ОБЛІК ТА АУДИТ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ : ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІК ТА АУДИТ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ : ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, визначено мету, основні завдання, об’єкт, предмет і методи дослідження, розкрито наукову новизну, практичне значення результатів, одержаних автором, їх апробацію.

У першому розділі «Теоретичні аспекти організації та обліку діяльності акціонерних товариств у сучасних умовах господарювання» розглянуто історію становлення й розвитку акціонерних товариств в Україні, сутність та складові власного капіталу, уточнено поняття «статутний капітал» товариства, удосконалено класифікацію його функцій, визначено підходи до формування облікової політики та її елементи за основними операціями діяльності акціонерного товариства.

На основі аналізу статистичних даних по Україні і зокрема у Харківській області визначено, що кількість акціонерних товариств в Україні незначна та  має тенденції поступового зменшення, що пов’язано з економічною кризою в державі, недосконалістю законодавчої бази (переважно в частині відсутності необхідних норм і нормативів), відсутністю підтримки держави у вигляді пільгового оподаткування, дотацій, кредитів.

При дослідженні історико-теоретичних аспектів діяльності акціонерних товариств встановлено, що основу їх фінансових ресурсів складає власний капітал, який  являє собою чисті активи підприємства, що належать його акціонерам (учасникам) на правах власності та є основою для початку і продовження господарської діяльності.

Виявлено, що для підприємств акціонерної форми власності основним, базовим є статутний капітал. Разом з тим, спостерігається  неоднозначність його трактування. Тому, запропоновано власне визначення даної економічної категорії: статутний капітал – це зафіксована в установчих документах конкретна вартісна величина, що обліковується на балансі підприємства та відображає загальну вартість активів, які є вкладами його засновників (засновника), внесених внаслідок придбання ними акцій (корпоративних прав), визначає мінімальний розмір майна товариства та гарантує інтереси його кредиторів.

З метою обґрунтування необхідності формування статутного капіталу для акціонерних товариств уточнено його функції: стартову (забезпечує матеріальну базу для початку діяльності товариства); регулятивну (визначає частку (відсоток) кожного акціонера у товаристві); гарантійну (гарантує виконання зобов’язань АТ перед третіми особами (контрагентами)); управління та контролю (впливає як на управління товариством, так і на здійснення контролю в ньому) і рекламну (показує величину капіталу; чим більший статутний капітал АТ, тим вище довіра до нього), серед яких перші три є основними, інші – опосередкованими.

Аналіз досліджень щодо первинної емісії акціонерних товариств Харківської області (рис. 1) свідчить, що превалюючою формою внесків (65% ) є грошові кошти; необоротні активи складають 24%, 7% припадає на товари та лише 4% – на малоцінні оборотні і необоротні активи.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА