УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ФАКТОРІВ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ




  • скачать файл:
Название:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ФАКТОРІВ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Вступ України до СОТ одним із основних завдань поставив питання підвищення ефективності праці в аграрних підприємствах за рахунок удосконалення системи її мотивації. Ефективність праці залежить від комплексного розвитку демографії і соціально-економічної сфери створює належні умови для поновлення та оновлення працездатного населення сільських територій та формується під впливом багатьох факторів мотивації. Послідня є істотною причиною спаду обсягів аграрного виробництва, загострення соціальних проблем села, наростання такого раніше не знаного селянами явища як безробіття та зниження їх життєвого рівня. Неналежне врахування в ринковому розвитку аграрних підприємств України факторів мотивації праці поглиблює демографічну кризу у сільській місцевості, формує процеси обезлюднення і вимирання українського села та пов’язаної з цим деградації сільської поселенської мережі, призводить до ерозії природної основи відтворення трудового потенціалу сільського населення і аграрної сфери, погіршення його якісних параметрів та порушення національних звичаїв.

Актуальність досліджуваної проблеми також пояснюється і тим що в останні роки, коли сформувалися орендодавці земельних ділянок сільськогосподарського призначення частка витрат орендарів в собівартості продукції становить не більше 13-14% і в динаміці майже не зростає. Це вказує на те що мотиваційні фактори праці аграріїв не спрацьовують. Така ситуація не створює передумов підвищення ефективності використання трудових ресурсів сільськогосподарських підприємств та не забезпечує зростання продуктивності праці.

Проблема мотивації праці в сільському господарстві не нова і досліджувалось в багатьох аспектах. Вагомий теоретичний науковий доробок і вирішення практичних питань пов’язаних із соціально-економічними відносинами та мотивацією праці, в тому числі в аграрному секторі економіки України належить публікаціям таких учених, як Д.П. Богиня, О.А.Бугуцький, В.М. Гончаров, О.А. Грішнова, О.А. Дороніна, П.І.   Дугін,  О.В.   Кочетков,   П.М.   Макаренко,  А. Маслоу, В.Я.  Месель-Веселяк,    Г.Р.Погосян,   П.Т.Саблук, Ф. Тейлор,   В.Г. Ткаченко, Л.П. Червінська, О.Г. Шпикуляк.

Незважаючи на значний вклад попередніх досліджень в теорію і практику формування комплексного підходу до розробки системи мотивації праці ряд проблем потребують подальшого вивчення.

Головну увагу слід приділити удосконаленню механізму вибору інструментів мотивації для ефективного використання потенціалу трудових ресурсів аграрних підприємств. Така позиція зумовила вибір мети і завдань дисертаційної роботи.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснювалися відповідно до держбюджетної науково-дослідницької теми кафедри статистики і економічного аналізу Луганського національного аграрного університету Соціально-економічні проблеми створення конкурентоспроможного сільського господарства на південному сході України” (номер державної реєстрації 0104U005404). В її межах автором опрацьовані питання  мотивації праці та її вплив на ефективність використання трудових ресурсів аграрних підприємств регіону.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є теоретичне узагальнення методологічних аспектів, розробка наукового обґрунтування та рекомендацій щодо вдосконалення системи факторів мотивації високопродуктивної праці в умовах аграрних підприємств.

Для досягнення сформульованої мети в роботі поставленої та вирішувались наступні завдання:

-  узагальнення теоретичних та методологічних засад соціально-трудових відносин та мотивації праці;

-  аналізу забезпечення і використання трудових ресурсів та стимулів мотивації робітників підприємств аграрного сектору;

-  оцінки рівня мотивації працівників аграрних підприємств;

-  встановлення величини впливу мотивації на підвищення продуктивності праці;

-  визначення оцінки потенціалу трудових ресурсів для формування раціонально-мотиваційного механізму;

-  розробки механізму вибору інструментів мотивації при використанні потенціалу трудових ресурсів аграрних підприємств.

Об’єктом  дослідження є процес мотивації праці в соціально-трудових відносинах аграрних підприємств.

Предметом дослідження є сукупність  теоретичних, методичних і практичних аспектів системи факторів мотивації праці в аграрних підприємствах регіону.

Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дослідження є діалектична теорія пізнання, базові положення економічної теорії, праці вітчизняних та зарубіжних учених з проблем функціонування механізму мотивації праці, системний і комплексний підхід до вивчення досліджуваної проблеми.

У процесі дослідження  були використані й такі методи економічних досліджень: абстрактно-логічний (уточнення понятійно-категорійного апарату, теоретичні узагальнення й формулювання висновків), монографічний (вивчення досвіду кращих підприємств регіону), статистичний: групування з метою аналізу підприємств регіону за рівнем продуктивності праці, рівнем заробітної плати, вартості активів підприємства в розрахунку на працівника, за рівнем прямих затрат праці, тощо, кореляційно-регресійний аналіз для визначення залежності продуктивності праці від заробітної плати, вартості активів підприємства та рівня прямих витрат праці, розрахунково-конструктивний (розрахунок ефективності використання механізму вибору інструментів мотивації в аграрних підприємствах), соціологічний аналіз (анкетне опитування наукових співробітників, керівників та працівників аграрних підприємств різних форм власності та мешканців сільської місцевості), системно-функціональний аналіз (удосконалення механізму функціонування системи мотивації праці).

Інформаційну базу дослідження складають дані Міністерства аграрної політики України, матеріали звітності Державного комітету статистики України та Головного управління агропромислового розвитку Луганської обласної державної адміністрації, дані періодичної та річної звітності сільськогосподарських підприємств, літературні джерела вітчизняних та зарубіжних авторів, результати власних досліджень і спостережень.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА