ОБЛІКОВО-КОНТРОЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОРЕНДНИМИ ЗЕМЕЛЬНИМИ ВІДНОСИНАМИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІКОВО-КОНТРОЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОРЕНДНИМИ ЗЕМЕЛЬНИМИ ВІДНОСИНАМИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

 

У першому розділі «Теоретичні аспекти управління орендними земельними відносинами» висвітлено питання орендного використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення як складової забезпечення продовольчої безпеки України, досліджено нормативно-правове регулювання орендних земельних відносин, а також сформульовано методологічні підходи до класифікації й оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Результати дослідження свідчать, що в процесі аграрної реформи запроваджено приватну власність на землю, проведено роздержавлення земель на площі 27,5 млн га з передачею у власність колективним сільськогосподарським підприємствам із подальшим розпаюванням між їх членами та інституалізовано нову форму використання земель шляхом їх оренди у власників. Сертифікати на права на земельну частку (пай) отримали близько 6,8 млн. фізичних осіб (членів колективних сільськогосподарських підприємств) і з них 96 % сертифікатів замінено Державними актами на право приватної власності на земельну ділянку.

Визначено, що земельні ресурси й їх орендне використання є одним із головних елементів у забезпеченні національної безпеки країни та має значний потенціал для розширення експорту сільськогосподарської продукції. Це стає можливим за рахунок покращення конкурентоспроможності продукції на світовому ринку. Проведені дослідження свідчать про те, що використання земельних ресурсів здійснюється неефективно, зокрема спостерігається постійна тенденція до виснаження ґрунтів і зниження в їх вмісті гумусу.

У процесі реформування аграрних відносин до ринкових актуальною є проблема включення землі в єдиний ринковий комплекс. Залучення додаткових ресурсів у сільське господарство України може бути здійснено не лише у випадку зняття мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення, а й шляхом розширення та поглиблення дії інституту орендного використання, зокрема через залучення права оренди землі до економічного обігу, що передбачатиме можливість його застави та продажу. Економічним підґрунтям є проведений розрахунок вартості права оренди землі із застосуванням методу капіталізації додаткового доходу одержаного із землі орендаря.

За результатами розрахунків середня вартість 1 га права оренди землі становить 5010 грн. Вихідні дані: дохід на 1 га сільськогосподарських угідь – 653,89 грн; ставка капіталізації – 3 %; термін оренди землі (корисного використання) – 10 років.

Для визначення вартості права оренди землі за кількістю укладених договорів та їх термінами здійснено розрахунок експертним шляхом. Отримані дані свідчать, що при визнанні права оренди землі на законодавчому рівні активи держави орієнтовно збільшаться на 65,881 млрд. грн (табл. 1).

 

Таким чином, право оренди землі, як актив, сприятиме покращенню інвестиційного клімату. При цьому виникне можливість змінювати користувача (орендаря) землі на більш ефективного без реалізації самої землі.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА