Кримінологічна характеристика та попередження професійної злочинності в Україні




  • скачать файл:
Название:
Кримінологічна характеристика та попередження професійної злочинності в Україні
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА  ХАРАКТЕРИСТИКА  РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Існування професійного злочинного середовища тривалий час офіційно не визнавалося. Вважалося, що є певна категорія осіб, які постійно займаються вчиненням злочинів, що обумовлено недоліками їх соціалізації. У науковій літературі радянського періоду вказувалося, що таких осіб так мало, що не має підстав для визнання існування самостійного виду злочинності – професійної. Але професійна злочинність як існувала, так і продовжує своє існування, розвиваючись в якості самостійного, одного з найбільш небезпечних видів злочинності, що в свою чергу визначає її попередження приоритетним напрямком діяльності ОВС та суспільства в цілому.

Професійна злочинність існує і постійно змінюється в залежності від соціальних, економічних, правових і навіть політичних факторів. Вона не тільки заподіює істотну шкоду суспільству, але й сприяє відтворенню злочинного світу. Ознаки злочинного професіоналізму спостерігаються не тільки в загальнокримінальних злочинах, а й в злочинах у сфері економічної діяльності і злочинах у сфері використання електронно-обчислювальних машин. Професійна злочинність разом з організованою є найбільш небезпечними видами злочинності. Протидія та запобігання ним повинна бути пріоритетним напрямом у діяльності відповідних державних органів та суспільства в цілому. Але така діяльність обов’язково потребує проведення наукових досліджень даного феномену. Комплексний науковий аналіз стану цього виду злочинності, основних її кримінологічних детермінант, характеристики особистості професійного злочинця та інших елементів кримінологічної характеристики дозволить розробити ефективні заходи попередження цього виду злочинності як на загальносоціальному, так і на спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях.

Проблемами дослідження професійної злочинності в різні часи займалися як вітчизняні, так і закордонні вчені-кримінологи, криміналісти, спеціалісти з кримінально-виконавчого права, соціологи та психологи. Певні аспекти цього явища розглядалися Ю. М. Антоняном, О. М. Бандуркою, М. І. Гернетом, С. К. Гогелем, В. В. Голіною, О. І. Гуровим, Л. М. Давиденком, І. М. Даньшиним, А. П. Закалюком, А. Ф. Зелінським, С. М. Іншаковим, О. М. Костенком, Д. А. Корецьким, О. М. Литваком, О. М. Литвиновим, С. А. Масловим, С. Р. Микаутадзе, С. А. Солодовніковим, О. О. Тайбаковим, М. С. Таганцевим, О. О. Титаренком, В. О. Туляковим, І. П. Рущенком, І. Я. Фойницьким, В. П. Філоновим, Г. Й. Шнайдером та іншими.

На дисертаційному рівні окремі проблеми професійної злочинності виступали предметом досліджень в межах кандидатської дисертації Д. А. Виговського (2006 р.) та докторської дисертації В. С. Батиргарєєвої (2011 р.).

Разом з цим, комплексного аналізу професійної злочинності як окремого кримінологічного явища в Україні не проводилося. Це обумовлює актуальність та доцільність проведення на дисертаційному рівні комплексного кримінологічного дослідження професійної злочинності на сучасному етапі розвитку суспільства, а також виявлення та обґрунтування шляхів зниження її рівня.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА