ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ ВИТРАТ В УПРАВЛІННІ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
Название:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ ВИТРАТ В УПРАВЛІННІ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, визначено мету, завдання, об’єкт і предмет дослідження, відображено наукову новизну та практичне значення отриманих результатів.

У першому розділі “Теоретичні засади обліку і контролю витрат основної діяльності підприємств лісового господарства” досліджені сучасний стан і тенденції розвитку лісового господарства України, вплив організаційно-технологічних особливостей діяльності підприємств лісового господарства на побудову системи обліку та контролю витрат, класифікація витрат як методологічна основа організації їх обліку та контролю.

Проведені дослідження дали змогу констатувати, що на сучасному етапі розвиток лісового господарства є одним з стратегічних напрямів, який сприяє виходу України з кризового стану, стабілізації виробництва та подальшому нарощуванню його обсягів, а також інтеграції країни зі світовим ринком. З’ясовано, що сьогодні зміна загальної площі ділянок, вкритих лісом, і земель лісового фонду, порівняно з площею України в 1961-2011 рр., має позитивну динаміку. Так, у 1996 р., порівняно з 1961 р., площа ділянок вкритих лісом, збільшилась на 1470 тис. га, земель лісового фонду – на 1184 тис. га. Упродовж 1996-2011 рр. площа ділянок, вкритих лісом, зросла на 339 тис. га, земель лісового фонду – на 3 тис. га. На це значною мірою впливає розв’язання проблем обліково-контрольної системи, яка є інформаційною базою управління витратами та собівартістю продукції. Не менш важливе значення в організації системи обліку та контролю витрат основної діяльності підприємств лісового господарства має врахування її структури. Так, у обсягах продукції (робіт, послуг) цих підприємств, відповідно до статистичних даних, у 2011 р. близько 88,5 % (5022,2 млн грн) становили лісозаготівлі, що дало підставу зосередити дослідження на цій діяльності.

Обґрунтовано, що облік і контроль витрат основної діяльності підприємств лісового господарства потрібно здійснювати з урахуванням організаційно-технологічних особливостей, до яких належать: сезонність робіт, зумовлена впливом природно-кліматичних умов; операційний цикл підприємств лісового господарства довший, ніж один рік, що пов’язано з ростом лісу; розгалужена структура бухгалтерії підприємств лісового господарства; поєднання різних процесів у господарській діяльності підприємств (утримання лісових насаджень – незрілих довгострокових біологічних активів, безпосередньо самих довгострокових біологічних активів, лісозаготівлі тощо) тощо. Зазначені організаційні особливості діяльності взяті автором до уваги під час розробки положення про облікову політику підприємства, робочого плану рахунків, графіка документообігу, розподілу функціональних обов’язків працівників.

Для правильного розуміння цільового призначення витрат, їх місця та ролі в управлінні підприємством, теорія обліку вивчає характеристику витрат за допомогою класифікації. Під час дослідження з’ясовано надмірність класифікаційних характеристик витрат, які є достатньою інформативною базою для виділення необхідної й оптимальної кількості ознак групування та видів витрат. З метою удосконалення системи обліку та контролю витрат основної діяльності запропоновано оптимальну класифікацію витрат (рис. 1), у якій виділено важливу класифікаційну ознаку – за складом витрат основної діяльності. Відповідно до цієї ознаки витрати підприємств лісового господарства поділяються на: витрати на утримання незрілих довгострокових біологічних активів, витрати на утримання безпосередньо самих довгострокових біологічних активів, витрати на лісозаготівлі, транспортні витрати.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА