Мельничук Ірина Володимирівна Облік і контроль експортно-імпортних операцій суб’єктів господарювання




  • скачать файл:
Название:
Мельничук Ірина Володимирівна Облік і контроль експортно-імпортних операцій суб’єктів господарювання
Альтернативное Название: Мельничук Ирина Владимировна Учет и контроль экспортно-импортных операций хозяйствующих субъектов Melnychuk Iryna Volodymyrivna Accounting and control of export-import operations of business entities
Тип: Автореферат
Краткое содержание: У вступі дисертації обґрунтовано актуальність обраної теми, визначено мету та основні завдання дослідження, викладено найбільш суттєві нові наукові результати, які одержані особисто автором і виносяться на захист, а також розкрито їх практичне значення.
У першому розділі “Формування механізму регулювання експортно-імпортних операцій підприємств за умов розвитку світових господарських зв’язків” визначено економічний зміст експортно-імпортних операцій, досліджено механізм регулювання зовнішньоторговельної діяльності, проаналізовано зовнішньоторговельну політику держави, з’ясовано основні теоретико-методологічні проблеми обліку, аналізу і контролю експортно-імпортних операцій, які потребують вирішення.
У дисертації знайшло подальший розвиток розкриття багатозмістовної сутності експортно-імпортних операцій, яка на сьогоднішній день трактується у двох аспектах: економічному та податковому. Використання в практичній діяльності експортно-імпортних операцій з погляду податкового тлумачення змісту та сутності цих операцій відбувається в Україні через пріоритетність податкового законодавства, з одного боку, та через недостатню розвиненість, зарегульованість і неузгодженість самого законотворчого процесу, з іншого. Проте для теперішньої практики у сфері зовнішньої торгівлі істотно важливим стає однозначність підходів до розкриття сутності та змісту експортно-імпортних операцій. Аналіз літературних, законодавчих і нормативних джерел дав змогу конкретизувати поняття експортно-імпортних операцій та рекомендувати певні редакційні уточнення до нормативних актів, які не змінють податкової політики в сфері зовнішньої торгівлі, але наповнюють поняття експортно-імпортних операцій економічним змістом.
Дослідження розвитку теоретичних засад обліку, аналізу і контролю експортно-імпортних операцій розглядається в трьох аспектах: з позиції загального розвитку ринкових економічних відносин в Україні; з позиції реформування вітчизняного бухгалтерського обліку; з точки зору ролі і значення зовнішньоторговельної діяльності та системи її державного регулювання.
Такий багатоаспектний підхід дозволив визначити напрямки дисертаційного дослідження, які передбачають вирішення проблеми методологічного забезпечення обліку, аналізу і контролю в системі управління ефективністю експортно-імпортними операціями. При цьому треба зазначити, що облік із засобу констатації фактів здійснення зовнішньоторговельних операцій повинен перетворитись на мобільну систему реагування, координації та науково обґрунтованого впливу на хід їх здійснення з метою досягнення як тактичних, так і стратегічних цілей у сфері зовнішньої торгівлі.
З огляду на це, методичні засади обліку експортно-імпортних операцій повинні бути налаштовані на досягнення цільової спрямованості обліку. Тобто, з одного боку, за допомогою цих методичних прийомів сформована облікова інформація повинна відповідати вимогам П(С)БО для формування достовірної та об’єктивної фінансової звітності; з іншого боку, застосування методичних прийомів обліку повинне забезпечити реалізацію його контрольної функції через створення розвинутої та дієвої системи внутрішнього контролю. Отже, зміст обліку експортно-імпортних операцій вимагає удосконалення методики їх облікової оцінки, яка повинна ґрунтуватись на реформаційному запровадженні національних П(С)БО, враховувати специфіку здійснення цих операцій та можливість ефективного використання комп’ютерних технологій.
Ключовим елементом обліку як інформаційної бази управління експортно-імпортними операціями є методологія, котрої воно дотримується. Саме методологія визначає характер обліку та його об’єктивність, а відтак і життєздатність об’єкта управління.
У дисертації обґрунтовується доцільність розвитку аудиторського контролю та необхідність розробки методики перевірки окремих об’єктів аудиту і насамперед – зовнішньоторговельних операцій, які відносяться до об’єктів аудиту з високим рівнем ризиковості.
У другому розділі “Розвиток методології обліку експортно-імпортних операцій підприємств” проведено аналіз стану діючої практики обліку експортно-імпортних операцій, досліджено функції обліку в системі управління зовнішньоторговельною діяльністю підприємства; розроблено пропозиції щодо удосконалення методики та організації фінансового обліку; обґрунтовано економічну необхідність внутрішнього контролю експортно-імпортних операцій, визначено основні напрямки його удосконалення в умовах ринкової невизначеності.
Підставою для здійснення облікового процесу є первинні документи, які фіксують факти здійснення експортно-імпортних операцій. Тому усі питання, які необхідно вирішити при удосконаленні обліку неможливо розглядати без взаємозв’язку з удосконаленням документування. У дисертації запропонована тематична класифікація зовнішньоторговельних документів (рис.1), серед яких визначальна роль належить товарно-транспортним документам.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА