ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
Название:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

основнИй змІст дисертації

 

У першому розділі «Теоретико-методичні засади формування механізмів підвищення конкурентоспроможності виноградарсько-виноробних підприємств» визначено наукові засади дослідження конкурентоспроможності підприємств;  обґрунтовано теоретичні основи забезпечення конкурентоспроможності виноградарсько-виноробних підприємств; досліджено методичні підходи до дослідження проблем забезпечення конкурентоспроможності підприємств.

Конкуренція є рушійною силою розвитку суспільства, головним інструментом економії ресурсів, підвищення якості товарів і рівня життя населення. Сутність конкуренції як економічного явища, визначено як умову підтримки динамізму в економічній системі. Конкуренція є процесом управління суб'єктом своїми конкурентними перевагами для отримання перемоги, або досягнення інших цілей в боротьбі з конкурентами за задоволення об'єктивних, або суб'єктивних потреб у рамках законодавства, або в природних умовах. Наслідком конкуренції є, з одного боку, загострення виробничих і ринкових відносин, а з іншого - підвищення ефективності господарської діяльності, прискорення НТП.

Конкурентоспроможність – це здатність об'єкту, яка характеризує ступінь задоволення конкретної потреби в порівнянні з кращими аналогічними об'єктами, представленими на конкретному ринку, в конкретний час. Встановлено, що конкурентоспроможність підприємства не ототожнюється з підтримкою конкурентоспроможності кожного товару, а лежить в адекватній модернізації і переорієнтації виробництва підприємства відповідно до життєвого циклу товару.

Управління конкурентоспроможністю виноградарсько-виноробних підприємств визначається, як система організаційних, виробничих, економічних, фінансових, маркетингових, екологічних важелів і методів управління, які забезпечують сукупність високих якостей винограду, як сировини для виноробних підприємств, виробництва вина і його споживчий  попит на ринку. Ієрархія рівнів конкурентних переваг виноградарсько-виноробних підприємств представлена на рис. 1.

Доведено, що виноградарські, переробні та обслуговуючі підприємства можуть забезпечити стабільні доходи і підвищення сукупного виробничого і маркетингового потенціалу за допомогою інтеграційних зв'язків за умови наявності надійної сировинної бази.

В результаті дослідження методичних основ оцінки конкурентоспроможності підприємств виявлено загальну послідовність етапів оцінювання конкурентоспроможності виноградарсько-виноробних підприємств: складання списку підприємств-конкурентів – збір інформації про діяльність конкурентів – визначення найбільш сильних конкурентів – оцінка конкурентоспроможності найбільш сильних конкурентів – складання профілю конкурентоспроможності підприємства.

Визначено і систематизовано методи застосовні до виноградарсько-виноробних підприємств: методи, засновані на аналізі порівняльних переваг, методи, що базуються на теорії рівноваги фірми і галузі; методи, побудовані на основі теорії ефективної конкуренції; методи, засновані на теорії якості товару; матричні методи оцінки конкурентоспроможності; інтегральний метод, метод, заснований на теорії мультиплікатора; метод визначення позиції в конкуренції з точки зору стратегічного потенціалу підприємства; методи, засновані на порівнянні з еталоном.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА