ТОТАЛЬНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ КУЛЬШОВОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ НА АНКІЛОЗИВНИЙ СПОНДИЛІ




  • скачать файл:
Название:
ТОТАЛЬНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ КУЛЬШОВОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ НА АНКІЛОЗИВНИЙ СПОНДИЛІ
Альтернативное Название: Тотальное эндопротезирование тазобедренного сустава у больных анкилозирующим спондилитом
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

Матеріали та методи дослідження. У роботі проаналізовано результати лікування 57 хворих (ДУ ”Інститут травматології та ортопедії АМН України”) на анкілозивний спондиліт з ураженням кульшового суглоба, яким була виконана 81 операція тотального ендопротезування кульшового суглоба. Із них 24 хворим було прооперовано обидва кульшові суглоби. Вік хворих коливався від 19 до 62 років і складав у середньому 37,7±1,6 року. Серед хворих, яким було виконано оперативне втручання, чоловіків було 51, а жінок – 6. Було встановлено ендопротези з цементним типом фіксації – 31, безцементні – 47 та комбіновані – 3.


Хворим були проведені такі методи дослідження: клініко-лабораторний,  рентгенологічний, імунологічно-культуральний, ультразвукова остеоденситометрія,  статистичний.


Щоб відповісти на питання, якому ж саме типу фіксації ендопротеза віддати перевагу, ми вперше, ретроспективно, вивчали та оцінювали показники остеогенної активності спонгіозних кісток, що утворюють кульшовий суглоб, хворих на анкілозивний спондиліт у місцях фіксації компонентів ендопротеза (кульшова западина та міжвертлюгова ділянка стегнової кістки).


Дослідження проводили в умовах in vitro з використанням методики клонування стовбурових стромальних клітин (ССК) кісткового мозку за              О.Я. Фріденштейном, в модифікації В.С. Астахової. 


Було досліджено 30 зразків спонгіози від 18 хворих на анкілозивний спондиліт віком від 23 до 59 років, яким виконано тотальне ендопротезування кульшового суглоба.


Вирощено 49 культур стромальних фібробластів кісткового мозку, з них 15 із головки та 7 із шийки стегнової кістки, 16 із міжвертлюгової ділянки та 11 із кульшової западини. Клонування проводили за стандартних умов у чашках Петрі при 370 С в газовій суміші з 5% вмістом СО2 в атмосферному повітрі протягом 14 діб без зміни культурального середовища.


Остеогенну активність стовбурових стромальних клітин кісткового мозку оцінювали за такими показниками: загальною кількістю ядровмісних клітин та кількістю КУОф  в 1 см3 спонгіози та ефективністю їх клонування серед 10ядровмісних клітин.


Статистичну обробку отриманого матеріалу виконували за допомогою пакету програм Statistica. Середні величини представлені як М±m, де М – середнє значення показника, m – стандартна похибка середнього.


Як засвідчили проведені дослідження, загальна кількість ядровмісних клітин в 1 см3 спонгіози кульшової западини коливалась від 0,01 до 1,16 х 107 і в середньому становила 0,44 ± 0,15х107. Ефективність клонування була в межах від 0 до 14,34 і в середньому складала 2,29 ± 1,26 серед 105 ядерних клітин. Кількість КУОф в 1 смспонгіози кульшової западини коливалась від 0 до 0,1663  і в середньому становила 0,0188 ± 0,0149х104.


Характеризуючи показники остеогенної активності спонгіози головки стегнової кістки можна відмітити їх значні коливання: загальна кількість ядровмісних клітин в 1 см3 – від 0,01 до 6,8, середнє значення  складало     1,05 ± 0,61х107.


Ефективність клонування КУОф кісткового мозку була в межах  від 0 до 40,0, в  середньому становила 5,54 ± 2,83 серед 105 ядерних клітин.


У половині дослідів ріст колоній стромальних фібробластів кісткового мозку був відсутнім.


Кількість колонієутворюючих одиниць фібробластів в 1 см3 спонгіози головки стегнової кістки коливалась від 0 до 0,2595 в 1 см3, а в середньому була – 0,0358 ± 0,0199 х 104.


 


Така ж тенденція до значного розкиду величин кожного з досліджуваних показників виявлена в спонгіозі міжвертлюгової ділянки стегнової кістки хворих на анкілозивний спондиліт. А саме, загальна кількість ядровмісних клітин в одиниці обєму знаходилась в межах від 0,01 до 26,5, а в середньому становила 5,24 ± 2,39х107. Ріст колоній стромальних фібробластів був відсутнім у 44% випадків. Ефективність клонування КУОф кісткового мозку коливалась від 0 до 55,56, з середнім значенням 8,75 ± 3,60 серед 105 ядровмісних клітин кісткового мозку. Кількість КУОф в 1 см3 спонгіози міжвертлюгової ділянки  знаходилась в межах від 0 до 5,6313 з середнім 0,5055± 0,3603х104.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА