РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ З СУБ’ЄКТАМИ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ




  • скачать файл:
Название:
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ З СУБ’ЄКТАМИ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

Вступ дисертації присвячений обґрунтуванню актуальності теми, формулюванню мети та завдань роботи, визначенню об’єкту та предмету, теоретико-методичних засад дослідження, характеристиці наукової новизни, розкриттю теоретичного та практичного значення отриманих результатів, ступеня та характеру їх  апробації.

У першому розділі «Теоретико-методичні основи економічного розвитку транспортного обслуговування туристів» досліджено роль і місце транспорту в обслуговуванні туристів. Діяльність транспортних і туристичних підприємств розглядається як взаємозалежна в рамках здійснення єдиної соціально-економічної системи «транспорт-туризм». Існуючі наукові дослідження взаємозв’язків такої системи виділяють транспорт − ведучий фактор розвитку туризму, враховуючи при цьому зворотні зв’язки впливу туризму на розвиток транспортних підприємств.

Система «транспорт-туризм» трактується як відкрита, динамічна та соціально-економічна; являє собою сукупність взаємопов'язаних елементів, що мають характерні ознаки й особливості, які відображають специфічні зв’язки, форми та методи здійснення єдиного транспортно-туристичного процесу в межах територій перебування туристів (дестинацій). При цьому взаємозв’язки та взаємозалежності в цій системі здійснюються з метою задоволення туристичних потреб, а також характеризуються поєднанням властивостей цілісності, гнучкості та ефективності. Основні елементи транспортних і туристичних підприємств функціонують під впливом факторів внутрішнього та зовнішнього середовища.

Фактори внутрішнього середовища формують показники діяльності системи «транспорт-туризм», структуру управління підприємствами, яка може негативно позначатися на стані  матеріально-технічної бази, рівні кваліфікації персоналу,  технології надання транспортно-туристичних послуг, фінансово-економічних ресурсах, а також якості транспортного обслуговування туристів. Зовнішнє середовище характеризується недосконалою транспортно-туристичною інфраструктурою, що негативно позначається на кінцевих показниках діяльності підприємств.

Аналіз функціонування системи показує, що в діючих умовах не забезпечується задоволення попиту споживачів у високоякісних транспортно-туристичних послугах. Одним із підходів до вирішення цієї проблеми може бути ефективний розвиток комплексної інноваційної взаємодії підприємств транспорту та туризму (рис.1.).

Інновації в транспортному обслуговуванні туристів мають специфічні особливості, обумовлені транспортно-географічними та туристично-рекреаційними особливостями, закономірностями економічного розвитку окремих територій, рівнем добробуту, а також культурою населення.

Інноваційна діяльність підприємств транспорту по обслуговуванню туристів тісно взаємопов’язана з нововведеннями туристичних фірм.

Використання інноваційно оновлених транспортних і туристичних послуг потребує інвестиційної підтримки, диверсифікації джерел фінансування науково-технологічної діяльності підприємств транспорту, що приводить до підвищення ступеня віддачі від вкладеного капіталу.

В роботі показано, що інноваційні й інвестиційні процеси підприємств транспорту та туризму є не тільки взаємообумовленими та взаємопов’язаними, а й потребують розробки відповідних структур управління. Крім того, в сфері транспортного обслуговування туристів, виникає необхідність трансформації діяльності транспортних і туристичних підприємств шляхом проведення економічних реформ, пріоритетними напрямками яких є формування ринку транспортно-туристичних послуг і механізму удосконалення організаційно-економічного функціонування.

Функціонування цього ринку передбачає реформування діяльності транспортних і туристичних підприємств, розробку механізмів координації їх дій, пошуку нових джерел фінансування розвитку транспортно-дорожньої інфраструктури; об’єктом виступають транспортні і туристичні послуги, а в якості суб’єктів – туристи, виробники турпродукту, перевізники, посередники тощо; потребує нової організації ефективної взаємодії транспортних і туристичних  підприємств, стимулювання задоволення попиту на їх послуги, що призводить до позитивних змін в розвитку системи «транспорт-туризм».

Зростання туристичної індустрії гальмує ряд факторів, основні з яких – відсутність взаємодії та координації підприємств різних видів транспорту з суб’єктами туристичної діяльності, неузгодженість дій при формуванні попиту на ринку транспортно-туристичних послуг. Це потребує гармонічного розвитку інноваційної взаємодії між вищезазначеними підприємствами.

Інноваційна взаємодія транспортних і туристичних підприємств являє собою процес розширення співробітництва в сфері впровадження нововведень, інноваційної модернізації та диверсифікації їх діяльності в часі й просторі, супроводжується частковою передачею ресурсів, інформації для  більш повного задоволення потреб туристів й отримання найбільших результатів від такої співпраці, що забезпечує перехід на інноваційно-інвестиційну модель розвитку підприємств транспорту та туризму, в якій ресурси й інноваційний потенціал  транспортного та туристичного бізнесу являються визначальними.

 

Різноманіття аспектів інноваційної взаємодії транспортних і туристичних підприємств обумовлює і потребує обґрунтування сучасних критеріїв класифікації видів і форм їх оцінки.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА