Облік і аудит лізингових операцій




  • скачать файл:
Название:
Облік і аудит лізингових операцій
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження.  Поширення лізингу як відносно нового виду підприємництва відбувається через механізми ринкових відносин, які активно запроваджуються у практику діяльності вітчизняних суб’єктів господарювання. Лізинг відіграє роль важливого фінансового інструмента у ринковій економіці. Через лізингові операції створюються умови для розширення та оновлення основних виробничих засобів, необхідних для здійснення діяльності без значних одноразових витрат. Лізинг позитивно впливає на зниження втрат підприємств, пов’язаних з моральним старінням засобів виробництва.

Для підприємств, які через брак обігових коштів та високий податковий тягар змушені фінансувати лише свої поточні витрати, лізинг виступає ефективною формою інвестицій.

Лізингова діяльність в Україні залишається недостатньо законодавчо врегульованою, про що свідчить невелика кількість лізингових компаній та складність у провадженні цього виду бізнесу. Негативно впливає на це невідпрацьованість методик обліку лізингових операцій, нечіткість трактування податкових норм і правил.

Дослідженню проблем бухгалтерського обліку та аудиту лізингової діяльності присвячено праці таких вітчизняних і зарубіжних економістів: Р. Адамса, О. Амата, Э.А. Аренса, Н.П. Баришнікова, Дж. Блейка, Ф.Ф. Бутинця, М.Ф. Ван Бреда, Н. Внукової, В.Д. Газмана, А.М. Герасимовича, С.Ф. Голова, Н.М. Грабової, А. Гроппелі, В.М. Джухи, А.Г. Загороднього, З.В. Задорожного, М.В. Карпа, Л.М. Кіндрацької, Г.Г. Кірейцева, Я.Д. Крупки, Дж. К. Лоббека, Н.М. Малюги, В.І. Міщенка, Р. Монтгомері, Е. Нікбахта,  В.І. Подольского, Л.Н. Прилуцького, М.С. Пушкаря, З. Рахмана, Н.Г. Слав’янської, Н.М. Ткаченко, Б.Ф. Усача, Г. Хемела, Є.С. Хендріксена, Н.В. Чебанової, Е.Н. Чекмарьова, А. Шеремета. Незважаючи на суттєві зрушення у дослідженні цієї проблеми, низка питань щодо організації та методики бухгалтерського обліку і аудиту лізин­гових операцій залишається невирішеною та потребує подальших наукових досліджень.

Відсутня єдина думка щодо класифікації лізингових послуг, немає однозначного погляду на дилему «лізинг – оренда». Питання методики та організації бухгалтерського обліку лізингових операцій висвітлено досить однобоко, оскільки сучасні дослідники, як правило, зосереджуються на вивченні обліку згідно з національними стандартами та вимогами податкового обліку.

Актуальність перелічених питань, важливість їх дослідження та розв’язання в умовах активізації ринкових механізмів у вітчизняній економіці зумовили вибір теми, окреслення мети, визначення основних напрямів дисертаційної роботи. 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.  Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково – дослідних робіт Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України за темою «Підвищення ефективності взаємодії банківського та реального секторів економіки в умовах євроінтеграції та глобалізації» (номер державної реєстрації 0105U008982). Автором обгрунтовано напрями вдосконалення методики обліку і аудиту лізингових операцій.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є комплексне дослідження теоретико-методичних і практичних питань обліку та аудиту лізин­гових операцій, а також розробка науково обґрунтованих рекомендацій з їх удос­коналення. Відповідно до визначеної мети у дисертації поставлено такі завдання:

·        дослідити суть лізингу, проаналізувати погляди вітчизняних та зарубіжних вчених і практиків на трактування цієї категорії з метою уточнення функцій лізингу в економічних процесах та обгрунтування перспектив його розвитку в Україні;

·        класифікувати лізингові послуги з урахуванням підходу до лізингу як виду діяльності;

·        дати оцінку сучасним методам розрахунку лізингових платежів з метою вдосконалення механізмів ціноутворення на лізингові послуги;

·        розробити практичні рекомендації з удосконалення методики бухгалтерського обліку лізингових операцій;

·        вдосконалити структуру реєстрів бухгалтерського обліку з метою формування доступної та достовірної інформації про лізингові операції;

·        запропонувати нові концептуальні підходи до аудиту лізингових операцій.

Об’єкт дослідження – діяльність лізингових компаній на мікрорівні.

Предметом дослідження є сукупність методичних, організаційних та практичних питань обліку і аудиту лізингових операцій.

Методи дослідження. У роботі використано діалектичний, системний та комплексний методи (для вивчення системи лізингових операцій та їх ролі в економіці); методи індукції та дедукції, класифікації і порівняльних характеристик, абстракції та графічний метод (для побудови облікових моделей для лізингових компаній); економіко-статистичні методи (для здійснення розрахунків та обробки даних дослідження).

Теоретичною основою дослідження є законодавчі, нормативні та інструктивні документи, наукові розробки вітчизняних і зарубіжних економістів з питань обліку та аудиту лізингових операцій; міжнародні та національні стандарти обліку, матеріали конференцій і семінарів з питань лізингу, зібрана інформація з фінансової та внутрішньої звітності досліджуваних суб’єктів.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у системному обґрун­туванні теоретико-методичних засад та прикладних аспектів обліку і аудиту лізингових операцій. За підсумками дослідження отримано такі наукові результати:

 

вперше:

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА