ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГЕОЛОГІЧНОГО ВИВЧЕННЯ НАДР




  • скачать файл:
Название:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГЕОЛОГІЧНОГО ВИВЧЕННЯ НАДР
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

Актуальність теми дослідження. Підвищення загального рівня соціально-економічного розвитку суспільства неминуче супроводжується збільшенням обсягів споживання невідновлюваних природно-мінеральних ресурсів, необхідністю отримання інформації про потенціал надр, відкриття нових родовищ корисних копалин та їх інтенсивною розробкою. Важливого значення при цьому набувають відносини в сфері геологічного вивчення надр, які потребують детального наукового дослідження та належного законодавчого врегулювання.

Сучасні процеси реформування гірничої галузі та інтенсивне використання надр вимагають постійного підвищення рівня геологічного вивчення, вдосконалення існуючих та розробки новітніх технологій геологічного вивчення надр, нормативного забезпечення, раціоналізації та екологізації цього виду надрокористування.

Незважаючи на наявність у чинному Кодексі України про надра та Гірничому Законі України низки правових норм, що стосуються геологічного вивчення надр, на сьогодні сталого механізму його правового забезпечення поки що не сформовано. Законодавство, що регулює відносини в сфері геологічного вивчення надр, потребує вдосконалення, оскільки йому притаманні такі риси, як непослідовність, певна неузгодженість з іншими галузями законодавства, незавершеність, відсутність стабільності, чітких юридичних визначень та гарантій.

Актуальність даного наукового дослідження обумовлена також недостатнім рівнем теоретичної розробки проблеми правового забезпечення геологічного вивчення надр.

Відсутність комплексного дослідження права геологічного вивчення надр зумовила необхідність теоретичного визначення його поняття, видів, об’єктно-суб’єктного складу, практичного вирішення організаційного, процесуального, економічного та юрисдикційного забезпечення, а також виявлення перспектив розвитку та вдосконалення законодавства, що регулює відносини в сфері геологічного вивчення надр.

У правовому регулюванні геологічного вивчення надр виникають актуальні питання, які в сучасних умовах поки що не розглядалися на науковому рівні. Проблеми надрокористування взагалі були предметом дослідження  (Р.С. Кірін, О.П. Шем’ков, О.О. Сурілова та ін.). Але правове регулювання геологічного вивчення надр розглядалося авторами лише фрагментарно.

Правові проблеми геологічного вивчення надр актуалізувалися у зв`язку із прийняттям Верховною Радою України постанови від 20 листопада 2003 року № 1310-IV Про стан дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні діяльності, пов’язаної з надрокористуванням в Україні”, яка встановила завдання по реалізації комплексу організаційно-правових, законодавчих заходів для вирішення проблем в галузі надрокористування.

Викладене зумовило необхідність комплексного дослідження теоретичних проблем правового регулювання геологічного вивчення надр на дисертаційному рівні з метою удосконалення законодавства про надра та практики його застосування.

Теоретичною основою дослідження стали праці відомих вчених правознавців України у галузі гірничого та екологічного права: В.І. Андрейцева, Г.І. Балюк, А.Г. Бобкової, А.П. Гетьмана, І.І. Каракаша, В.В. Носіка, О.О. Погрібного, С.В. Разметаєва, М.В. Шульги та інших.

В роботі також використано доробки представників радянської, російської та зарубіжної правової науки: Г.О. Аксеньонка, С.А. Боголюбова, Г.С. Башмакова, Л.О. Заславської, М.І. Клеандрова, Б.Д. Клюкіна, М.Є. Кочіна, О.С. Колбасова, М.І. Краснова, О.М. Курського, Б.А. Лісковця, Н.Б. Мухітдінова, Л.Г. Навроцької, В.Г. Плахути, М.Є. Певзнєра, С.О. Сосни, М.О. Сиродоєва, О.М. Теплова та ін.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідницьких робіт кафедри екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого в рамках державної цільової комплексної програми “Проблеми вдосконалення правового регулювання екологічних відносин” (державна реєстрація №0106U002290).

Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає у з’ясуванні сутності, особливостей, правової природи та характерних рис права геологічного вивчення надр, визначенні проблем формування сукупності правових приписів  присвячених геологічному вивченню надр, а також розробці пропозицій і рекомендацій з удосконалення правового регулювання геологічного вивчення надр.

Завдання дослідження, відображаючи конкретизацію його мети, полягають в наступному: розкритті поняття, сутності, особливостей, правової природи та характерних рис права геологічного вивчення надр, провести історичне дослідження нормативно-правового регулювання геологічного вивчення надр, формулюванні на основі відповідних висновків пропозицій по вдосконаленню чинного законодавства у сфері геологічного вивчення надр.

Об’єктом дослідження є сукупність правовідносин, що складаються з приводу геологічного вивчення надр, як окремий різновид правовідносин у сфері користування надрами.

Предметом дослідження виступають нормативно-правові акти, що регламентують правовідносини з геологічного вивчення надр, практика їх застосування, наукові доробки та історичні пам’ятки, а також діяльність, документи та інформація у сфері геологічного вивчення надр. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА