увагу певна недосконалість правового регулювання діяльності органів державного пожежного нагляду і шляхи його поліпшення. Слід мати чітке уявлення про значення органів державного пожежного нагляду в адміністративному провадженні, визначаючи умови підвищення ефективності розгляду справ про адміністративні проступки.

 Відсутній комплексний аналіз адміністративно-юрисдикційної діяльності органів державного пожежного нагляду в системі органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення. Потребує наукового осмислення практика складання органами  державного пожежного нагляду постанов про накладення штрафу.

В умовах посилення вимог до підвищення рівня законності в правоохоронній діяльності органів державного пожежного нагляду пошук шляхів удосконалення правових основ юрисдикційної діяльності, а також покращення її організаційного забезпечення є важливим і актуальним дослідницьким завданням.

Теоретична основа дисертації. Науково-теоретичне підґрунтя для написання дисертації склали загальнотеоретичні наукові праці фахівців у галузі теорії управління, адміністративного права та процесу, зокрема: В.Б. Авер’янова, О.М. Бандурки, Д.М. Бахраха, С.Л. Басова, Ю.П. Битяка, І.П. Голосніченка, Є.В. Додіна, А.П. Клюшніченка, Л.В. Коваля, В.К. Колпакова, А.Т. Комзюка, О.П. Коренєва, М.Я. Маслєннікова, А.К. Мустафіна, В.П. Пєткова, Н.Г. Саліщевої, В.В. Селіванова, В.Д. Сорокіна, Ю.О. Тихомирова, В.О. Шамрая, А.П. Шергіна, О.М. Якуби та ін. Питання ефективності застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу були об’єктом дослідження Л.Л. Попова, М.Я. Саввіна. Особливостям діяльності органів внутрішніх справ щодо виконання постанов про накладення окремих адміністративних стягнень приділялась певна увага у роботах українських вчених: С.В. Ващенко, Є.В. Додіна, Г.В. Джагупова, Д.П. Калаянова, Т.О. Коломоєць, В.Г. Полішука, В.К. Шкарупи.

Однак, у відомих нам публікаціях названі вчені не повною мірою досліджують проблему адміністративно-юрисдикційної діяльності органів пожежної безпеки. Потреба теоретичного переосмислення проблеми на рівні монографічного дослідження зумовлена тим, що стали реальними умови для більш прискіпливого погляду на дану проблему.

У 2003 році була підготовлена і захищена кандидатська дисертація Куц І.Г. “Боротьба з пожежами в житловому секторі” (кримінально-правовий та кримінологічний аспекти)”. Принагідно зауважимо, що зазначені теоретичні положення щодо вирішення проблем удосконалення правових і організаційних форм забезпечення пожежної безпеки не є достатніми. У даному випадку розглядається лише окремий аспект адміністративно-правового регулювання забезпечення пожежної безпеки.

Викладене свідчить про необхідність узагальнення зібраного статистичного, емпіричного і науково-теоретичного матеріалу, оцінки існуючих тенденцій здійснення органами державного пожежного нагляду адміністративно-юрисдикційної діяльності.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дисертаційного дослідження базується на основних положеннях концепції розвитку системи відомчої освіти та вузівської науки на період 2001 – 2005 рр., схваленої рішенням колегії МВС України від 18.12.2000 року №9км/1, пріоритетних напрямів фундаментальних та прикладних досліджень навчальних закладів і науково-дослідних установ.

Робота виконана згідно з основними напрямами діяльності у сфері боротьби з пожежами, визначеними Указами Президента України від 25.12.2000 р. № 1376/200, “Про питання щодо перетворення військ Цивільної оборони України в окрему невійськову службу” від 19.12.2003 р.; Законами України “Про пожежну безпеку”(17.12.1993 р. № 3745-XII) та “Про правові засади цивільного захисту” (24.06.2004 р.), Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1999 р. № 1943 “Про стан забезпечення пожежної безпеки та заходи щодо її поліпшення”, а також перспективним планом науково-дослідних робіт Національної академії внутрішніх справ України (“Основні напрями наукових досліджень Національної академії внутрішніх справ України на період 2000-2004 р.”).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА