СТАН ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗВИТКУ ОРГАНІЗМУ




  • скачать файл:
Название:
СТАН ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗВИТКУ ОРГАНІЗМУ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

 

Об’єкт та методи дослідження. Для досягнення мети дослідження та виконання поставлених задач було обстежено 1698 дітей І-ІІ групи здоров’я віком від 6 до 17 років.

Медичний огляд школярів базувався на комплексному підході, що включав у себе індивідуальну оцінку стану здоров'я дитини, інструментальні обстеження, оцінку функціонального стану організму. Враховувались дані історій розвитку дитини (форма 112-у) із дитячих поліклінік.

Результати клінічних обстежень дітей вносили до бази даних, сформованої за допомогою комп'ютерної програми „Microsoft office Excel 2003” з метою подальшого математично-статистичного аналізу.

Для оцінки рівня фізичного розвитку було використано перцентильні таблиці. Для оцінки гармонійності фізичного розвитку використовували індекс гармонійності морфологічного розвитку С. А. Пушкарьова (1983), за результатами якого визначали і направленість морфологічного розвитку, а саме, соматотип: макросомальний, мезосомальний та мікросомальний.

Оцінку адаптаційних можливостей дітей шкільного віку визначали з використанням рівня індексу функціональних змін: задовільний, напруження адаптації, незадовільний, зрив адаптації (Р. М. Баевский, 1979), адаптованих до дитячого віку (Л. В. Квашніна та співавт., 2007).

Артеріальний тиск вимірювали аускультативним методом Н.С.Короткова.

Спірографія виконувалась на комп’ютерному спірографі Spirolab II компанії MIR (Італія) за загальноприйнятою методикою американської асоціації пульмонологів (American Thoracic Society, 1994) з використанням програмного забезпечення Winspiro PRO. Для визначення параметрів функції зовнішнього дихання обстежених вибирали адаптовані для дітей стандарти системи належних величин, які автоматично встановлені в програмному забезпеченні Winspiro PRO.

Функціональні проби із затримкою дихання на вдиху (проба Штанге) та видиху (проба Генчі) проводили згідно встановлених методик.

Для визначення рівня фізичної працездатності та функціональних резервів проводили пробу Руф’є згідно встановленої методики.

Індекс Скибінські (ІСк) визначали за формулою: ІСк = (ЖЄЛ×Твид)/ /(ЧСС×100). Оскільки в літературі не зустрічається оцінка результатів індексу Скибінські для дітей, нами були розроблені нормативи оцінки даного показника для школярів з урахуванням віку та статі.

Обробку цифрових даних проводили на персональному комп’ютері різними загальноприйнятими математичними методиками відповідно до задач дослідження. Обчислення виконувались на компютері типу Pentium III з використанням прикладного пакету програми “Statistica 6,0 for Windows 2000”.

Результати особистих досліджень та їх обговорення.

В ході дослідження у 1698 дітей І-ІІ груп здоров’я, розподілених за віком та статтю, проведено детальне вивчення та оцінку фізичного розвитку, що відображає процеси росту і розвитку підростаючого організму і є одним із найбільш об’єктивних критеріїв оцінки стану здоров’я дитячої популяції. 

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА