ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

У вступі обґрунтовано актуальність теми, сформульовано мету, завдання, об’єкт, предмет і методи дослідження, висвітлено наукову новизну та практичну значущість отриманих наукових результатів, наведено відомості щодо їх апробації.

У розділі 1 “Теоретико-методологічні основи економічної безпеки підприємстваз’ясовано місце і роль економічної безпеки в сучасній системі  наукових знань, досліджено її понятійний апарат, проаналізовано еволюцію становлення та розвитку, розкрито особливості формування системи економічної безпеки та охарактеризовано складові забезпечення функціонування цієї системи.

В роботі здійснено аналіз методологічного підґрунтя формування науки про економічну безпеку і встановлено відсутність системного уявлення про неї в сучасній економічній теорії. Це пов’язано з тим, що проблематика економічної безпеки виходить за межі суто економічних досліджень і знаходить відображення в системі психологічних, соціологічних, юридичних наук. Відтак, доведено необхідність міждисциплінарного вивчення проблем економічної безпеки підприємств, що передбачає імплементацію в систему економічних методів та принципів організації економічних досліджень, прийомів та методів характерних для психології, безпекознавства, правознавства.

У сучасному розумінні наука про економічну безпеку підприємства - це сукупність наукових знань, що поєднують різні концепції економічної безпеки, її категоріальний апарат, методологію досліджень, технології й методи забезпечення економічної безпеки. Попри це понятійно-категоріальний апарат економічної безпеки підприємства є неусталеним, а його змістовне наповнення – незавершеним. Узагальнення теоретичних підходів до сутності економічної безпеки підприємства дозволило пояснити її еволюцію і обґрунтувати необхідність переходу від семантичної та статичної фази у розумінні економічної безпеки (які визначаються як стан захищеності підприємства від впливу загроз, чи стан найбільш ефективного управління ресурсами) до динамічної фази, що характеризується ефективністю здійснення процесів із забезпечення такого стану.

З метою виокремлення обліково-аналітичної складової у забезпеченні процесів з підтримання стану безпеки підприємства уточнено визначення поняття "економічна безпека підприємства", яке пропонується тлумачити як здатність суб’єкта господарювання ефективно та безперервно здійснювати свою діяльність на основі вживання сукупності взаємопов’язаних обліково-аналітичних та контрольних процедур, що дозволять оптимізувати використання корпоративних ресурсів та узгодити економічні інтереси усіх груп стейкхолдерів з метою нівелювання впливу загроз внутрішнього та зовнішнього середовища на вартість капіталу підприємства.

В дисертаційній роботі обґрунтовано доцільність розгляду проблематики економічної безпеки у трьох взаємозалежних аспектах: перший аспект - організація та забезпечення функціонування системи економічної безпеки підприємства; другий аспект – організація процесів із забезпечення економічної безпеки підприємства та оцінювання  діяльності суб’єктів, що їх здійснюють; третій аспект - оцінювання  стану та рівня економічної безпеки. Кожний із зазначених аспектів характеризується проблематикою, що визначається переліком напрямів її дослідження. Зокрема, обліково-аналітичні технології оцінювання  стану та рівня економічної безпеки на певну дату досліджуються як напрями наукових знань за науковою спеціальністю 08.00.09 ”Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)”. Питання, пов’язані з організацією процесів із забезпечення безпе-ки  та діяльністю суб’єктів що її здійснюють, потребують  оцінки цієї діяльності з позицій витрат та отриманих вигод і розглядаються паралельно в наукових спеціальностях  08.00.09 ”Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)” та 21.04.02 ”Економічна безпека суб’єктів господарської діяльності”. В свою чергу проблеми органі-зації системи економічної безпеки та її забезпечення стосуються наукових досліджень за спеціальністю 21.04.02 ”Економічна безпека суб’єктів господарської діяльності”.

Забезпечення стійкого функціонування та розвитку підприємства потребує створення власної системи безпеки. Під системою економічної безпеки підприємства в дослідженні розуміється комплекс теоретичних підходів і практичних дій, що визначають максимально повний захист життєво-важливих інтересів підприємства від загроз, породжених його внутрішніми бізнес-процесами та зовнішнім середовищем. Структурно-логічну композицію такої системи надано на рис.1.

Для ефективного функціонування системи економічної безпеки підприємства необхідне її належне забезпечення, що потребує комплексного підходу у формуванні. Відтак, під забезпеченням економічної безпеки підприємства в роботі розуміється організована діяльність зовнішніх та внутрішніх суб’єктів забезпечення економічної безпеки, об’єднаних загальними цілями щодо протидії небезпекам та загрозам, які мають для цього необхідне ресурсне забезпечення,  освіту (підготовку за профільним фахом) володіють відповідними методами та технологіями.

 

Проведені дослідження дозволили визначити, що з метою всебічного управління  системою економічної безпеки підприємства використовують наступні складові її забезпечення: інформаційну, технічну, правову, кадрову, організаційну, психологічну. 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА