Фінансове забезпечення дошкільних навчальних закладів




  • скачать файл:
Название:
Фінансове забезпечення дошкільних навчальних закладів
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

основний зміст дисертації

 

У вступі розкрито суть і стан теми дослідження, обґрунтовано  актуальність наукової проблеми, зазначено її зв’язок з науковими  темами, сформульовано мету та завдання, розкрито предмет, об’єкт, наукову новизну та практичне значення одержаних результатів, особистий внесок здобувача; наведено дані про апробацію, публікації, структуру й обсяги роботи.

У першому розділі «Теоретичні основи фінансового забезпечення дошкільних навчальних закладів» систематизовано принципи, форми і методи фінансування дошкільних навчальних закладів; досліджено еволюцію розвитку дошкільних навчальних закладів та їх фінансування; обґрунтовано концепцію реформування фінансового забезпечення дошкільних навчальних закладів.

Дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні. Це цілісний процес, спрямований на: забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб; формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.  Дошкільні навчальні заклади  забезпечують  догляд, розвиток, виховання і навчання дітей.

Вивчення матеріалів, які стосуються питань виникнення перших дошкільних закладів в Україні в кінці XIX - на початку XX століття, - дозволяє констатувати: суспільне дошкільне виховання в Україні було започатковане діячами освіти та приватними особами. Перші заклади створювалися на громадські кошти, внески членів суспільних товариств, пожертвування та кошти земств, дошкільні заклади не були включені до державної освітньої системи. Саме в цей історичний період ще не існувало чіткого уявлення про організацію роботи дитячого садка, не було визначено зміст навчально-виховної роботи та майже повністю було відсутнє методичне забезпечення дошкільних закладів. У другій половині XX століття у радянський період відбулось багато позитивних змін у системі дошкільної освіти України,  прийняття урядом низки нормативних документів сприяло покрашенню організації та змісту роботи дитячих садків на нових теоретико-методологічних засадах.

 

Протягом 1990-2004 рр. кількість дошкільних навчальних закладів скоротилася з 24,5 до 14,9 тис., а кількість місць – із 2277 до 1040 тис., охоплення дітей закладами – із 57 до 50  відсотків до кількості дітей відповідного віку. Останніми роками спостерігається збільшення кількості дошкільних навчальних закладів та дітей в них, відповідно збільшується і відсоток охоплення дітей дошкільними навчальними закладами. У 2011р. додатково відкрито 472 дошкільних навчальних закладів (у 2010 р. – 424). Утім проблеми не подолано, із-за недостатньої кількості дитячих садків спостерігається перевантаження груп дітьми у міських поселеннях. У 2011 р. в дошкільних закладах у середньому на 100 місць претендувало 108 дітей (у 2010р. – 112). Кількість дошкільних навчальних закладів і дітей, що їх відвідують, за регіонами має нормальне розподілення, але розподілення чисельності має чітко виражену лівосторонню асиметрію, що свідчить про більшу кількість регіонів із меншою чисельністю. Це призводить до нерівної середньої чисельності дітей у дошкільному навчальному закладі. 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА