ОБЛІК І АУДИТ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІК І АУДИТ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. В умовах розвитку ринкових відносин досить часто відбувається зміна форм власності підприємств, їх організаційно-правової форми, масштабів діяльності або взагалі припинення діяльності юридичної особи. Разом з тим, значна кількість підприємств в Україні існує суто формально, оскільки фактично фінансово-господарська діяльність не ведеться. Однак, власники не ліквідують їх, тому що цей процес супроводжується багатьма проблемами: багатоетапністю процесу ліквідації, матеріальними витратами, витратами часу і, врешті-решт, недостатньою урегульованістю на законодавчому рівні порядку проведення цієї процедури, і тому, є досить довготривалим та нелегким.

Управління ліквідаційною процедурою значною мірою залежить від надійності інформаційного забезпечення, основу якого на рівні суб’єктів господарювання складають дані обліку.

 Підприємства при веденні обліку та складанні фінансової звітності повинні дотримуватися принципу безперервності, який передбачає проведення оцінки активів і зобов’язань, виходячи з припущення, що діяльність даного підприємства триватиме далі. Проте, коли діяльність припиняється, користувачам потрібна додаткова інформація для прийняття економічних рішень щодо продажу активів, погашення зобов’язань та розподілу майна, що залишилося, між власниками (засновниками). З огляду на потреби управління у достовірній і об’єктивній інформації, потребують дослідження теоретичні та методичні аспекти обліку операцій з припинення діяльності юридичних осіб. Набувають важливого значення вивчення та подальше розв’язання проблем аудиту ліквідаційної процедури. Тому питання обліку та аудиту припинення діяльності юридичної особи є досить актуальним.

В Україні діє значна кількість законодавчих актів, які регламентують процес створення підприємств різних форм власності, їх діяльність, реорганізацію та ліквідацію.

Крім того, проблемами обліку й аудиту реорганізації та ліквідації підприємств займається багато вітчизняних та зарубіжних вчених. Вагомий внесок у розв’язання цих проблем зробили вітчизняні вчені-економісти та практики: М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, О.М. Глущук, М.Я. Дем’яненко, Л.О. Лігоненко, А.А. Мазаракі,      Є.В. Мних,  Л.В. Нападовська, М.О. Никонович, В.М. Пархоменко,                   Ю.В. Петленко, О.М. Примакова, О.Ю. Редько, В.С. Рудницький,  В.В. Сопко, О.О. Терещенко, М.І. Тітов, Т.Є. Унковська, а також зарубіжні науковці: В.І. Валетов, М.М. Клінов, С.Ю. Козлов, Ю.Ю. Козлов, С.Л. Коротаєва, Т.О. Кубасова, І.Г. Кукукіна, О.М. Малигіна, Д.В. Назаров, О.М. Назарян, Дж. Робертсон, Я.В. Соколов, В.І. Ткач, Г.С. Харрісон та інші вчені. Разом з тим, низка важливих питань щодо обліку і аудиту припинення діяльності юридичної особи залишилися невирішеними і потребують подальших наукових досліджень та обґрунтування шляхів їх розв’язання.

Якщо облік створення підприємств, їх реорганізації привернули певну увагу авторів, то проблеми ліквідації юридичної особи в обліковому та контрольному аспекті вивчені недостатньо. Зокрема, потребують системного дослідження питання облікового забезпечення процедури добровільної ліквідації підприємства та розробки методики її аудиту.

Отже, актуальність, теоретична та практична значущість, недостатність наукових розробок з питань обліку й аудиту процедури ліквідації юридичної особи зумовили вибір теми, мету і завдання дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ “Стратегічні пріоритети використання економічного потенціалу Буковини” (номер державної реєстрації 0101U000929). У межах наукової програми особистий внесок автора полягає в удосконаленні методики бухгалтерського обліку операцій з припинення діяльності підприємства.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування теоретичних і методичних положень, а також розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення обліку й аудиту припинення діяльності юридичної особи в сучасних умовах господарювання.

Для досягнення зазначеної мети у роботі поставлено такі завдання:

·  уточнити понятійний апарат процедури припинення діяльності юридичної особи;

·  систематизувати методи визначен­ня ліквідаційної вартості об'єктів оцінки в умовах прискореного терміну реалізації і на цій основі визначити найбільш прийнятний у практиці оцінки;

·  запропонувати етапи проведення реорганізації підприємства;

·  дослідити сучасний стан обліку операцій, пов’язаних з ліквідацією та реорганізацією підприємств;

·  розробити рекомендації з удосконалення методики фінансового обліку добровільної ліквідації підприємств;

·  обґрунтувати методичні підходи щодо відображення в обліку податкових наслідків операцій з ліквідації та реорганізації підприємств;

·  удосконалити форму проміжного ліквідаційного балансу;

·  запропонувати послідовність формування ліквідаційного балансу за результатами ліквідаційної процедури;

·  розробити структуру загального плану аудиту ліквідаційної процедури;

·  розробити комплексну методику аудиторської перевірки проведення ліквідаційної процедури.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА