АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАЦІЙ БАНКІВ З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ




  • скачать файл:
Название:
АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАЦІЙ БАНКІВ З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначено мету, завдання і об’єкти дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення одержаних результатів дослідження.

У розділі 1 «Теоретичні засади операцій банків з платіжними картками та поняття їх економічної ефективності» досліджено сутність і види банківських платіжних карткових систем, удосконалено класифікацію операцій банку з платіжними картками та запропоновано визначення ефективності операцій як відносного виразу ефекту від їх здійснення.

У процесі вивчення історії виникнення і розвитку платіжних систем у світі та на Україні уточнено історичну періодизацію розвитку платіжних карткових систем, зокрема виділено такі етапи: зародження карткового ринку на Україні, розвиток карткового ринку, створення національних платіжних карткових систем, платіжну кризу та прогнозний етап, для якого характерна глобалізація і впровадження нових технологій карткового ринку в Україні. Результати дослідження свідчать, що процес входження банків до локальних платіжних систем, створення і налаштування яких на сучасному етапі вимагає серйозного правового, технологічного та фінансового забезпечення, повинен відбуватися поступово, з мінімізацією втрат для банків, процесингових центрів і держателів платіжних карток.

На підставі чинної класифікації операцій банку з платіжними картками розроблено класифікацію операцій з платіжними картками для використання у практичній діяльності банків, зокрема у роботі відділів фінансово-економічного аналізу. Основним критерієм класифікації обрано поділ операцій за їх економічною сутністю й отриманням доходів, що дозволило виокремити фінансові і нефінансові операції (рис.1). Це дало можливість визначити схеми on-line та off-line операцій з метою характеристики взаємодії банка – емітента з банками – еквайрами та платіжною організацією.

За результатами уточнення сутності термінів «фінансова операція з платіжними картками» та «нефінансова операція банку з платіжними картками» проведено розподіл операцій за пріоритетністю їх здійснення, стабільністю одержання доходів та отриманням різних видів ефектів. Фінансові та нефінансові операції класифіковано за ступенем спадання корисності (від операцій із найбільшими обсягами отримання доходу до найменших).

Доведено, що ефективність прямою мірою залежить від абсолютного показника ефекту, який характеризує результат надання послуг банком. Економічна ефективність є відносним показником, з використанням якого можливо порівняти отриманий ефект з витратами або з ресурсами, використаними для його досягнення. На підставі проведених теоретичних та методологічних узагальнень виділено п’ять видів ефектів (корисних результатів) при здійсненні операцій банку з платіжними картками: загальнодержавний, технологічний, мережевий, економічний та     соціальний; наведено їх характеристику, окреслено можливі сфери їх прояву  та визначено принципи, яких слід дотримуватись задля їх досягнення.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА