ОБЛІК І АУДИТ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АПК




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІК І АУДИТ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АПК
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми, визначено мету, об’єкт, предмет, основні завдання і методи дисертаційного дослідження, а також представлено наукову новизну, практичну цінність запропонованих розробок та результати їх апробації.

У першому розділі «Економічна сутність та теоретичні основи обліку власного капіталу» узагальнено теоретичні підходи до тлумачення сутності власного капіталу, висвітлено історичні віхи його розвитку, уточнено класифікаційні ознаки власного капіталу за його видами та їхню роль у господарській діяльності підприємств АПК. Також розглянуто основи організації бухгалтерського обліку власного капіталу.

В бухгалтерському обліку категорія власного капіталу є однією із найбільш дискусійних, що зумовлено відсутністю єдиної теорії капіталу, оскільки природа сутності капіталу є однією з найскладніших проблем економічної науки. У зв’язку з цим відсутня єдина теоретична концепція власного капіталу як об’єкта обліку. Відтак очевидно, що необхідний розгляд підходів вітчизняних і зарубіжних учених економістів різних епох до сутності власного капіталу, оскільки лише на цій основі можливий пошук визначення, яке буде прийнятним у теорії й на практиці.

У дисертації підкреслюється, що відсутність однозначного тлумачення категорії «власний капітал» як об’єкта обліку вимагає розкриття сутності цього поняття. При цьому, використовуючи узагальнене визначення «власного капіталу» в якості об’єкта обліку, його можна розглядати як сукупність цінностей, що відображають обсяг прав та інтересів власників, вартісна оцінка яких  розраховується як різниця між загальною сумою активів і зобов’язань підприємства.

На підставі дослідження поглядів учених економістів встановлено, що існує велика кількість різнобічних трактувань терміна «власний капітал», крім того, застосовується досить значна кількість класифікаційних ознак для систематизації власного капіталу суб’єкта господарювання. Проте, у П(С)БО 2 «Баланс» такого розмаїття не відображено і тут наводяться лише наступні складові власного капіталу: статутний капітал, пайовий капітал, додатковий вкладений капітал, інший додатковий капітал, резервний капітал, нерозподілений прибуток (непокритий збиток), неоплачений капітал і вилучений капітал, що не відповідає реформуванню бухгалтерського обліку відповідно до вимог МСБО, за якими в структурі власного капіталу підприємств виділяються відносно однорідні компоненти. З урахуванням цього, в дисертації запропоновано виділяти у структурі власного капіталу ширші ознаки, зокрема, інвестований капітал у складі статутного (оголошений, підписний, оплачений та вилучений капітал) і додаткового капіталу (емісійний дохід і курсові різниці, що виникли при інвестуванні капіталу); накопичений капітал у складі реінвестованого капіталу, нерозподіленого прибутку та набутого капіталу (приріст вартості майна від переоцінки основних засобів, безоплатне надходження майна, інвестиційні засоби власників, використані цільові кошти); резервний капітал у складі оціночних і витратних резервів; потенційний капітал у складі цільового фінансування та цільових надходжень і доходів майбутніх періодів (рис 1).

Дослідженням встановлено, що в процесі формування ринкового середовища, створення господарських структур ринкового типу різних форм власності, розвитку міжнародних економічних зв’язків України виникли організаційно-правові та економічні особливості діяльності підприємств АПК, які зумовлюють специфіку бухгалтерського обліку власного капіталу. Необхідною стає сукупність заходів, що реалізуються власником підприємства з метою здійснення й узагальнення в бухгалтерському обліку всіх фактів господарського життя, пов’язаних зі змінами власного капіталу на підприємствах АПК, які дають можливість одержати потрібну інформацію для прийняття управлінських рішень.

У ході дослідження встановлено, що саме власний капітал є основною передумовою для початкових етапів і продовження фінансово-господарської діяльності агропромислових підприємств і одним із найголовніших показників фінансового стану суб’єкта господарювання. У нинішніх умовах агропромислові підприємства Хмельницької області в основному представлені господарськими товариствами (акціонерними товариствами, товариствами з обмеженою та додатковою відповідальністю), сільськогосподарськими кооперативами, фермерськими господарствами, приватними підприємствами тощо. Кожна організаційно-правова форма господарювання має свої певні особливості щодо формування та використання власного капіталу. Незважаючи на це, підприємства АПК в процесі виконання покладених на них функцій формують і використовують складові власного капіталу для досягнення ефективних результатів господарської діяльності в умовах ринкової економіки.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА