СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГОСПОДАРСТВ НАСЕЛЕННЯ




  • скачать файл:
Название:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГОСПОДАРСТВ НАСЕЛЕННЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

У першому розділі – “Теоретико-методичні засади дослідження соціально-економічного розвитку господарств населення” – розкрито роль господарств населення на загальнодержавному рівні, з’ясовано теоретичні основи їх функціонування, сформульовано сутність понять “господарство населення” та “домогосподарство”, визначено основні показники їх соціально-економічного розвитку та історичні етапи їх еволюційного розвитку на шляху до сучасного стану.

Господарства населення в трансформаційний період економіки України (у   90-ті роки минулого століття) зайняли тверду й незамінну позицію на ринку сільськогосподарської продукції, оскільки виявилися краще адаптованими до ринкових умов господарювання, аніж сільськогосподарські підприємства того часу. Для більшості сільського населення вони стали основним джерелом доходів і формою стабільної зайнятості, протягом тривалого періоду значною мірою компенсували спад виробництва сільськогосподарської продукції у підприємствах.

Господарства населення є однією з категорій господарств та однією з організаційних форм сільськогосподарського виробництва, а також багатогалузевим споживчо-товарним господарством, що працюють на принципах самофінансування. Вони без значних капітальних вкладень значно збільшили свого часу виробництво сільськогосподарської продукції, є менш залежними від здорожчання енергоносіїв та інших матеріально-технічних ресурсів, тому що в них переважає ручна праця.

Вихідною та сталою основою господарств населення є домогосподарства – економічні одиниці, що складаються з однієї чи декількох осіб, які займаються веденням спільного господарства, виконують одну з найважливіших своїх функцій – забезпечують економіку чинниками виробництва, використовують зароблені грошові ресурси для поточного споживання товарів чи послуг, при цьому здійснюючи заощадження, які є беззаперечним інвестиційним ресурсом.

 

Ототожнення господарств населення і домогосподарств некоректне, оскільки далеко не кожна сім’я займається сільськогосподарським виробництвом. Це дає підстави визначити поняття “господарство населення” як особливого виду домогосподарство, що здійснює сільськогосподарську діяльність із метою як самозабезпечення, так і для отримання додаткових джерел доходів. Ключова відмінність розглядуваних понять полягає в тому, що домогосподарство передбачає ведення спільного господарства щодо утримання житла або просто створення умов для життя. При цьому некоректно вести мову про виробництво товарів і послуг, тим більше товарного характеру. А господарство населення – це власне і є господарство з виробництва продуктів як для власного споживання, так і для реалізації надлишків на ринку. Принципова його відмінність від домогосподарства – це суто сільськогосподарський характер діяльності, адже домогосподарства можуть здійснювати й інші види діяльності та реалізувати товари, які не стосуються до сільськогосподарського виробництва. У господарстві населення виробництво товарів не може бути основною його функцією, оскільки в такому разі воно перетворюється на підприємницьку структуру. 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА