ОБЛІК І АНАЛІЗ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІК І АНАЛІЗ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначено мету, завдання, предмет, об’єкт, методи дослідження, розкрито наукову новизну і практичне значення отриманих результатів.

У розділі 1 «Обліково-аналітичне забезпечення управління виробничими запасами фармацевтичних підприємств» розкрито основні підходи до сучасного трактування поняття «виробничі запаси», уточнено класифікацію, виокремлено технологічні особливості фармацевтичних підприємств, що впливають на організацію обліку виробничих запасів, опрацьовано класифікацію виробничих запасів фармацевтичних підприємств, удосконалено класифікацію допоміжних речовин за функціональним призначенням.

Критична оцінка трактування виробничих запасів у межах концепції матеріальних ресурсів дала можливість обґрунтувати конкретні уточнення до їх економічної сутності. В контексті дослідження поглиблено розуміння матеріальної та витратної природи виробничих запасів, але на відміну від матеріальних ресурсів акцентовано на джерела відшкодування їх вартості.

З метою розвитку теоретичних основ класифікації виробничих запасів вивчено двадцять чотири класифікаційні ознаки, які найчастіше застосовуються на практиці, і з урахуванням специфіки продукції фармацевтичних підприємств виокремлено такі: рівень токсичності; походження; ступінь контрольованості; ступінь небезпечності; фізико-хімічні властивості; терміни зберігання; джерела фінансування. Це дає можливість адаптувати склад виробничих запасів до галузевих особливостей фармацевтичних підприємств, що поглибить розуміння виробничих запасів як об’єкта обліку та аналізу.

У роботі визначені основні технологічні особливості фармацевтичної галузі і виокремлено чинники, які впливають на організацію обліку виробничих запасів. В основу бухгалтерського обліку покладено розподіл виробничих запасів  залежно від їх технологічного призначення та ролі у виробничому  процесі фармацевтичного підприємства, що загалом базується на методиці врахування специфічних особливостей розподілу сировини і матеріалів на основні і допоміжні.

На фармацевтичних підприємствах, як встановлено в процесі дослідження, приблизно 90-98 % від маси лікарського засобу складають допоміжні речовини, що підкреслює необхідність детального обліку саме допоміжних  речовин. Здійснене автором дослідження практики ведення синтетичного та аналітичного обліку підтвердило доцільність класифікації допоміжних речовин за функціональним призначенням (рис.1).

Запропонована класифікація сприятиме обліково-інформаційному забезпеченню, підвищенню аналітичності процесу контролю за витрачанням виробничих запасів та джерелами фінансування витрат на їх придбання на фармацевтичних підприємствах.

Доведено, що особливості фармацевтичної промисловості впливають на всі етапи обліку виробничих запасів, разом з тим, особливий вплив має державне регулювання цін на лікарські засоби підприємств. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА