РОБОТА ПІДСИЛЕНИХ ЗА ПОХИЛИМИ ПЕРЕРІЗАМИ ЗГИНАЛЬНИХ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПРИ МАЛОЦИКЛОВИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ




  • скачать файл:
Название:
РОБОТА ПІДСИЛЕНИХ ЗА ПОХИЛИМИ ПЕРЕРІЗАМИ ЗГИНАЛЬНИХ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПРИ МАЛОЦИКЛОВИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ


У вступі обґрунтована актуальність, новизна, а також практичне значення дисертаційної роботи, вказано на необхідність проведення експериментальних та теоретичних досліджень несучої здатності, деформативності і тріщиностійкості похилих перерізів залізобетонних згинальних елементів, підсилених вуглепластиковими матеріалами за дії одноразового та малоциклового навантаження.


Перший розділ присвячений огляду й аналізу праць вітчизняних і зарубіжних вчених з питань роботи бетону і залізобетону в умовах малоциклового навантаження, з питань підсилення залізобетонних згинальних елементів сучасними матеріалами, а також методів розрахунку таких елементів.


Підсилення відносять до одного з найефективніших способів відновлення чи збільшення несучої здатності, деформативності та тріщиностійкості згинальних залізобетонних конструкцій. В більшості випадків, згинальні залізобетонні конструкції підсилюють шляхом влаштування розвантажуючих елементів або збільшенням поперечних перерізів конструкцій. Підсилення згинальних залізобетонних конструкцій шляхом збільшення їх поперечних перерізів виконується з використанням таких матеріалів як бетон або залізобетон, сталефібробетон, полімербетон. Сучасним ефективним та перспективним напрямком підсилення згинальних залізобетонних конструкцій є використання додаткового зовнішнього армування вуглепластиковими стрічками і полотнами.


В багатьох випадках бетонні та залізобетонні конструкції, в тому числі підсилені, зазнають дії малоциклових навантажень. Враховуючи досвід експлуатації будівель і споруд, малоциклові повторні навантаження можуть виникати як в межах експлуатаційних рівнів так і перевищувати їх. В згинальних залізобетонних конструкціях під дією зазначених навантажень проходить ущільнення та розущільнення бетону, відбувається наклеп арматури, порушується зчеплення арматури з бетоном, проходить перерозподіл зусиль в матеріалах тощо. Такі процеси можуть викликати особливий тип руйнування конструкції, коли деформації в ній необмежено зростають при значеннях повторних навантажень, які не перевищують одноразового граничного навантаження.


На сьогоднішній день недостатньо експериментально-теоретичного обгрунтування використання вуглепластикових стрічок і полотен, як додаткового зовнішнього армування для підсилення похилих перерізів згинальних залізобетонних конструкцій. Відсутні будь-які дані з роботи похилих перерізів згинальних залізобетонних елементів, підсилених вуглепластиковими матеріалами при дії малоциклового навантаження.


Питанням підсилення залізобетонних конструкцій вуглепластиковими матеріалами займалися такі вітчизняні науковці як: В.Г. Кваша, М.Д. Климпуш, І.В. Мельник, А.Я. Мурин, О.П. Борисюк, О.П. Конончук, а також зарубіжні вчені Ю. Хаютін, В. Чернявський, Р. Котиня, М. Лагода, О. Шилін та інші.


Проблемі впливу малоциклового навантаження на роботу бетонних та залізобетонних конструкцій присвячені роботи відомих вчених: Є.М. Бабич,     А.Я. Барашиков, О.П. Борисюк, А.І. Валовой, О.П. Гуссіков, С.А. Залесов,         І.Л. Корчинський,   П.П. Коцебчук, Ю.О. Крусь,  А.П. Погореляк, та інші.


Сформована мета та завдання дослідження.


У другому розділі  наведена програма і методика експериментальних досліджень та фізико-механічні характеристики матеріалів дослідних зразків (бетону, арматури та елементів підсилення).


Для вирішення поставленої мети виконані експериментальні дослідження. Виготовлено 12 залізобетонних балок довжиною 2 м та розмірами поперечного перерізу 160 × 100 мм, 18 бетонних призм та 18 бетонних кубів.


Армувались балки двома плоскими зварними каркасами, які потім об’єднувались у просторовий. У якості поздовжньої арматури використано 2 стержні Ø12 А500С, відсоток поздовжнього армування становить μs= 1,41%.  Поперечне армування було призначене із поперечних стержнів (хомутів) діаметром 3 мм класу Вр-I, які розташовувались з кроком sw=75 мм. Всі балки, контрольні куби та призми виготовлялися із бетону заводського замісу класу С30/35.


Підсилення зразків виконувалося згідно передбаченої технології кваліфікованими працівниками фірми Sika з використанням вуглепластикових стрічок (рис. 1 а і б) і вуглепластикових полотен (рис. 1  в і г).


На першому етапі виконувалось випробування восьми балок без підсилення. Дві балки без підсилення випробовувалися одноразовим навантаженням до навантаження FSLS, при якому ширина розкриття похилих тріщин становила wk=0,4 мм або дещо більше за wk=0,4 мм. Після досягнення такого стану зразки розвантажували. Інші шість балок випробовувалися малоцикловим навантаженням різних рівнів, прийнявши за одиницю контрольне експлуатаційне навантаження FSLS. Ще чотири балки без підсилення залишили не випробовуваними.


Після цього проводили підсилення похилих перерізів дванадцяти дослідних балок. Методика випробування тих восьми балок, які до підсилення навантажувалися, була такою ж як і до підсилення: дві балки – на одноразове навантаження, але вже до руйнування, а інші шість – на малоциклове навантаження з руйнуванням на останньому напівциклі. Решта чотири балки, які до підсилення не навантажувалися, випробовувалися наступним чином: дві – одноразовим навантаженням, і ще дві – малоцикловим навантаженням.


 


Малоциклове навантаження на підсилені балки прикладали в два етапи. На першому етапі за 1 приймали контрольне експлуатаційне навантаження FSLS, отримане при випробуванні балок до підсилення. На другому етапі за 1 приймали руйнівне навантаження Fu, отримане при випробуванні підсилених балок. Кількість циклів і рівнів приймали такими ж як і до підсилення.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА