ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ




  • скачать файл:
Название:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ

 

Актуальність теми дослідження. З проголошенням незалежності в Україні розпочався активний процес творення демократичної, соціальної та правової держави. Процес оновлення торкнувся практично всіх сфер життя українського суспільства. Особливе місце серед проблем, пов’язаних з утворенням української держави, посідає забезпечення гарантій належної реалізації прав та свобод людини і громадянина, у тому числі у сфері цивільно-правових відносин. Відповідно до Конституції України, права і свободи забезпечуються та гарантуються кожній людині, у тому числі й особам, які вчинили злочини, передбачені чинним Кримінальним кодексом (КК) України, але за тих чи інших підстав звільнені від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами.

Звільнення від кримінальної відповідальності за такими обставинами осіб, які вчинили злочин, тягне за собою певні цивільно-правові наслідки, що зумовлюють цілий спектр правових засобів захисту законних прав та інтересів, насамперед фізичних та юридичних осіб, яким унаслідок учинення злочину заподіяно матеріальної шкоди та які вимагають її відшкодування, а також відновлення “доброго імені” громадянина, який звільняється від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами.

Дослідженню цієї проблематики приділялася певна увага в радянській цивільно-правовій науці. Різні аспекти цієї проблеми розглядало багато авторів цивільно-правової, кримінально-процесуальної та інших галузей права як в Україні, так і далеко за її межами, а саме: М.М. Агарков, С.С. Алексєєв, Б.С. Антимонов, С.О. Олександров, Ю.Г. Басін, Б.Т. Безлєпкін, В.П. Божьєв, Д.В. Боб­рова, С.М. Братусь, В.С. Го­панчук, О.В. Дзера, А.Я. Дубинський, В.В. Луць, О.Г. Мазалов, Г.К. Ма­твєєв, З.З. Зі­натуллін, О.О. Красавчіков, Н.С. Кузнєцова, В.Т. Нор, І.І. Пет­рухін, О.О. Підопригора, В.М. Савицький, В.Т. Смирнов, Н.Д. Са­ніахметова, А.О. Собчак, В.О. Туманов, М.І. Хандурін, Є.О. Харитонов, Я.М. Шевченко. Проте донині не проведено цілісного дослідження, яке б охоплювало в комплексі ті проб­леми, що складають зміст інституту цивільно-правових наслідків звільнення осіб від кримінальної відповідальності у зв’язку з нереабілітуючими обставинами.

Багато питань, пов’язаних із даною проблемою, і сьогодні залишаються гостродискусійними, вирішуються як у теорії, так і на практиці по-різному і, на думку дисертанта, не завжди правильно.

Не можна вважати повністю завершеним і нормативне врегулювання цих питань у законодавстві України, тому є необхідним напрацювання відповідних рекомендацій для ефективного використання правових норм, що існують, глибока теоретична розробка положень, по­в’я­заних із цивільно-правовими наслідками звільнення від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами.

Водночас донині в Україні не було проведено жодного монографічного дослідження, присвяченого даній проблемі, в якому б зазначені положення базувалися на практичному досвіді з урахуванням чинного національного законодавства.

Усе вище зазначене й обумовлює вибір даної теми дисертації, зважаючи на її актуальність та практичну значущість, а також недостатню теоретичну розробленість.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження виконана згідно з планом науково-дослідної роботи відділу проблем цивільного, трудового й підприємницького права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України “Приватно-правові засади нового цивільного законодавства України”.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ ДИССЕРТАЦИИ

Ліпкан Володимир Анатолійович Геостратегія України в умовах трансформації міжнародного порядку: теорія і практика
Старинська Олена Віталіївна Психологічні основи розвитку соціального інтелекту здобувачів вищої освіти
Шевченко Наталія Олександрівна Клініко-патогенетичні особливості перебігу хронічного панкреатиту у віковому аспекті за умов коморбідності, оптимізація комплексного лікування та реабілітації в амбулаторній практиці
ДЕНИСЮК Любов Ігорівна Медико-соціальне обґрунтування удосконаленої функціонально-організаційної моделі системи міжсекторальної взаємодії задля збереження офтальмологічного здоров’я дітей в Україні
Гуменюк Костянтин Віталійович Діагностика та хірургічне лікування сучасних вогнепальних кульових поранень живота з ушкодженнями ободової кишки на різних рівнях медичного забезпечення в умовах війни (експериментально-клінічне дослідження)

ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА