ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ




  • скачать файл:
Название:
ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

                                                                                                            

Актуальність теми дослідження. Зміна форм господарювання вплинула на організацію виробництва і механізм управління в сільському господарстві. Оскільки ефективне управління є метою суб’єкта господарювання, а засобом її досягнення виступає облік, то виникає потреба в раціональній організації управлінського обліку з урахуванням сучасних досягнень теорії та практики.

Управлінський облік є інформаційним забезпеченням процесу прийняття управлінських рішень. Практична потреба нових систем і методів отримання інформації для управління спонукає до перегляду існуючих науково-теоретичних основ бюджетного планування, обліку, аналізу та контролю в системному їх взаємозв’язку, що дозволить вирішити низку завдань сучасного менеджменту в сільськогосподарських підприємствах.

Вагомий внесок у дослідження питань теорії і практики, організації та розвитку управлінського обліку належить вітчизняним вченим: І.А. Білоусовій,   О.С. Бородкіну, Ф.Ф. Бутинцю, Б.І. Валуєву, С.Ф. Голову, З.В. Задорожному,      М.В. Кужельному, Л.В. Нападовській, А.В. Озеран, М.С. Пушкарю, В.В. Сопку, Н.М. Ткаченко, М.Г. Чумаченку; і зарубіжним - А. Апчорчу, П.С. Безруких,        М.А. Вахрушиній, К. Друрі, Р.Н. Ентоні, В.Б. Івашкевичу, Т.П. Карповій,             С.А. Ніколаєвій, В.Ф. Палію, Дж. Рісу, Я.В. Соколову, С.О. Стукову, В.І. Ткачу,    Дж. Харрісону, Дж.А. Хіггінсу, Ч.Т. Хорнгрену, Дж. Фостеру, А.Д. Шеремету,     А.А. Яруговій.

Галузеві аспекти управлінського обліку досліджували провідні українські та російські науковці, серед яких П.М. Гарасим, М.Я. Дем’яненко, Г.Г. Кірейцев,    М.М. Коцупатрий, В.Г. Лінник, Ю.Я. Литвин, Т.Г. Маренич, В.Б. Моссаковський, Н.Л. Правдюк, П.Т. Саблук, І.Б. Садовська, П.П. Самофалов, Л.К. Сук, П.Я. Хомин, Л.І. Хоружий, І.М. Яцишин.

Незважаючи на численні наукові розробки, проблема створення цілісної системи управлінського обліку в сільському господарстві, яка б враховувала специфіку галузі, залишається невирішеною. Діюча система організації управлінського обліку в сільськогосподарських підприємствах України не відповідає сучасним умовам господарювання. Відсутнє належне нормативне, документальне та методичне його забезпечення.

Науково-теоретична та практична значимість названих вище проблем визначили актуальність, цільову спрямованість і завдання дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи Луцького державного технічного університету “Організаційно-економічний механізм управління підприємствами в сучасних умовах господарювання” (номер державної реєстрації 0105U000804), в процесі виконання якої автором здійснювались дослідження, пов’язані з розробкою методичних рекомендацій та документального забезпечення організації управлінського обліку в практиці сільськогосподарських підприємств.

Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обгрунтування теоретичних та методичних засад організації управлінського обліку як інформаційної системи управління підприємством, і розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення методичного та документального забезпечення його організації в сільськогосподарських підприємствах.

Для досягнення поставленої мети передбачено вирішення таких завдань:

-     дослідити теоретичні засади організації управлінського обліку з метою обгрунтування його суті, визначення взаємозв’язку з аналізом, плануванням і контролем та місця в інформаційній системі управління;

-     систематизувати та удосконалити класифікацію витрат для раціонального формування інформації при прийнятті управлінських рішень;

-     здійснити аналіз нормативно-методичної бази з організації управлінського обліку для усунення протиріч методичного характеру;

-     визначити напрями аналізу витрат в управлінському обліку для інформаційного забезпечення процесу прийняття управлінських рішень;

-     удосконалити методику калькулювання собівартості сільськогосподарської продукції та розподілу непрямих витрат для оперативного контролю і аналізу її величини;

-     розробити комплексну модель організації управлінського обліку з врахуванням особливостей галузі;

-     розробити форми внутрішньогосподарської звітності для узагальнення інформації на запити менеджменту підприємства;

-     удосконалити організацію бюджетування з урахуванням організаційно-технологічних особливостей процесу виробництва сільськогосподарської продукції.

Об’єктом дослідження є процес організації і методика управлінського обліку на багатогалузевих сільськогосподарських підприємствах Волинської області.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних засад організації управлінського обліку на сільськогосподарських підприємствах.

Методи дослідження. В основу теоретичних і методичних досліджень покладено загальнонаукові методи і прийоми, серед яких аналіз, синтез, узагальнення, моделювання, порівняння, групування, конкретизація, системний підхід. Застосовуються окремі методичні прийоми статистики й економічного аналізу – абсолютні та відносні величини (для дослідження динаміки і структури витрат). При дослідженні еволюції розвитку управлінського обліку використано історичний метод. Для вивчення стану організації управлінського обліку на сільськогосподарських підприємствах – прийоми анкетування і опитування.

Теоретичною і методологічною основою дисертаційної роботи є чинні законодавчі акти та нормативно-правові документи, що регламентують діяльність сільськогосподарських підприємств та порядок обліку в них, галузеві методичні рекомендації з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств та бухгалтерського обліку біологічних активів, міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань організації управлінського обліку, матеріали міжнародних науково-практичних конференцій та семінарів. У процесі дослідження використовувались матеріали Головного управління статистики у Волинській області, дані бухгалтерського обліку та звітності, внутрішні нормативні документи досліджуваних сільськогосподарських підприємств.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА