КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ ЗАНЯТТЯ ПРОСТИТУЦІЄЮ




  • скачать файл:
Название:
КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ ЗАНЯТТЯ ПРОСТИТУЦІЄЮ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Сучасна ситуація в Україні характеризується докорінними змінами в економічній, соціальній, політичній, культурній та інших сферах суспільного життя. Це зумовило необхідність внесення відповідних коректив, зокрема, до вітчизняного законодавства про кримінальну відповідальність. Перетворення, що відбулися, торкнулися й правового регулювання кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти моральності, які вперше в історії вітчизняного кримінального законодавства виділені в самостійний вид у розділі ХІІ Особливої частини Кримінального кодексу України (далі – КК України) «Злочини проти громадського порядку та моральності».

Різновидом цих злочинів є діяння, передбачені статтями 302 та 303 КК України, які, будучи формами організації заняття проституцією, в сукупності утворюють групу злочинів проти моральності у сфері статевих відносин.

Вітчизняний досвід розвитку кримінального законодавства засвідчує, що держава і суспільство ще не повною мірою визначилися у ставленні до проституції як соціального явища. Підтвердженням цього є різка зміна кримінально-правової політики щодо протидії проституції. Йдеться, насамперед, про криміналізацію заняття проституцією в Україні у 2001 році та декриміналізацію цієї діяльності у 2006 році.

Оцінюючи зміни, що відбулися в законодавстві, з точки зору техніки побудови закону, можна стверджувати, що вони носили переважно формальний характер і зводилися до виправлення помилок, допущених у процесі криміналізації. Встановлення відповідальності за злочини проти моральності в сфері статевих відносин відбулося без урахування здобутків теорії криміналізації суспільно небезпечних діянь, що призвело до невідповідності між об’єктивно існуючими соціальними потребами і законодавчими рішеннями в цій сфері.

На прикладному рівні це ускладнює розмежування злочинних проявів організації надання послуг сексуального характеру. За наявного широкого розповсюдження різних форм експлуатації проституції кількість справ цієї категорії мізерна, що також є наслідком недосконалості кримінально-правового забезпечення протидії цьому явищу. Практика застосування відповідних кримінально-правових норм, навіть з урахуванням внесених змін, свідчить про незрозумілість їх змісту для правозастосовника, що не сприяє забезпеченню належної протидії проституції та її експлуатації.

Ефективність такої протидії залежить від низки чинників, у тому числі від зміни уявлень щодо суспільної небезпечності різних проявів проституції. Дедалі очевиднішим постає висновок, що не безпосереднє надання сексуальних послуг з метою одержання вигоди є злочинним діянням, а різні форми організації їх надання, тобто експлуатація проституції.

Різним аспектам кримінологічного та кримінально-правового забезпечення протидії організації заняття проституцією присвячено дослідження таких учених, як Ю.М. Антонян, В.М. Броннер, Ф.Г. Бурчак, А.В. Виговська, Б.В. Волженкін, А.О. Габіані, М.М. Гернет, Я.І. Гілінський, В.О. Глушков, І.М. Даньшин, А.І. Долгова, А.І. Єлістратов, О.М. Ігнатов, М.О. Ісаєв, І.І. Карпєц, М.Й. Коржанський, Н.Ф. Кузнєцова, Н.О. Лопашенко, О.Г. Манич, М.І. Мельник, П.П. Сердюк, А.А. Станська, А.Х. Степанюк, В.В. Сучкова, Н.В. Уханова, Є.В. Фесенко, В.Д. Філімонов, П.Л. Фріс, В.І. Шакун, С.В. Шлик, А.Є. Шпаков, Н.М. Ярмиш та інших.

Однак, незважаючи на значну кількість наукових публікацій з питань протидії проституції, в Україні не здійснено дисертаційного дослідження проблем кримінальної відповідальності за злочинні прояви організації заняття проституцією. Поза увагою дослідників обраної тематики залишилася й потреба розмежування складів злочинів проти статевої моральності.

Зазначене викликало необхідність поглибленого, концептуально нового дослідження кримінально-правових засобів протидії цим злочинним проявам, що сприятиме підвищенню її ефективності та укріпленню відповідної сфери суспільної моральності. Наведені вище обставини й зумовили вибір теми дослідження, її актуальність та науково-практичне значення.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА